Dlaczego warto zainwestować w planer budżetu domowego?

Date
lis, 05, 2022

Dlaczego warto zainwestować w planer budżetu domowego?

W dzisiejszych czasach z powodu sytuacji geopolitycznej i ogromnej inflacji mało kto może sobie pozwolić na zbędne wydatki. Dlatego warto je sobie dobrze rozplanować, a nie wyobrażam sobie narzędzia, które pomoże w tym lepiej niż planer budżetu domowego. 

Przykładowe strony planera

Dlaczego zapisywanie jest takie ważne?

Nie bez powodu prowadzimy różne tabelki, arkusze i dzienniki. Na papierze wszystko wygląda wyraźniej, staje się bardziej oczywiste. Łatwiej zapamiętać, to, co sobie wcześniej zapiszemy. Nic nam nie umyka. Doskonałym przykładem może być tutaj dieta. Wiele kobiet skarży się, że mimo małej ilości jedzenia wcale nie chudnie. Gdy jednak zaczynają uczciwie zapisywać, co danego dnia jadły, okazuje się, że nadprogramowe kalorie zapodziały się w drobnych przekąskach i napojach, które gdyby nie kartka, zupełnie wyleciałyby im z głowy. Tak samo sytuacja wygląda z domowym budżetem. Wydajemy drobne kwoty, o których zupełnie zapominamy. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z własnych, comiesięcznych stałych wydatków. Gdy jednak umieścimy je w tabelce i podliczymy, dowiemy się gdzie przepadają pieniądze i na czym możemy, chociaż trochę oszczędzić. 

Dobry plan

Oczywiście z początku prowadzenie budżetu domowego wcale nie jest takie łatwe, bo gdyby było, to przecież każdy by to robił. Trzeba mieć dobry plan, pomysł na to, co konkretnie zapisywać i jak zaplanować wydatki. Tu z pomocą przychodzi nam planer budżetu domowego ze strony thecopy.pl. Uczciwie uzupełniając go strona po stronie, notując wszystkie nasze wydatki i plany zakupowe, robiąc rzetelne podsumowania, możemy sporo zaoszczędzić i nie martwić się skąd weźmiemy pieniądze na niespodziewane naprawy, albo wspaniałe wakacje.  

Plik gotowy do druku kupisz tutaj:

PLANER BUDŻETU DOMOWEGO (klik)

PS Obecnie trwa promocja dla książkoholików i planer budżetu domowego, gdy kupisz planer czytelnika, kosztuje tylko 19,99. 

Przykładowe strony planera

Na zakończenie

Bardzo lubię różnego rodzaju planery, a gdy przejrzałam ofertę strony thecopy.pl od razu zakochałam się w planerze dziennym i świetnie zorganizowanych tabelkach dla książkoholików. Jestem zdania, że warto sobie jak największą liczbę rzeczy zapisywać, a lista TODO powinna wisieć na każdej lodówce. Niekiedy naprawdę może zadziwić, jak dzięki takim planerom wzrasta nasza wydajność i ile czasu możemy faktycznie oszczędzić. 

A wy, Kochane, w jaki sposób organizujecie swoje wydatki?

Wpis sponsorowany

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

23 komentarze

 1. Odpowiedz

  Drusilla

  8 listopada 2022

  Również uważam, że zapisywanie jest niezwykle ważne. Na niektóre rzeczy w codziennej gonitwie po prostu nie zwraca się uwagi.

 2. Odpowiedz

  Margaret

  8 listopada 2022

  Osobiście od dawna masę rzeczy zapisuję, trudno to wszystko na bieżąco ogarnąć. Dwa dzięki temu mamy bardziej rozplanowany dzień, jak również np. kolejny tydzień. Ten czas nam tak nie umyka😊

  • Odpowiedz

   Vicky

   9 listopada 2022

   Dokładnie, szkoda go tracić bez potrzeby.

 3. Odpowiedz

  Karolina/Nasze Bąbelkowo

  8 listopada 2022

  Ja generalnie uwielbiam wszelkie plannery i bardzo często z nich korzystam – ale w tych budżetowych i tak zawsze jestem na debecie 😉

  • Odpowiedz

   Vicky

   9 listopada 2022

   Oj, to trzeba to nadrobić, chociaż mi również ostatnio nie najlepiej idzie oszczędzanie.

   • Odpowiedz

    Drusilla

    12 listopada 2022

    Przy tej inflacji to chyba mało komu wychodzi 😉

 4. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  8 listopada 2022

  Nie wydajemy bardzo dużo, a zakupy zazwyczaj robimy w przemyślany sposób.

 5. Odpowiedz

  Pojedztam

  8 listopada 2022

  Na pewno tego typu gotowe planery jeszcze bardziej pozwalają trzymać wydatki w ryzach.

  • Odpowiedz

   Vicky

   9 listopada 2022

   Łatwiej sobie to wszystko z nimi poukładać 🙂

 6. Odpowiedz

  Anna

  9 listopada 2022

  A ja nie lubię takiego sztywnego trzymania się planu. Zakupy robię w przemyślany sposób, ale chętnie też daję się ponosić chwili. Potrzebuję tego.

  • Odpowiedz

   Vicky

   9 listopada 2022

   Myślę, że wiele zależy tu też od realnych zarobków danej osoby, bo wiadomo, że nie każdy musi oszczędzać 🙂

 7. Odpowiedz

  Wędrowki po kuchni

  9 listopada 2022

  Z pewnością taki planer jest bardzo pomocny, choć osobiście chyba dobrze sobie radzę bez niego 🙂

 8. Odpowiedz

  czerwonafilizanka

  9 listopada 2022

  oj tak dobre monitorowanie wydatków to ważna sprawa, takie narzędzie umożliwiające lepsze przyjrzenie sie wydatkom jest bardzo pomocne

  • Odpowiedz

   Pojedztam

   9 listopada 2022

   No pewnie, że jest to bardzo ważne i dobrze jest zdawać sobie z tego sprawę.

  • Odpowiedz

   Vicky

   9 listopada 2022

   Również tak uważam 🙂

 9. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  10 listopada 2022

  Niewątpliwie przy planowaniu dnia i różnych obowiązków oraz wydatków planery okazują się przydatne.

 10. Odpowiedz

  Paulina K.

  16 listopada 2022

  Taki planer to z pewnością duże ułatwienie. Będę mieć na uwadze.

 11. Odpowiedz

  Kinga

  19 listopada 2022

  właśnie do mnie do dotarło, że będę to robić. Co prawda wezmę zwykłe zeszyty, ale muszę mieć kontrolę nad tym co się dzieje i na co i ile wydajemy. Ciężkie czasy nadchodzą.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »