Bardzo niesamowita medycyna i Mocarne mózgi

Date
lis, 27, 2023

Bardzo niesamowita medycyna i Mocarne mózgi

Adam Kay jest brytyjskim pisarzem, komikiem i byłym lekarzem. Urodził się 12 czerwca 1980 roku. Jest najbardziej znany jako autor książki “This is Going to Hurt: Secret Diaries of a Junior Doctor” (pl. “Będzie bolało: Sekretne pamiętniki młodego lekarza“), która stała się bestsellerem. Książka, będąca zbiorem jego osobistych zapisków z czasów, kiedy pracował jako lekarz stażysta i specjalizant w NHS (National Health Service w Wielkiej Brytanii), zawiera szczere, często humorystyczne, a czasem i poruszające relacje z codziennego życia medycznego personelu.

Przedstawiając realia pracy w brytyjskim systemie zdrowia, Adam Kay nie tylko bawi, ale także zwraca uwagę na trudności i wyzwania, z jakimi mierzą się lekarze i personel medyczny. Jego książka zdobyła uznanie zarówno wśród czytelników, jak i krytyków, stając się ważnym głosem w dyskusji o stanie opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii. 

Poza pisaniem, Adam Kay występuje również jako komik, prezentując swoje doświadczenia medyczne w formie stand-upu. Jego kariera w medycynie zakończyła się przed publikacją książki, ale dzięki niej zyskał dużą popularność jako pisarz i publicysta. Tym razem jednak jako pisarz i osoba z niemałą widzą o ciele człowieka postanowił napisać i wydać dwie książki dla nieco młodszych czytelników, a są nimi „Bardzo niesamowita medycyna” i „Mocarne mózgi”. 

Bardzo niesamowita medycyna

Adam Kay, znany z bestsellerowej „Twojej anatomii”, powraca z nową książką, która jest prawdziwym rarytasem zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. „Bardzo niesamowita medycyna” zabiera nas w podróż po historii medycyny, ale w sposób, który odbiega od klasycznych, poważnych opracowań. 

Książka oferuje zabawne spojrzenie na historię medycyny, sięgając czasów, gdy o ludzkim ciele wiedziano niewiele, a leczenie opierało się na nietypowych, często dziwacznych metodach. W lekkim i humorystycznym tonie Adam Kay prowadzi nas przez labirynt medycznych dziwactw, od płukania ust moczem, przez amputacje wykonywane przez fryzjerów, aż po zabawne, ale i pouczające anegdoty. Czytelnik ma okazję dowiedzieć się, jak ewoluowały techniki medyczne i jakie absurdalne przekonania panowały w przeszłości wśród lekarzy. 

„Bardzo niesamowita medycyna” to świetnie napisany, popularnonaukowy przewodnik po historii medycyny. Adam Kay udowadnia, że nauka może być fascynująca i zabawna zarazem. Książka jest pełna interesujących faktów, prezentowanych w sposób przystępny i dowcipny, co sprawia, że lektura jest przyjemnością dla czytelników w każdym wieku. Ilustracje dopełniają całości, nadając książce jeszcze więcej charakteru.

Mocarne mózgi

To niezwykle inspirująca i zabawna książka autorstwa Adama Kaya, która prezentuje życie i osiągnięcia dziesięciu niezwykłych postaci, które swoimi działaniami zmieniły bieg historii. Wyróżniająca się nietuzinkowym podejściem do tematu biografii, książka ta jest perełką wśród literatury popularnonaukowej, zarówno dla młodych, jak i starszych czytelników. 

W „Mocarnych mózgach” znajdziemy sylwetki takich osobistości jak Ada Lovelace, Thomas Edison, czy Amelia Earhart. Każdy z bohaterów jest przedstawiony w sposób niezwykle interesujący, pełen humoru i fascynujących anegdot. Adam Kay, wspólnie z ilustratorem Henrym Pakerem, stworzył dzieło, które odbiega od tradycyjnych, nudnych biografii, łącząc fakty z zabawą i inspirującymi historiami. Autorowi udało się w mistrzowski sposób przedstawić osiągnięcia znanych postaci w kontekście ich życia i pracy, zachowując przy tym lekkość i humor. Co więcej, książka ta zawiera interaktywne elementy, takie jak quizy i notatki, które jeszcze bardziej angażują czytelnika w proces poznawania.

Na zakończenie 

Obie książki Adama Kaya stanowią znakomite połączenie edukacji, humoru i inspiracji. Są dowodem na to, że nauka może być równie emocjonująca jak dobra przygoda, a wiedza historyczna może być przekazana w sposób, który zainteresuje i poszerzy wiedzę zarówno młodych, jak i dorosłych czytelników. Adam Kay przypomina, że nauka i historia są pełne niesamowitych opowieści, które warto poznać i docenić.

Dziękuję!

Galeria zdjęć

Przeczytaj również:

Nielekarz, czyli jak wyleczyłem się z medycyny – Adam Kay

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

6 komentarzy

 1. Odpowiedz

  dyedblonde

  11 grudnia 2023

  mega jest ta propozycja! zdecydowanie warto ją mieć
  fajnie że połączono tutaj dawke humory z wiedzą!

 2. Odpowiedz

  Martyna K.

  10 grudnia 2023

  Siostra uwielbia zgłębiać twórczość tego autora. Te wydania też już zna.

 3. Odpowiedz

  Angela

  29 listopada 2023

  Nie miałam okazji jeszcze poznać tego autora, ale z chęcią się z nim zapoznam. Jestem przekonana, że nie zawiodę się.

 4. Odpowiedz

  Sisters92

  28 listopada 2023

  Twórczość tego autora mnie zachwyca i te wydania nie są wyjątkiem.

 5. Odpowiedz

  Pojedztam

  28 listopada 2023

  Obie książki są naprawdę zachwycające. Świetne dla małych i dużych.

 6. Odpowiedz

  Irena

  28 listopada 2023

  Mam tego autora Mocarne mózgi i jestem jej bardzo ciekawa. Widać, że warto 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Horimiya ♥ TOMY #07 – #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły