Baranek Shaun

Date
sie, 13, 2015

3adaf681f0-Baranek-Shaun-FilmWiele osób zna zapewne Baranka Shaun’a z krótkometrażowych filmików oraz familijnego serialu. Tym razem jednak pomysłowy zwierzak pojawił się również na wielkich ekranach kin, a w tym momencie film dostępny jest już na DVD.

Shaun nie ma wielkich marzeń – chciałby po prostu odpocząć. Gdy widzi reklamę na przejeżdżającym koło farmy autobusie postanawia zrobić sobie dzień wolny. Nie jest to jednak łatwe i do współpracy namawia pozostałe owce. Zbiegiem nieszczęśliwych wypadków przyczepa w której uśpiły swojego właściciela zaczyna się toczyć w kierunku miasteczka. Zwierzęta ruszają mu na ratunek po drodze wpadając w niejedne tarapaty.

c5923124fc-p19l1jai7l1n3b36t1rj6brg1ffs910

Film został dobrze zrealizowany. Jest pełen humoru, przyjaźni i ciepła. Nie zabraknie również wzruszających momentów. Scenom towarzyszy cudowna muzyka Ilan’a Eshkeri. Postacie oczywiście, tak jak było w oryginale, nie mówią. Wydają różne dźwięki, a czytane „słownie” są jedynie napisy – na przykład te z autobusów, na które często zwraca uwagę Shaun.

ac89cb167c-p19l1jai7o1gdb19dscl0nn14goa11

Myślę, że Shaun to jeden z takich bohaterów, których nie sposób nie pokochać. Jest bystry i inteligentny a jednocześnie głupiutki, głupotą małego dziecka, które dopiero poznaje świat i jest zupełnie nieświadome czyhających w nim niebezpieczeństwo. Ma jednak oddanych, wiernych przyjaciół, którzy zawsze gotowi są mu pomóc. To właśnie dzięki nim wszystko kończy się szczęśliwie – nawet jeżeli zwierzaki przeżyły chwile smutku i grozy.

7ad1f5ed96-p19l1jai70co0fj51gcu1ke019ho22

Konwencja filmu jest nietypowa. Występują w nim plastelinowe postacie takie jak w przypadku wszystkim świetnie znanych „Sąsiadów”. Tło graficzne zostało jednak znacznie lepiej dopracowane niż w starych filmach. Widać wyraźnie, że „Baranek Shaun” zrealizowany został przy użyciu nowej technologii.

51f47c5630-p19l1jai7inmc1drnfv0k431nj89

Film stanowi idealny przykład kina familijnego. Można się przy nim pośmiać i wzruszyć, przeżyć ciekawą przygodę. Nadaje się zarówno dla maluchów (chociaż tutaj kilka żartów wydało mi się niesmacznych i zupełnie niepotrzebnych – może jednak dziecko ich nie zrozumie) jak i dla dorosłego widza.

a244edd09b-p19l1jai76fj531m1od9fpe52n44

Oczywiście produkcję serdecznie wszystkim polecam – to nietypowa bajka, zawierająca jednak wszystkie, niezbędne do opowiedzenia dobrej historii, elementy fabularne. W towarzystwie Baranka Shauna można w bardzo przyjemny sposób spędzić kilka, dłuższych chwil. Przeniesienie bohatera jednego z najbardziej popularnych seriali animowanych na wielki ekran było strzałem w dziesiątkę.

158e6a3a29-p19l1jai7ac4v1gtb1b0u15dt115155

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję Monolith Studio

monolith

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

  1. Odpowiedz

    Koralina

    13 kwietnia 2021

    jak ja się śmiałam z mojego kolegi kiedy poszedł z córką na to do kina, teraz… jesteśmy wielkimi fanami Shauna 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły