Zły Romeo – Leisa Rayven

Date
mar, 25, 2017

Kiedy sięgam po książkę z gatunku new adult, zawsze spodziewam się tego samego. Mało która pisarka potrafi mnie jeszcze czymkolwiek zaskoczyć. Tego jednak udało się dokonać Leisie Rayven. Wszystkie emocje przeżywałam wraz z bohaterami, którzy jak burza wtargnęli do mojego własnego, realnego świata.

[stextbox id=”custom” caption=”Szczegółowe informacje” bwidth=”2″ color=”3B3B3B” ccolor=”C20404″ bcolor=”424242″ bgcolor=”E0E0E0″ cbgcolor=”DBDBDB” bgcolorto=”BDBDBD” cbgcolorto=”BDBDBD” mleft=”10″ mright=”10″ mtop=”10″ mbottom=”10″ image=”null”]autor: Leisa Rayven
wydawnictwo: Otwarte
tytuł oryginału: Bad Romeo
data wydania: 29 marca 2017
ISBN: 9788375154269[/stextbox]

Przyjmując nową rolę, Cassie wiedziała, że będzie musiała współpracować z Ethan’em Holt’em, swoim byłym chłopakiem, który roztrzaskał jej serce na miliony drobnych kawałków. Myślała, że sobie poradzi, że potrafi niczego do niego nie czuć. Gdy jednak okazuje się, że chemia między nimi jest silniejsza niż cokolwiek innego, Cassie panicznie boi się ponownego zranienia. Mimo że nigdy tak naprawdę nie udało jej się ponownie ułożyć własnego życia, to nie chce pozwolić by Ethan obdarł ją z tych strzępków normalności, które jeszcze gdzieś tam w sobie ma.

Cassie opowiada swoją teraźniejszą historię, co chwilę jednak powracając do swojego pamiętnika i wspominając jak zaczęła się jej znajomość z Ethanem. Z początku nie spodobał mi się ten zabieg, ale później tak się wciągnęłam, że zupełnie przestał mi przeszkadzać brak chronologicznej ciągłości. Ta książka, mimo że tak naprawdę niewiele się w niej dzieje, jest naprawdę… dobra! Wszystkie emocje, zarówno te pozytywne jak i negatywne, odczuwa się wraz z bohaterami. Nie sposób przestać o nich myśleć. Wiele powieści czytałam z prawdziwym zainteresowaniem, nie mogłam się od nich oderwać, ale w tym wypadku po prostu czułam treść książki.

Uwielbiam to uczucie, kiedy dzięki słowu pisanemu mogę przenieść się do utkanego z wyobraźni pisarza świata. „Zły Romeo” to jedna z tych nielicznych powieści, która na to bez trudu pozwala. Każdy rozdział jest niczym kawałek bijącego serca, zostawia po sobie zdesperowanego, pragnącego więcej czytelnika.

Nie jest to historia idealna i mam do niej swoje własne, subiektywne „ale”. Elementy, które ja stworzyłabym w zupełnie inny sposób. Z początku okropnie przeszkadzały mi wulgaryzmy – niektóre pisarki romansów i erotyków potrafią ubrać je w niezwykle miękkie słowa. Leisa Rayven postawiła na szorstkość i bezpośredniość. Przyznam, że odrobinę mnie to bolało i momentami psuło dobry nastrój.

Cassie jest właściwie dość zwyczajna. Każda czytelniczka choć odrobinę mogłaby się z nią utożsamiać. Za to profil psychologiczny Ethana… Dosłownie czułam to co przeżywa z nim bohaterka. Może podchodziłam do niego zbyt osobiście, ponieważ bardzo przypomina chłopaka, w którym ja sam się zakochałam, ale po lekturze w dalszym ciągu nie mogę się pozbierać.

Powieść jest fenomenalnie napisana, gorąca i pełna namiętności. Jej intensywność sprawia, że w brzuchu zaczyna wirować w dzikim tańcu stado wściekłych motyli. To emocjonalna karuzela, z której już nigdy, przenigdy nie masz ochoty schodzić. Polecam każdemu, kto chce przepłynąć to całe morze niesamowitych emocji.

Dziękuję!

[buybox-widget category=”book” ean=”9788375154269″]

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

10 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Magda

  25 marca 2017

  Świetne emocje. Jest zdecydowanie inna od klasycznych NA ????

 2. Odpowiedz

  domi

  25 marca 2017

  Wydaje się ciekawą lekturą

 3. Odpowiedz

  Ola

  25 marca 2017

  Niespecjalnie lubię tego typu książki, ale trochę mnie zachecilas 😀

 4. Odpowiedz

  Dziewczyna o papierowym sercu

  25 marca 2017

  Poluję na tę książkę po tej recenzji jeszcze bardziej.

 5. Odpowiedz

  Kinga

  26 marca 2017

  W sumie żałuję, że 7-8 lat temu nie interesowała mnie taka literatura. Teraz wydaje mi się, że jestem ju za stara, a czasem mam ochotę na taki zwykły, prosty romans ;). Lubię takie zwyczajne bohaterki. Nie tylko dlatego, że mogę się z nimi utożsamić, ale przede wszystkim dlatego, że wydają mi się po prostu bardziej prawdziwe.

 6. Odpowiedz

  Anna - Szkolne inspiracje

  26 marca 2017

  Takie książki chętnie czytam w gorące letnie dni.

 7. Odpowiedz

  Marta

  26 marca 2017

  Mnie pewnie te wulgaryzmy by odstraszyly – bardzo nie lubię ich czytać w książkach…

 8. Odpowiedz

  Jula | supergirlnieplacze

  29 marca 2017

  Czytałam już kilka recenzji tej książki, ale Twoja najbardziej mnie zachęciła.
  Jeśli przeżywasz emocje z bohaterem, masz w ręce prawdziwe dzieło! 🙂

 9. Odpowiedz

  Marta

  13 kwietnia 2017

  Wygrałam książkę od wydawnictwa to będę czytać!
  Właśnie zbieram informację na temat tej powieści 😉
  Dobrze wiedzieć, że warto 😀

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »