Cień w żarze – Jennifer L. Armentrout

Date
wrz, 18, 2023

Cień w żarze

„Cień w żarze” to pierwszy tom nowej serii „Z ciała i ognia” spod pióra świetnej, specjalizującej się w młodzieżowej fantastyce pisarki, Jennifer L. Armentrout. Podczas lektury ponownie zostajemy porwani do świata bogów i magii znanego już czytelnikom z trylogii „Krew i popiół”. 

Zarys fabuły

Seraphena Mierel znała swoją przyszłość od urodzenia. Była Panną, Wybraną, oblubienicą przeznaczenia. Na mocy umowy zawartej przez przodka miała stać się Królową Małżonką Pierwotnego Śmierci i uratować kraj przed zagładą. Jednak jej prawdziwe zadanie jest zupełnie inne — dziewczyna, jako świetnie wyszkolona zabójczyni ma zgładzić swojego przyszłego małżonka. Tylko że plan legnie w gruzach już na samym początku, gdy Sera zostaje odrzucona, a jej życie staje się pasmem porażek. Czy cokolwiek może to zmienić? 

Moja opinia i przemyślenia

„Cień w żarze” to powieść fantastyczna, która przenosi czytelników do innego świata — uniwersum, gdzie przeznaczenie odgrywa niezwykle ważną rolę. Jennifer L. Armentrout po raz kolejny udowadnia, że potrafi tworzyć barwne historie, które angażują od pierwszej do ostatniej strony i w których oczywiście nie pomija świetnie skonstruowanych wątków romantycznych. Główna bohaterka jest postacią złożoną, pełną sprzeczności, zarazem potężną, jak i wewnętrznie skomplikowaną. Jest kobietą, której życie zostało zaplanowane jeszcze przed urodzeniem, ale jej prawdziwe przeznaczenie jest czymś, czego nikt się nie spodziewał. Taka mieszanka tajemnicy, poczucia misji i wewnętrznego konfliktu czyni ją niezwykle fascynującą. 

Narracja w książce jest bogata, choć niekiedy ciężka w odbiorze (szczególnie jak na młodzieżówkę). Rozbudowane opisy umożliwiają wgląd w szczegółowo wykreowany, fantastyczny świat, do którego pisarka wyraźnie się przywiązała. Dialogi, choć momentami giną wśród opisów, są esencją relacji między bohaterami i budują napięcie. Trudno byłoby też nie dostrzec wątku mitologicznego, który dodaje głębi całemu uniwersum. 

Podsumowanie

Myślę, że „Cień w żarze” to książka, która zadowoli miłośników gatunku. Złożona fabuła, interesujące postacie i świat pełen magii sprawiają, że trudno się od niej oderwać. Choć nie jest to literacka perfekcja, to z pewnością warto po nią sięgnąć. W końcu każda książka ma swoje mocne i słabe strony, ale „Cień w żarze” ma wystarczająco dużo atutów, by przyciągnąć uwagę czytelnika i zatrzymać go przy sobie od pierwszej do ostatniej strony. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom serii. To naprawdę fajna fantastyka!

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Moc Apoliona – Jennifer L. Armentrout 

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

24 komentarze

 1. Odpowiedz

  Anna

  22 września 2023

  Dla milosnikow fantasytki – ciekawa pozycja!

 2. Odpowiedz

  Kiti

  21 września 2023

  Taka książka może mi się spodobać.

 3. Odpowiedz

  Aga

  21 września 2023

  Uwielbiam takie wciągające lektury – a nadzchodząca jesień jest idealnym czasem na czytanie!👌

 4. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  19 września 2023

  Bez wątpienia warto poświęcić swój wolny czas na to wydanie.

 5. Odpowiedz

  mangomania

  19 września 2023

  Magia czary i tego typu wątki słabiej mi się czyta, ale czasami jestem skłonna sięgnąć po taką propozycję.

  • Odpowiedz

   Vicky

   20 września 2023

   Myślę, że każdy ma swoje gatunki 🙂

 6. Odpowiedz

  czerwonafilizanka

  19 września 2023

  Magiczny świat pełen złożonych zdarzeń napewno wciągnie nie jednego czytelnika, mimo że lektura jak wnioskuję wybitnym dzielem nie jest

  • Odpowiedz

   Vicky

   20 września 2023

   Młodzieżówka, jak to młodzieżówka, na pewno pod względem warsztatu niczego jej nie brakuje 🙂

 7. Odpowiedz

  Akacja

  19 września 2023

  Okładka jest genialna! A fantastykę baśniową łykam jak żelki!

 8. Odpowiedz

  Adrianna

  19 września 2023

  Lubię fantastykę, chętnie sięgnę po te książkę

 9. Odpowiedz

  Żyć nie umierać

  19 września 2023

  Nie do końca moje klimaty, za to moja bratanica mogłaby być zainteresowana tą książką oraz cała serią.

  • Odpowiedz

   Vicky

   20 września 2023

   Armentrout jest naprawdę świetną pisarką, z dużym wyczuciem tego, co naprawdę wciągnięte młodzież.

 10. Odpowiedz

  Drusilla

  18 września 2023

  Brzmi obiecująco, muszę się za nią rozejrzeć 😊

 11. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  18 września 2023

  Niewątpliwie jest to bardzo ważna propozycja czytelnicza.

  • Odpowiedz

   Vicky

   19 września 2023

   Ważna to może nie, raczej czysto rozrywkowa 🙂

 12. Odpowiedz

  Pojedztam

  18 września 2023

  Miło można spędzić czas z taką publikacją. Tak też zrobiłam.

  • Odpowiedz

   Vicky

   19 września 2023

   Jestem bardzo ciekawa jaka jest Twoja ulubiona książka Autorki 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »