Agent: Zakładniczka – Chris Bradford

Date
lip, 08, 2015

2181_agent_1_zakladniczkaChris Bradford to pisarz znany z młodzieżowej serii „Młody samuraj”. Tym razem zagłębił się jednak w nieco inną tematykę. Stworzył agencję małoletnich ochroniarzy, którzy niewinnie, o nic nie podejrzewani, mogą w doskonały sposób strzec swoich zleceniodawców.

Nastoletni Connor Reeves jest mistrzem kick-boxingu i ju jitsu. Jeden z jego turniejów obserwuje właściciel agencji ochroniarskiej i przyjaciel zmarłego bohatersko ojca chłopaka. Najpierw postanawia go przetestować, a gdy ten pomyślnie przechodzi próbę, przedstawia mu propozycję nie do odrzucenia. Chociaż Connor się waha, gdyż nie chce opuszczać rodziny, jego marzeniem jest by pójść w ślady ojca. Teraz natomiast nadarzyła się ku temu najlepsza, możliwa okazja.

Connor nie jest superbohaterem, tylko dobrze wyszkolonym, zwyczajnym chłopcem i to moim zdaniem było właśnie przebłyskiem geniuszu Chrisa Bradforda. Bohater wielokrotnie się waha, nie jest pewien swoich umiejętności, obawia się błędów, które mogą zbyt wiele kosztować. Jego zachowanie stanowi esencję całej powieści. Oprócz tego pojawia się oczywiście rozbudowana fabuła i wartka akcja.

Nie tylko sam Connor jest jednak barwną postacią. Również jego przyjaciele ze szkoły posiadają swoje osobowości, ale chyba najlepiej wykreowaną bohaterką okazała się córka prezydenta – Alice. Pogodna, pełna empatii nastolatka, która jednak buntuje się przeciwko zamknięciu w złotej klatce. Pisarz w doskonały sposób zobrazował myśli, uczucia i działania dziewczyny. Bez trudu można było stać się częścią jej rzeczywistości i zrozumieć niekiedy impulsywne zachowanie.

Książka napisana została w narracji trzecioosobowej. Zazwyczaj akcja oscylowała wokół Connora, ale pojawiały się także rozdziały z punktu widzenia terrorystów. Myślę, że to dość ciekawy i całkiem nieźle zrealizowany pomysł. Do tego pióro Chrisa Bradforda jest lekkie a język, którym się posługuje zrozumiały i przystępny. Pisarz wykazał się również sporą, szczegółową wiedzą na temat pracy ochroniarzy oraz sztuk walki. Jestem naprawdę pełna podziwu.

Wygląda na to, że „Zakładniczka” to początek niezwykle intrygującej serii. Choć przygoda właściwie została domknięta, to już teraz, jeszcze przed wydaniem kolejnej książki, bez trudu można sobie wyobrazić następną. Liczę na to, że zapowiedziany „Okup” będzie równie dobry co „Zakładniczka”. Sądzę, że to cykl, na którym mógłby się oprzeć kolejny, naprawdę wysokiej jakości, serial Disneya.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia

logo nasza ksiegarnia

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »