Akademia Pennyroyal – M.A. Larson

Date
lut, 06, 2016

ksiazka_1124418_9788365087225_akademia-pennyroyal-Czarownice pustoszą krainy baśniowego świata. Znikają dzieci, a okoliczne lasy opętane zostały złowrogą magią. Nikt nie może czuć się bezpieczny. Dlatego właśnie królowa postanowiła otworzyć progi Akademii Pennyroyal dla każdego, kto pragnie walczyć z czarownicami. Bohaterem teraz może zostać każdy, a w jego żyłach nie musi płynąć ani kropla szlacheckiej krwi. 

Evie nie miała imienia dopóki nie nadała jej go przyjaciółka. Przez kilka dni błąkała się samotnie po zaczarowanym lesie w poszukiwaniu Akademii dla rycerzy i księżniczek. Zanim tam jednak dotarła nie miała pojęcia, że uczyła się będzie walki z czarownicami. Właściwie to chciała jedynie odnaleźć dziewczynę z ogłoszenia – kogoś kto wyglądałby dokładnie tak samo jak ona.

Książka w zdecydowany sposób wyróżnia się spośród innych. Dlaczego? Ponieważ mniej więcej połowa powieści okryta została dość enigmatyczną tajemnicą. Już na samym początku poznajemy Evie i jej uczucia nie mamy jednak pojęcia o jej historii. Z punktu widzenia czytelnika dziewczyna zachowuję się po prostu dziwnie.

Fabuła została ciekawie pomyślana i bardzo starannie dopracowana. Akcja jest zupełnie nieprzewidywalna, a jednocześnie logiczna, chociaż wydarzeń przyczynowo-skutkowych wcale nie poznajemy w chronologicznej ciągłości. Cała historie niezwykle wciąga – od pierwszej aż do ostatniej strony.

Na końcu książki M.A. Larson dziękuje między innymi Yvonne Millar, psycholożce, która pomogła mu zrozumieć nastoletni umysł. I rzeczywiście, wydaje mi się, że doskonale nakreślił w swojej powieści sylwetki nastoletnich bohaterów. Evie nie jest idealna, wręcz przeciwnie, to zahukana myszka, która dopiero uczy się jak zacząć wierzyć w siebie i we własne siły. Muszę przyznać, że zaprzyjaźniłam się z nią już od pierwszych stron.

Jako ciekawostkę dodam, że M.A. Larson jest nie tylko pisarzem, ale przede wszystkim scenarzystą, a jego najbardziej znana praca to oczywiście animowana bajka „My Little Pony”. Już samo to wywołuje zainteresowanie książką, ale nawet gdyby na okładce nie pojawiło się znane nazwisko i tak warto byłoby po nią sięgnąć.

„Akademię Pennyroyal” polecam i to nie tylko starszym dzieciom. Powieść nadaje się dla osób w każdym wieku, a przynajmniej dla tych, którzy potrafią dostrzec w życiu okruchy magii. Jej Autor miał świetny pomysł i doskonale udało mu się go wykorzystać.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Mamania

mamania

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

  1. Odpowiedz

    Irena (Bujaczek) Bujak

    6 lutego 2016

    Właśnie ją czytam i jestem zachwycona! 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Asystentka złoczyńcy – Hannah Nicole Maehrer

Gra planszowa Gejsze 2 Herbaciarnie

Nawet jeśli rozetniesz mi usta tom #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły