Cars (Shuffle)

Date
cze, 01, 2015

0787_99905750787Wiele dzieci zakochało się w bajce „Auta” studia Pixar i jej kolejnych częściach. Teraz mają okazję by wraz z Zygzakiem zbudować swój własny tor i wziąć udział w prawdziwych wyścigach!

Wiek: 4+
Liczba graczy: 2-4
Czas rozgrywki: ok. 15 minut

Cel i fabuła gry

Fabularnie gra została ściśle powiązana z filmem animowanym „Auta”. Na kartach pojawiają się postacie z bajki, a gracze w swoim zespole mogą mieć nawet sławnego Zygzaka McQueena. Celem gry natomiast jest po prostu dotarcie do mety całym swoim zespołem samochodów (ale uwaga, nie będzie to proste! po drodze auta czeka wiele pułapek i niebezpieczeństw!).

auta1

Strona wizualna

Karty zostały porządnie wykonane. Przechowuje się je w plastikowym, zamykanym pudełku, odpowiedniej wielkości. Zabawnie pomyślane, przezroczyste pojazdy, „unoszą” się nad torem wyścigowym. Najlepszą jednak częścią gry jest prosta aplikacja, dostępna zarówno na iOS’a jak i na Androida. W przeciwieństwie do tej z „Motocykli i samochodów” działa bez zarzutów, najmniejszego zacinania się czy poślizgów, a przy tym w ciekawy sposób urozmaica grę.

auta2

Przygotowanie gry

Gra posiada dwa warianty. W pierwszym z nich należy ułożyć równolegle podłużne tory. Drużyny „autek” ustawia się na starcie. Następnie każdy z graczy otrzymuje po trzy karty wyścigu, które później pozwalają mu na ruch. W drugim wariancie rozgrywki tor układa się owalny, a po środku kładzie urządzenie (tablet lub telefon) ze ściągniętą aplikacją. Pozostałe czynności wyglądają tak samo jak w przypadku pierwszej opcji gry.

auta3

Przebieg rozgrywki

Przy pomocy kart wyścigu gracze naprzemiennie wykonują swoje ruchy – podczas tury każdy może użyć dwóch kart. Ukazane na nich czynności nie tylko zostały opisane w prosty, przystępny sposób, ale również umieszczono dla nich instrukcję obrazkową. W opcji z tabletem dodatkowo zostały dodane opcje dla poszczególnych kart na torze – wybierane są losowo gdy uczestnik wyścigu znajdzie się na zakręcie lub gdy najedzie na jedną z przeszkód albo na jeden z bonusów. Wyścig kończy się w momencie gdy wszystkie trzy autka jednego z graczy znajdą się za metą.

auta4

Podsumowanie

„Cars” to sympatyczna, dobrze przemyślana gra – nie tylko dla miłośników bajki. Odnajdą się w niej zarówno te najmłodsze jak i nieco starsze dzieci, natomiast posiadacze tabletów lub telefonów multimedialnych w ciekawy sposób mogą urozmaicić sobie rozgrywkę. Myślę, że każdy mały wielbiciel Zygzaka będzie się świetnie bawił podczas gry i, co najważniejsze, wielokrotnie do niej wracał.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Cartamundi

9693371_CM LOGO 2 (2)

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

0 Comments

 1. Odpowiedz

  lobuzio

  1 czerwca 2015

  Wygląda na fajną grę na urlop z dzieckiem. Może spróbuje.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »