Dzika logika

Date
sty, 09, 2017

kapitan-nauka-kieszonkowiec-logiczny-dzika-logika-jpgLubisz zagadki? Jesteś osobą dociekliwą, która uważa, że działanie różnych rzeczy ma swoje logiczne podstawy i zawsze można je wytłumaczyć? Kieszonkowiec „Dzika logika” rzuca Ci wyzwanie. Jeżeli rozwiążesz wszystkie znajdujące się na kartach zagadki, z pewnością już dziś możesz aplikować do Mensy.

„Dzika logika” to kieszonkowa gra logiczna zaprojektowana przez Grupę MIMów. Składa się z jednej talii zawierającej 54 karty. Na każdej z kart z jednej strony znajdują się zagadki logiczne (jedna lub dwie), a z drugiej odpowiedzi. Każde z pytań ma swój własny poziom trudności oznaczony gwiazdkami. Te z trzema są najtrudniejsze.

dl1

Zagadki logiczne przypominają nieco te z testów do Mensy. Większość jest naprawdę trudna. Znacznie łatwiej rozwiązywać je gdy pozna się już kilka odpowiedzi i zrozumie tok myślenia twórców (wszystkie są logiczne, ale niektórym zadaniom dałabym inne, również prawidłowe rozwiązania). Przyda się również ołówek i kartka papieru w kratkę.

dl3

„Dzika logika” to idealna rozrywka dla inteligentnych dorosłych i „must have” dla młodzieży, która bierze udział w konkursach typu matematyczny „Kangur”. Na kartach pojawiają się typowe zadania matematyczne na liczenie prawdopodobieństwa lub fizyczne, takie gdzie trzeba obliczyć przyspieszenie, ale też typowe zadania logiczne, których się spodziewałam. Na przykład moje ulubione „przekładanie” zapałek.

dl2

Gra jednak nie posiada samych zalet. Niestety często brakuje w niej precyzji. Jako przykład podać mogę proste zadanie pod tytułem „Kawał sera”. Cytuję: „Jak podzielić okrągły ser żółty na osiem części przy pomocy trzech cięć nożem?”. Łatwizna prawda? Tylko twórcy zapomnieli dodać, że chodzi im o „równe” części. Niektóre zadania są jednak naprawdę świetne. Przykład? „W którym miesiącu Cecylia-gaduła będzie mówiła najmniej?”. Odpowiedź? „W lutym, bo jest najkrótszy”.

Myślę, że z talią kart z mini gry „Dzika logika” przyjemnie można spędzić nudną podróż pociągiem albo dłużący się zimowy wieczór. Będzie również doskonałym narzędziem do odrobiny pozalekcyjnej nauki dla licealnej młodzieży. Osoby lubiące zagadki i łamigłówki z pewnością nie poczują się zawiedzione.

Dziękuję!

logo-edgard

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

3 komentarze

 1. Odpowiedz

  BrokenVision

  13 stycznia 2017

  Fajna sprawa. Odniosłem wrażenie że zawiera wszystkie zagadki jakie widziałem na internecie / książkach + wiele innych których nie widziałem

 2. Odpowiedz

  peterbuoh

  9 stycznia 2017

  Dzika logika najciekawsza 🙂

 3. Odpowiedz

  Dannae Ammel

  9 stycznia 2017

  Bardzo lubię tego typu zadania 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bądź tak po prostu – Ewelina Dobosz

Everdell 

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły