Zabawy plastyczne dla dzieci – Joanna Tołłoczko

Date
wrz, 12, 2012

„Piszesz mi w liście, że kiedy pada, kiedy nasturcje na deszczu mokną, siadasz przy stole, wyjmujesz farby i kolorowe otwierasz okno.” – mówią słowa znanej piosenki. I co lepszego można robić podczas takiej pogody z maluchami? Zabawy plastyczne to rewelacyjny sposób na spędzanie czasu wspólnie z dziećmi. W pewnym momencie jednak już zaczyna brakować nam pomysłów. Wtedy najlepiej sięgnąć po książkę. Na przykład taką jak „Zabawy plastyczne dla dzieci” Joanny Tołłoczko.

Autorka w przystępny sposób pokazuje jak wraz z dzieckiem stworzyć „coś” z „niczego”. Na wielu kolorowych zdjęciach zobaczyć możemy w jaki sposób zwyczajne rzeczy przekształcają się w oryginalne i niecodzienne przedmioty. Łańcuch na choinkę, własny dziennik, ramki do zdjęć to pomysły raczej szablonowe, w książce jednak nie brakuje również innych. Czy wiedzieliście, że przy pomocy balonika można stworzyć miskę? Karnawałowe maski i kapelusiki to wcale nie skomplikowana sprawa, za to niesamowite efekty gwarantowane. Kukiełkowy teatrzyk lalek to coś, czym świetnie może się bawić każde dziecko. Śliczne, ozdobne pudełeczka i opakowania na prezenty to już nie lada gratka. Czegoś takiego nie kupi się w sklepie. Wielkanocne palmy, kwiatki i wianuszki to również ciekawy sposób nie tylko na zajęcie tej chwili, podczas której tworzymy coś z dzieckiem, ale również na późniejszą zabawę.

Mnie osobiście najbardziej urzekły biedronkowe koraliki i słoniki z filcu. Są przecudne i niezwykle pomysłowe. Bardzo lubię tworzyć takie rzeczy, a dla maluchów to kreatywna i rozwijająca zabawa. Na dodatek zostają po niej pamiątki, których nie da się tak po prostu kupić w sklepie. Proste opisy i kolorowe zdjęcia bardzo ułatwiają pracę. Używane materiały są ogólnodostępne i tanie, więc tak naprawdę tytuł przeznaczony jest dla każdego. Chyba jedynym co nie przypadło mi do gustu w poradniku były oklejane modeliną łyżeczki. Od dzieciństwa wbijano mi do głowy, że takie tworzywa są toksyczne i nie nadają się do kuchni. Sądzę jednak, że od tego czasu wiele mogło się zmienić, również tego typu produkty i autorka wie o czym pisze.

Wydanie książki jest naprawdę ładne. Dobrze opisane rozdziały, kolorowe zdjęcia, oddzielnie wypisane materiały. Może tylko opisy mają nieco za małą czcionkę jak na format a4 poradnika, ale to nie jest jakimś wielkim minusem. „Zabawy plastyczne dla dzieci” to doskonały prezent, który można sprawić nie tylko dziecku, ale również sobie. Bo przecież wspólne, kreatywne spędzanie wolnego czasu jest bardzo ważne w życiu każdego rodzica i jego malucha. Książeczkę po stokroć polecam!

Ps. Nie radzę jeść żabek z makaronu, nawet jeżeli wyglądają smakowicie!

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Świat Książki!

Vicky

1 Comment

  1. Odpowiedz

    Miłośniczka Książek

    12 września 2012

    już widzę, jakby ta książeczka przypadła do gustu mojej córce ^^

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły