Czarne Żagle. Kłamstwo – Paulina Jurga

Date
gru, 07, 2023

Czarne Żagle. Kłamstwo

Lubicie powieści o piratach? Ja bardzo! Tylko, że tak naprawdę trudno jest wymyślić w tym temacie coś dobrego. Czy tym razem się udało i pisarka przekonała mnie do swojej książki? „Czarne Żagle. Kłamstwo” spod pióra Pauliny Jurgi to opowieść, która przenosi nas w świat piratów, zemsty i niespodziewanej miłości. Książka opowiada historię Marcosa Noira, który szuka zemsty za śmierć swojego ojca, i Franciski, córki jego największego wroga. Przedstawiona w niej historia to fascynująca podróż przez emocje, namiętności i mroczne tajemnice.

Zarys fabuły

Marcos Noir jest bohaterem, który już od dzieciństwa był zanurzony w brutalnym świecie rządzonym przez piratów. Po stracie ojca, postanawia pomścić jego śmierć, kierując swój gniew na rodzinę markiza Rodrigo, odpowiedzialnego za egzekucję. By osiągnąć swój cel zabija rodziców Francisco, córki markiza. Francisco, przebrana za chłopca, zostaje członkiem załogi Marcosa, który od początku rozpoznaje jej prawdziwą tożsamość. Z czasem nienawiść Marcosa do Francisco przeradza się w coś bardziej złożonego i niespodziewanego — uczucie, którego obawiał się najbardziej.

Moja opinia i przemyślenia

„Czarne Żagle. Kłamstwo” to książka, która wciąga od pierwszych stron. Paulina Jurga umiejętnie buduje napięcie i tworzy dynamiczną opowieść, w której piraci, zemsta i zakazana miłość splatają się w pociągającą całość. Szczególnie dobrze udało jej się oddać klimat życia na pirackim statku, i dzięki temu wprowadzić czytelnika w świat pełen przygód i niebezpieczeństw. Relacja między Francisco a Marcosem rozwija się powoli, co dodaje głębi ich wzajemnym uczuciom i sprawia, że historia jest bardziej wiarygodna. Styl pisania Pauliny Jurgi jest płynny i obrazowy, co umożliwia łatwe zanurzenie się w opisywanej historii. Książka z pewnością przypadnie do gustu fanom historii o piratach i romansów z dreszczykiem emocji.

Podsumowanie

„Czarne Żagle. Kłamstwo” to książka, która oferuje coś więcej niż tylko historię o piratach. To opowieść o zemście, przebaczeniu i zakazanej miłości, której fabułą zaskakuje i wciąga. Paulina Jurga stworzyła fascynujący, zapadający w pamięć świat, a przy okazji udało jej się także wykreować treść, która skłania do refleksji. Dla miłośników romansów historycznych, to pozycja obowiązkowa, a dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tego typu opowieściami, to doskonałe wprowadzenie w ten pełen przygód świat. „Czarne Żagle. Kłamstwo” to książka, która dostarcza silnych emocji i niezapomnianych wrażeń, a jej bohaterowie na długo zostają w pamięci czytelnika. Myślę, że warto dać jej szansę. 

Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu. 

Przeczytaj również:

Icebreaker – Grace Hannah

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

6 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  13 grudnia 2023

  Miło można spędzić czas z taką publikacją.

 2. Odpowiedz

  Malwina

  10 grudnia 2023

  Czytałam i bardzo mi się podobała, musze zakupić w końcu kolejne tomy 🙂

 3. Odpowiedz

  Pojedztam

  8 grudnia 2023

  Książki tej autorki są na tyle ciekawe, że warto się z nimi zapoznać.

 4. Odpowiedz

  dyedblonde

  8 grudnia 2023

  ile emocji w tej ksiązce 🙂 podoba mi się chętnie bym sobie ją przeczytała
  dzięki za polecajke

 5. Odpowiedz

  Martyna K.

  7 grudnia 2023

  Ten cykl jest naprawdę super. Warto mieć na uwadze te wydania.

 6. Odpowiedz

  Irena

  7 grudnia 2023

  Zastanawiam się nad tą serią, trochę się jej obawia łam, ale skoro polecasz, to dam szansę tej historii.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Hate Mail – Donna Marchetti

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły