Dla twojego dobra – Meredith Wild

Date
kwi, 21, 2016

dlatwojegodobra„Dla twojego dobra” to kontynuacja serii spod pióra Meredith Wild – pisarki romansów, której powieści zajmowały pierwsze miejsca na listach „New York Times” oraz „USA Today”. W książce poznajemy dalsze losy Hakera Blake i Ericy, a każdy kto poznał pierwszą część może spodziewać się, że będą one burzliwe. 

Szczęśliwe zakończenie? Nic bardziej mylnego. Akcja powieści toczy się wartko (historia ze zwykłego romansu przerodziła się w sensację), a książkę czyta się bardzo szybko. Fabuła jest dość wymyślna, mnie jednak przypadła do gustu, bo dzięki temu zamiast z szarą rzeczywistością kojarzy się z dobrze opowiedzianą baśnią. Od początku podobał mi się również fakt, że bohaterowie nie są standardowi. Daleko im do oklepanych wzorców, posiadają swoje charaktery i żyją własnym życiem. Nawet jeżeli (jak w przypadku Ericy) jest ono nieco zakręcone.

Meredith Wild w niezwykle barwny sposób opisuje do czego zdolni są ludzie, którzy działają pod wpływem zazdrości (i oczywiście nie mam na myśli tutaj jedynie zazdrosnej głównej bohaterki). Wydaje mi się, że to mocna strona „Dla twojego dobra”. Co prawda przedstawione sytuacje sprawiają wrażenie nieco naciąganych, wydaje mi się jednak, że dzięki temu mają jakby mocniejszy wydźwięk. Jakby umyślnie zostało zaakcentowane to co pisarka chciała wypchnąć na pierwszy plan.

Cała seria jest kilkutomowa, ale jak do tej pory książki wydane w Polsce posiadają swoje stosunkowo kompletne zakończenia. Mimo że opowiadają o tych samych bohaterach to są jakby osobnymi historiami o tym co dzieje się w ich życiu, a nie powrotem do tego samego wątku. Mam nadzieję, że tak pozostanie, bo w planach mam sięgnięcie po trzeci tom (który ukaże się już niebawem).

Okładka książki jest subtelna, co w wypadku powieści erotycznej naprawdę pozytywnie zaskakuje. Sama historia jest raczej lekka i trudno by było określić ją inaczej niż mianem „czytadło”, mnie jednak niezwykle mocno wciągnęła, a tego właśnie po niej oczekiwałam. Meredith Wild pisze w świetnym stylu i swoją twórczością bez problemu potrafi zaintrygować czytelnika (nawet jeżeli jej historie bywają nazbyt wydumane).

Mimo oczywistych wad seria „Haker” bardzo przypadła mi do gustu. Poleciłabym ją szczególnie osobom, które nie szukają wymagającej lektury, a czegoś co pomoże im oderwać się od codziennych spraw. Zarówno „Jesteś tylko moja” jak i „Dla twojego dobra” będą do tego wręcz idealne.

Dziękuję!

burdalogo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

3 komentarze

 1. Odpowiedz

  Dorota Ka

  21 kwietnia 2016

  Okładka rzeczywiście subtelna, podoba mi się. Czasem lubię sięgnąć i po czytadło, a o tej książce nie wiedziałam 🙂

 2. Odpowiedz

  fajnykole

  21 kwietnia 2016

  katastrofa…. przynajmniej jak dla mnie…

 3. Odpowiedz

  Ladyf123

  21 kwietnia 2016

  Okładka mistrzostwem moim zdaniem. Nie czytałam, nie znam autorki, ale podoba mi się recenzja.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »