7 Kotów – Ewa Gracz

Date
kwi, 07, 2014

7kotowW moje ręce niedawno trafiła krótka, niepozorna książeczka, nosząca tajemniczy tytuł “7 kotów”. Gdy się jej przyjrzałam, nawet przeczytawszy opis z tyłu okładki, nie miałam pojęcia czego powinnam się spodziewać. Jestem jednak miłośniczką tych stworzeń i sam tytuł zachęcił mnie do przeczytania.

Ewa Gracz stworzyła bardzo nietypowe dzieło. Jest to króciutka historia jej dzieciństwa i chwil spędzanych na farmie dziadków. W tomiku pojawiają się przyjazne opowieści oraz fotografie kotów. Na końcu natomiast umieszczona została kilkustronicowa “Opowieść Hultaja”. Książeczka jest więc jakby fragmentem pamiętnika – urywkiem z dziecięcego życia autorki.

“7 kotów” napisane zostało w przyjemny sposób, wydaje sie jednak być literaturą skierowaną do dzieci. Tekst to proste słowa, wielokrotnie wyjaśniane pojęcia i ciepła, ale zupełnie zwyczajna historia. Do treści zostały dodane ładne zdjęcia kocich bohaterów. Całość zmieściła się na 32 stronach i tu pojawia się największa wada książki – jej cena. Za format i objętość broszurową, jako “sugerowana kwota” zostało podane 20 złotych. Moim zdaniem to niestety zdecydowanie zbyt dużo.

Podsumowując – “7 kotów” to miła, ciepła i przyjazna historia, przez którą przebrnąć możemy w ciągu kwadransa. Pierwszy raz spotykam się z tak wydaną “książką” i szczerze przyznam, że osobiście wolę dłuższe – a nawet znacznie dłuższe – formy. Przyznaję jednak, że to co zostało napisane, czytało się całkiem przyjemnie.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję Warszawskiej Firmie Wydawniczej

wfw_logo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

15 komentarzy

 1. Odpowiedz

  anna

  13 kwietnia 2014

  Jak książka o kotach to i jak chętnie bym się skusiła 🙂

 2. Odpowiedz

  Katarzyna Meres

  12 kwietnia 2014

  Cena faktycznie bardzo wysoka. A okładka mnie trochę odstrasza 😀

 3. Odpowiedz

  Magdalena

  8 kwietnia 2014

  Do kocich lektur dorzuciłabym jeszcze “Kota w stanie czystym” Pratchetta 🙂

 4. Odpowiedz

  BrokenVision

  8 kwietnia 2014

  Pare opowiadań w cenie sporej powieści. Trochę przesada, no ale ilość nie znaczy jakość. Nie wiem czy bym się skusił, ale dla fana kotów… kto wie.

 5. Odpowiedz

  lobuzio

  8 kwietnia 2014

  O, Koty ! Ale faktycznie cena trochę duża jak na taką ilość kocich stron. A wszystkim miłośnikom kocich stron polecam zbiór opowiadań wydawnictwa superNOWA “Trzynaście Kotów”.

 6. Odpowiedz

  Beti

  8 kwietnia 2014

  Może powinno być 7 kotów za 7 zł 😀 Ja nie znoszę kotów, ale książeczka może być fajna, tylko ta cena…

  • Odpowiedz

   autor

   12 kwietnia 2014

   Dzieki za e-maile, osoby które wysłały dzisiaj adres, dostana 1 egz. pocztą.
   Nie mama więcej egzemplar, więc pozyczajce od siebie nawzajem
   Wszystkim życzę Wesolych Świąt i miłej lektury!:)

   • Odpowiedz

    Vicky

    12 kwietnia 2014

    A ja życzę powodzenia w tworzeniu kolejnej książki 🙂

 7. Odpowiedz

  Gusia

  7 kwietnia 2014

  Ojej, Kocia książeczka! Idealna dla mnie 😀

  • Odpowiedz

   autor

   12 kwietnia 2014

   Kocia książeczka – to mój debiut literacki. Dlatego taka krótka. Nie mama wpływu na cenę okładkową. Ponieważ dysponuję jeszcze paroma egz. autorskim, to podaję adres e-mail,
   pod który możecie pisać do mnie [egraczateranet.pl] – do świąt. Potem adres nie będzie ważny. Osobom, które podadzą swój adres – prześlę egz. autorski z dedykacją – w ramach promocji!:)

   • Odpowiedz

    Vicky

    12 kwietnia 2014

    Bardzo mi miło z powodu odwiedzin, a informację już przekazuję dalej 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bądź tak po prostu – Ewelina Dobosz

Everdell 

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły