Akuszer bogów – Aneta Jadowska

Date
wrz, 04, 2018

„Akuszer bogów” to drugi tom „Cyklu o Nikicie” spod pióra, znanej ze swojej pierwszej serii „Heksalogia o wiedźmie”, Anety Jadowskiej. Jak potoczą się losy Nikity, gdy wszystko, w co wierzyła, okazało się kłamstwem?

Nikita, nie mogąc pogodzić się z ostatnimi wydarzeniami, wyrusza w podróż, w poszukiwaniu odpowiedzi. Jej droga jednak nie będzie łatwa, bo nie tylko fantastyczne stworzenia na nią polują, ale również zabójcy, którzy niegdyś należeli do grona jej rodziny. Bohaterka stara się walczyć z demonami własnej przeszłości i stać się zupełnie nową sobą. Do ostatnich stron jednak nie wiadomo czy tak naprawdę uda jej się wygrać tę walkę. 

Czego możemy spodziewać się po „Cyklu o Nikicie”? Otóż całkiem sporo. W książce znajdziemy pełną determinacji, silną bohaterkę. Rodzinne konflikty, zwłaszcza matki z córką. Próbę odkrycia własnej tożsamości i zrozumienia, do czego tak naprawdę się w życiu dąży. Wszystko to oczywiście umieszczone zostało na niezwykle barwnym, pełnym akcji tle.

Aneta Jadowska jest jedną z tych nielicznych pisarek, które coraz bardziej rozkręcają się z każdym kolejnym tomem. Podczas lektury przygód Nikity nie ma mowy o żadnej nudzie. Akcja książki dzieje się na tle pełnej magii i fantastycznych stworzeń Norwegii. Pisarka odkrywa przed nami kilka tajemnic, ale na rozwiązanie kolejnych zagadek wciąż trzeba będzie poczekać. 

Minusem powieści natomiast jest jej ogólny chaos, gmatwanina wątków i powtarzanie niektórych rzeczy, jakby za pierwszym razem nie dotarły do czytelnika (na przykład pisarka bez przerwy przypomina nam o tym, jak zły jest ojciec Nikity). Ponieważ jednak tak naprawdę wszystko ginie ukryte pod przebojowością głównej bohaterki, nie są to kwestie, które by jakoś bardzo negatywnie wpływały na odbiór całej lektury. 

Na uwagę zasługuje również szata graficzna książki. Osobiście uwielbiam ilustracje Magdaleny Babińskiej – Piwowarczyk i uważam, że wraz z Anetą Jadowską stanowią doskonały duet, zawsze pełen weny i pasji. 

„Akuszer bogów” to naprawdę dobra kontynuacja serii. Czytelnik łakomie pożera stworzony przez Anetę Jadowską świat, a gdy się już naje i tak niecierpliwie wyczekuje na kolejną porcję. Jestem niezmiernie ciekawa, co wydarzy się w trzecim (ostatnim) tomie, noszącym tytuł „Diabelski Młyn”. „Cykl o Nikicie” natomiast polecam wszystkim tym, którzy lubią lekką i niewymagającą, ale również niezwykle barwną i pomysłową fantastykę. 

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

3 komentarze

 1. Odpowiedz

  Books My Love

  7 września 2018

  nie moje klimaty, ale super że polscy autorzy wydają coraz fajniejsze książki 🙂

 2. Odpowiedz

  swiat karinki

  7 września 2018

  Nie znam tej serii ba wydawnictwa nawet nie kojarzę :/

 3. Odpowiedz

  włóczykijka

  6 września 2018

  Mnie jakoś niestety w ogóle nie cięgnie do książek tej autorki… ale może kiedyś się skuszę. Za tę pozycję na pewno jednak podziękuję… :/

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »