Browsing Tag

Filia

Serce ze szkła – Emma Scott

Historie romantyczne chyba nigdy mi się nie znudzą. Wzruszające i piękne, zabawne, smutne, lekkie i pełne przemyśleń. Mimo że z tym samym motywem przewodnim, to jednak każda z tych powieści jest jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna. Wiele z nich pozostawia po sobie niezatarty ślad. Jakie emocje towarzyszyły mi podczas czytania „Serca ze szkła” spod pióra

Kosiarze – Neal Shusterman

Amerykański pisarz Neal Shusterman jeszcze nigdy do tej pory mnie nie zawiódł. Niesamowicie wciągnęła mnie jego seria „Podzieleni”, poruszyła książka „Głębia Challengera”. Dlatego z niecierpliwością wyczekiwałam premiery „Kosiarzy”, pierwszego tomu nowego cyklu, który w Polsce zaczął ukazywać się nakładem wydawnictwa Filia. Ziemia przyszłości. Świat, w którym nikomu niczego już nie brakuje. Wszystko co mógł osiągnąć

Co przyniesie wieczność – Jennifer L. Armentrout

Jak wiele może przetrwać przyjaźń? Jak szybko może przerodzić się w zupełnie inne uczucie? „Co przyniesie wieczność” to piękna i niezwykle bolesna, romantyczna opowieść. To historia dwojga młodych ludzi, którzy w swoim nastoletnim życiu widzieli już zdecydowanie zbyt wiele. Dzieciństwo Mallory zwanej „Myszką” było pełne przemocy i strachu. Gdy po okropnym wypadku doszła do siebie,

Reap – Tillie Cole

Wielu osobom romans kojarzy się z ckliwością, pastelowymi barwami i nudą. Tillie Cole bez trudu przełamuje ten schemat. Jej książki są brutalne, a bohaterowie pełni agresji, ale za tym murem kryją swoje człowieczeństwo i zdolność do głębokiej, szczerej miłości.  Bohater pierwszego tomu, Luka Tolstoi, po latach w niewoli próbuje otrząsnąć się z przerażającego koszmaru jakim

Ogień, który ich spala – Brittainy C. Cherry

Brittainy C. Cherry była zakochana w słowach od dnia, w którym wzięła swój pierwszy oddech, a ja zakochałam się w jej słowach w dniu, kiedy skończyłam czytać pierwszą powieść spod jej pióra – „Kochając pana Danielsa”. Od tego czasu sięgam po każdą, kolejną książkę pisarki i w każdej równie głęboko potrafię zatonąć. Nigdy jeszcze nie

Raze – Tillie Cole

„Raze” to powieść z gatunku Dark Erotic Romance, autorstwa popularnej brytyjskiej pisarki Tallie Cole, a zarazem pierwszy tom cyklu „Poranione dusze”, który zaczął ukazywać się nakładem wydawnictwa Filia. Muszę szczerze przyznać, że takiej książki jeszcze nigdy nie czytałam. Kisa jest jedyną córką Volkova, przywódcy niesławnej „Trójcy” bossów rosyjskiej Braci w Nowym Jorku. Gdy miała zaledwie

Oblivion – Jennifer L. Armentrout

  Seria „Lux” jest niezwykle wciągająca i ani trochę nie dziwi mnie fakt, że zyskała liczne grono fanów. Po lekturze cyklu wiele czytelniczek zatęskniło za przygodami bohaterów. Teraz, w książce „Oblivion”, wydarzenia z pierwszego tomu możemy poznać z punktu widzenia Daemona Blacka. Kiedy do domu naprzeciwko wprowadzają się nowi sąsiedzi, Daemon wie, że coś jest

Art & Soul – Brittainy C. Cherry

Jedna nierozważna decyzja może odmienić całe nasze życie. Jednak to czy poddamy się czy będziemy iść naprzód, wbrew wszelkim przeszkodom, zależy tylko od nas. Każdy może odnaleźć swoje własne szczęście i przeciwstawić się przeciwnością losu.  Gdy Aria zachodzi w nieplanowaną ciążę wszyscy zwracają się przeciwko niej, a całe jej życie pogrąża się w mroku. W

Kochając pana Danielsa – Brittainy C. Cherry

Śmierć zawsze jest przerażająca i smutna, ale nie ma nic gorszego niż utrata kochanej przez nas osoby. Jak sobie z nią poradzić? Czy w ogóle istnieje jakiś sposób by złagodzić ból? Gdy umiera jej siostra bliźniaczka, Ashlyn jest załamana. Na dodatek wygląda na to, że cały świat jest przeciwko niej. Ponieważ jej mama również nie

Promyczek – Kim Holden

‚Promyczek” to książka promowana jako pozycja obowiązkowa dla fanów Johna Greena, Colleen Hoover i Rainbow Rowell. Oprócz samego chwytliwego tytułu i pozytywnych opinii Internautów, muszę przyznać, że do sięgnięcia po nią przekonało mnie właśnie porównanie do twórczości jednej z moich ulubionych pisarek. Promyczek to przezwisko, które Kate Sedgwick otrzymała od przyjaciela, gdyż w idealny sposób

Na krawędzi zawsze – J.A. Redmerski

Seria „Na krawędzi nigdy” została wydana w ponad dwudziestu krajach. Camryn i Andrew zdobyli miliony fanów na całym świecie. Powieść oczarowała także i mnie – była cudowna, od pierwszej, do ostatniej strony. Czy jednak kontynuacja jej dorównała? Jak się okazuje, nawet po szczęśliwym zakończeniu, historia może toczyć się dalej, a życie bohaterom nie szczędzi nie