Akademia Pennyroyal – M.A. Larson

Date
lut, 06, 2016

ksiazka_1124418_9788365087225_akademia-pennyroyal-Czarownice pustoszą krainy baśniowego świata. Znikają dzieci, a okoliczne lasy opętane zostały złowrogą magią. Nikt nie może czuć się bezpieczny. Dlatego właśnie królowa postanowiła otworzyć progi Akademii Pennyroyal dla każdego, kto pragnie walczyć z czarownicami. Bohaterem teraz może zostać każdy, a w jego żyłach nie musi płynąć ani kropla szlacheckiej krwi. 

Evie nie miała imienia dopóki nie nadała jej go przyjaciółka. Przez kilka dni błąkała się samotnie po zaczarowanym lesie w poszukiwaniu Akademii dla rycerzy i księżniczek. Zanim tam jednak dotarła nie miała pojęcia, że uczyła się będzie walki z czarownicami. Właściwie to chciała jedynie odnaleźć dziewczynę z ogłoszenia – kogoś kto wyglądałby dokładnie tak samo jak ona.

Książka w zdecydowany sposób wyróżnia się spośród innych. Dlaczego? Ponieważ mniej więcej połowa powieści okryta została dość enigmatyczną tajemnicą. Już na samym początku poznajemy Evie i jej uczucia nie mamy jednak pojęcia o jej historii. Z punktu widzenia czytelnika dziewczyna zachowuję się po prostu dziwnie.

Fabuła została ciekawie pomyślana i bardzo starannie dopracowana. Akcja jest zupełnie nieprzewidywalna, a jednocześnie logiczna, chociaż wydarzeń przyczynowo-skutkowych wcale nie poznajemy w chronologicznej ciągłości. Cała historie niezwykle wciąga – od pierwszej aż do ostatniej strony.

Na końcu książki M.A. Larson dziękuje między innymi Yvonne Millar, psycholożce, która pomogła mu zrozumieć nastoletni umysł. I rzeczywiście, wydaje mi się, że doskonale nakreślił w swojej powieści sylwetki nastoletnich bohaterów. Evie nie jest idealna, wręcz przeciwnie, to zahukana myszka, która dopiero uczy się jak zacząć wierzyć w siebie i we własne siły. Muszę przyznać, że zaprzyjaźniłam się z nią już od pierwszych stron.

Jako ciekawostkę dodam, że M.A. Larson jest nie tylko pisarzem, ale przede wszystkim scenarzystą, a jego najbardziej znana praca to oczywiście animowana bajka „My Little Pony”. Już samo to wywołuje zainteresowanie książką, ale nawet gdyby na okładce nie pojawiło się znane nazwisko i tak warto byłoby po nią sięgnąć.

„Akademię Pennyroyal” polecam i to nie tylko starszym dzieciom. Powieść nadaje się dla osób w każdym wieku, a przynajmniej dla tych, którzy potrafią dostrzec w życiu okruchy magii. Jej Autor miał świetny pomysł i doskonale udało mu się go wykorzystać.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Mamania

mamania

10 lutego 2016

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  Irena (Bujaczek) Bujak

  6 lutego 2016

  Właśnie ją czytam i jestem zachwycona! 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »