Wyspa Potępionych – Mellissa De La Cruz

Date
sie, 15, 2015

nastepcy-wyspa-potepionych1Król Bestia (tak, dokładnie ten od Belli) uwięził wszystkie czarne charaktery na Wyspie Potępionych – nawet gdy wcześniej musiał wskrzesić niektórych z martwych. Złoczyńcy wiodą teraz spokojny żywot pod otaczającą wyspę kopułą. Pozbawieni magii i perspektyw na przyszłość, żywiąc się tym co dla mieszkańców baśniowego królestwa Auradonu okazało się nie być dość dobre. Wciąż jednak nie zostali pozbawieni godności, dumny, zła kwitnącego w sercach oraz przede wszystkim nadziei.

Mieszkańcy Wyspy Potępionych to jednak nie tylko legendarne, okryte złą sławą postacie. Żyją tam również ich dzieci. Głównymi bohaterami powieści są: Mal, fioletowo-włosa córka przerażającej Diaboliny, Jay, syn okrytego złą sławą Jafara, Eve, córka złej królowej, która otruła Królewnę Śnieżkę oraz Carlos, dziecko Cruelli de Mon. Zrobią wszystko by rodzice byli z nich dumni, nawet jeśli oznacza to niebezpieczną wyprawę do zamku zła i odzyskanie smoczego berła. Tylko czy takie właśnie jest ich przeznaczenie? Dlaczego w snach Mal pojawia się Auradon i złotowłosy książę?

Powieść została napisana z pomysłem. Czyta się ją szybko i lekko. Fabuła została dobrze pomyślana, a Wyspa Potępionych przedstawiona jest w książce w pełnym czarnego humoru i groteski świetle. Sama przygoda jest stosunkowo zwyczajna – sprawia wrażenie gry role-play. Tak właśnie mógłby wyglądać stworzony przez mistrza gry scenariusz którejś z wypraw. Bohaterowie natomiast zostały wymalowani w wielu barwach i z pewnością bez trudu zaintrygują czytelnika.

„Wyspa Potępionych” to książka wspierana przez studio Disney’a. Jej kontynuację zobaczyć można w filmie noszącym tytuł „Następcy”, który swoją światową premierę miał pod koniec lipca. W Polsce natomiast będzie można zobaczyć go na Disney Chanel już w połowie września. Jest to z pewnością ciekawe, innowacyjne rozwiązanie. Myślę, że osoby, które przeczytają powieść nie będą mogły doczekać się premiery filmu.

Czy zło jest dziedziczne? Czy Mal naprawdę pragnie iść w ślady matki? Czy więź, która wytworzy się między nastoletnimi bohaterami może przerodzić się w prawdziwą przyjaźń? „Wyspa Potępionych” to pomysłowa, nowatorska historia, która ma znacznie więcej sensu niż wiele przesłodzonych baśni. Bo w końcu czy Mała Syrenka z opowieści Hansa Christiana Andersena ostatecznie nie umarła? Czy zakończenia zawsze muszą być szczęśliwe i czy wszystkie historie muszą rozgrywać się z punktu widzenia dobra? Przekonajcie się sami. „Wyspa Potępionych” to coś, czego jeszcze nie było.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Egmont

egmont

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »