Córka z Grecji – Soraya Lane

Date
kwi, 19, 2024
Córka z Grecji

Córka z Grecji

Córka z GrecjiSoraya Lane znana jest z kreowania historii, które są głęboko zakorzenione w rodzinnych tajemnicach i romantycznych uczuciach z przeszłości. W „Córce z Grecji” autorka kontynuuje tę tradycję, prezentując czytelnikom intrygującą mieszankę tajemnicy i romantycznej opowieści, która przekracza granice czasu i przestrzeni.

O czym jest książka?

„Córka z Grecji” spod pióra Sorayi Lane to trzeci tom serii „Utracone córki”, który splata współczesne wydarzenia z tajemnicami przeszłości, tworząc opowieść pełną niespodzianek. Przywołuje on do życia historię Elli, która odkrywa wyblakłe czarno-białe zdjęcie nieznanej kobiety i dziecka, które prowadzi ją na malowniczą grecką wyspę Skopelos. To miejsce kryje klucz do nieznanej historii jej rodziny, a tajemnicza kobieta na zdjęciu okazuje się być ważną postacią z przeszłości Elli.

Historia rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych, przedstawiając losy Elli oraz jej przodków, z których każdy nosił w sobie własną tajemnicę. Współczesna część opowiada o Elli, która zostaje wciągnięta w świat rodzinnych sekretów po otrzymaniu tajemniczego zdjęcia. Postanawia udać się na grecką wyspę, by odkryć prawdę o swojej rodzinie, a zwłaszcza o swojej matce, której nigdy nie znała. W trakcie podróży na Skopelos Ella zmaga się z własnymi emocjami i decyzjami, które mogą na zawsze zmienić jej życie.

Moja opinia i przemyślenia

Soraya Lane zgrabnie splata przeszłość z teraźniejszością, tworząc opowieść, która jest pełna refleksji, ale także i napięcia. Charakteryzuje ją bogaty opis tła, który przenosi czytelnika na słoneczne wybrzeża Grecji, nadając narracji wyjątkowo malowniczy i prawie namacalny klimat. Postacie są skomplikowane, pełne ludzkich emocji i motywacji, co czyni je niezwykle realistycznymi. Książka Sorayi Lane zaskakuje głębią emocjonalną i zachęca do refleksji nad własnymi rodzinami i tajemnicami, które mogą przenosić przez pokolenia.

Podsumowanie

„Córka z Grecji” to znakomita lektura dla tych, którzy cenią sobie literaturę obyczajową z elementami tajemnicy. Soraya Lane z sukcesem kontynuuje swoją serię, dostarczając czytelnikom kolejnej fascynującej opowieści o przeszłości, która rzutuje na przyszłość bohaterów. Książka zdecydowanie zasługuje na uwagę fanów Lucindy Riley czy Kate Morton, oferując im głęboko poruszającą historię o poszukiwaniu prawdy, miłości i przynależności. Każdy kolejny rozdział zachęca do zgłębiania tajemnic, a pełen emocji styl pisania Lane sprawia, że książka ta jest prawdziwą ucztą dla serca i umysłu.

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawcy.

Przeczytaj również:

Córka z Kuby – Soraya Lane

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

6 komentarzy

 1. Odpowiedz

  zaczytanamarzycielka8

  23 kwietnia 2024

  Nie znam tej historii, jednak naprawdę czuje się zaciekawiona. Zacznę rozglądać się za pierwszym tomem serii 😉

 2. Odpowiedz

  Anna

  23 kwietnia 2024

  Nie znam tej serii, więc nie mogę odnieść się do treści. Mam nadzieję, że to wartościowa lektura.

 3. Odpowiedz

  Aldona Zakrzewska

  21 kwietnia 2024

  Nie znam greckiej literatury, ciekawa jestem jej specyfiki, bo pewnie sposób patrzenia autorki na świat jest nieco inny, niż na przykład polskich pisarzy. Z przyjemnością przeczytam 🙂

 4. Odpowiedz

  Anna

  20 kwietnia 2024

  Elementy tajemnicy na pewno dodają książce dreszczyku, zapowiada się ciekawie

 5. Odpowiedz

  Paula

  20 kwietnia 2024

  Dziękuję za polecenie tego tytułu. Myślę, że może mi się spodobać w wolnym czasie gdy po nią sięgnę.

 6. Odpowiedz

  czerwonafilizanka

  19 kwietnia 2024

  Wnioskuję że ta lektura to dobra obyczajówka będąca ucztą czytelniczą i świetną odskocznią.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły