Dzika logika

Date
sty, 09, 2017

kapitan-nauka-kieszonkowiec-logiczny-dzika-logika-jpgLubisz zagadki? Jesteś osobą dociekliwą, która uważa, że działanie różnych rzeczy ma swoje logiczne podstawy i zawsze można je wytłumaczyć? Kieszonkowiec „Dzika logika” rzuca Ci wyzwanie. Jeżeli rozwiążesz wszystkie znajdujące się na kartach zagadki, z pewnością już dziś możesz aplikować do Mensy.

„Dzika logika” to kieszonkowa gra logiczna zaprojektowana przez Grupę MIMów. Składa się z jednej talii zawierającej 54 karty. Na każdej z kart z jednej strony znajdują się zagadki logiczne (jedna lub dwie), a z drugiej odpowiedzi. Każde z pytań ma swój własny poziom trudności oznaczony gwiazdkami. Te z trzema są najtrudniejsze.

dl1

Zagadki logiczne przypominają nieco te z testów do Mensy. Większość jest naprawdę trudna. Znacznie łatwiej rozwiązywać je gdy pozna się już kilka odpowiedzi i zrozumie tok myślenia twórców (wszystkie są logiczne, ale niektórym zadaniom dałabym inne, również prawidłowe rozwiązania). Przyda się również ołówek i kartka papieru w kratkę.

dl3

„Dzika logika” to idealna rozrywka dla inteligentnych dorosłych i „must have” dla młodzieży, która bierze udział w konkursach typu matematyczny „Kangur”. Na kartach pojawiają się typowe zadania matematyczne na liczenie prawdopodobieństwa lub fizyczne, takie gdzie trzeba obliczyć przyspieszenie, ale też typowe zadania logiczne, których się spodziewałam. Na przykład moje ulubione „przekładanie” zapałek.

dl2

Gra jednak nie posiada samych zalet. Niestety często brakuje w niej precyzji. Jako przykład podać mogę proste zadanie pod tytułem „Kawał sera”. Cytuję: „Jak podzielić okrągły ser żółty na osiem części przy pomocy trzech cięć nożem?”. Łatwizna prawda? Tylko twórcy zapomnieli dodać, że chodzi im o „równe” części. Niektóre zadania są jednak naprawdę świetne. Przykład? „W którym miesiącu Cecylia-gaduła będzie mówiła najmniej?”. Odpowiedź? „W lutym, bo jest najkrótszy”.

Myślę, że z talią kart z mini gry „Dzika logika” przyjemnie można spędzić nudną podróż pociągiem albo dłużący się zimowy wieczór. Będzie również doskonałym narzędziem do odrobiny pozalekcyjnej nauki dla licealnej młodzieży. Osoby lubiące zagadki i łamigłówki z pewnością nie poczują się zawiedzione.

Dziękuję!

logo-edgard

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

3 komentarze

 1. Odpowiedz

  Dannae Ammel

  9 stycznia 2017

  Bardzo lubię tego typu zadania 🙂

 2. Odpowiedz

  peterbuoh

  9 stycznia 2017

  Dzika logika najciekawsza 🙂

 3. Odpowiedz

  BrokenVision

  13 stycznia 2017

  Fajna sprawa. Odniosłem wrażenie że zawiera wszystkie zagadki jakie widziałem na internecie / książkach + wiele innych których nie widziałem

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »