Driven – K. Bromberg

Date
cze, 09, 2016

317217-352x500„Driven” to literacki debiut mieszkającej w Kalifornii pisarki K. Bromberg, a zarazem pierwszy tom erotycznej trylogii. Pozostałe dwie „Fueled” i „Crashed” ukazały się w Polsce w 2015 roku, nakładem wydawnictwa Septem.

„Pozwalam obmyć się łzom.

Pozwalam pochłonąć się upokorzeniu.

Czuję, jak moje serce pęka na dwie części.” 

Rylee Thomas to pewna siebie, niezależna kobieta. Colton Donovan jest kierowcą wyścigowym, za którym szaleją stada dziewczyn. Ona się opiera, więc jest dla niego wyzwaniem. Przyciąga ich do siebie burza hormonów, odpychają ich od siebie tajemnice przeszłości. Czy dla takiej pary w ogóle możliwe jest szczęśliwe zakończenie?

Romans w książce rozwija się standardowo – dwoje bohaterów, których przyciąga do siebie jakaś niemalże magiczna siła, jednak muszą oni dojrzeć do tego by być razem. Powieść przyjemnie się czyta, ale bez fajerwerków. Akcja rozwija się powoli i jest dość przewidywalna. Natomiast zdecydowanym plusem tej historii jest kreacja głównego bohatera. To skończony dupek, który z kamienną twarzą potrafi wystawić swoją kochankę za drzwi. Kobiety zazwyczaj takich uwielbiają i Colton z pewnością umila czytanie.

Opisy scen erotycznych są w „Driven” moim zdaniem zbyt obcesowe, bezpośrednie i niezgrabne. Brakuje im plastycznej otoczki. Wiele pisarek po prostu wie jak ubrać te obrazy w słowa, a K. Bromberg wyraźnie się jeszcze tego nie nauczyła. Ponieważ to jednak jej debiut, mimo wszystko dałabym jej kolejną szansę. Pozostałe elementy powieści prezentują się znacznie lepiej.

Muszę przyznać, że nie zabrakło tu namiętności czy uczuć. Związek Rylee i Coltona wywołuje emocje. Niekiedy bywa zabawnie, innym razem niezwykle ciepło, jeszcze kiedy indziej niezmiernie smutno. Wielbiciele erotycznych romansów z pewnością nie zawiodą się na tej lekturze i mimo że nie jest pozbawiona wad to i tak po książkę warto sięgnąć, zwłaszcza gdy ma się ochotę przeczytać jakąś niezobowiązującą lekturę.

Podoba mi się wydanie „Driven”. Z miejsca informuje o tym czego możemy się po tym tytule spodziewać, a jednocześnie sprawia wrażenie jakby ukrywało jakąś tajemnicę. Natomiast co do zawartości, to określiłabym ją swobodnie jako satysfakcjonującą. Historię spod pióra K. Bromberg czyta się lekko i przyjemnie. Fabuła nie jest nadzwyczajna, ale kreacja głównego bohatera już owszem. To dla Coltona Donovana warto sięgnąć po tą książkę i patrząc na powieść przez jego pryzmat uważam, że warto poświęcić wieczór na jej przeczytanie.

Dziękuję!

zlotblogerĘw

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

5 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Dannae Ammel

  10 czerwca 2016

  O! Jaka niespodzianka!

  • Odpowiedz

   Vicky

   11 czerwca 2016

   Rozumiem, że to komentarz do nowego szablonu? 🙂

 2. Odpowiedz

  Dorota Ka

  10 czerwca 2016

  Kiedy będę mieć ochotę na podobną lekturę może się zdecyduje. Choć opisy scen erotycznych pewnie sobie tylko przekartkuje, skoro i tak nie powalają;)

 3. Odpowiedz

  Magia Słowa

  11 czerwca 2016

  Mam zamiar przeczytać kiedyś całą trylogię. 😉 Pozdrawiam ciepło 😉

  • Odpowiedz

   Vicky

   11 czerwca 2016

   Ja właśnie już niestety nie – bo ile razy można czytać praktycznie to samo? ;/

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »