Wyśnij mnie – Tahereh Mafi

Date
lip, 01, 2024
Wyśnij mnie

Wyśnij mnie

Wyśnij mnie„Wyśnij mnie” spod pióra Tahereh Mafi to emocjonujący finał bestsellerowej serii „Dotknij mnie”. Seria swojego czasu zdobyła ogromne uznanie dzięki oryginalnej fabule, interesującym bohaterom i porywającemu stylowi autorki. W ostatniej odsłonie poznajemy losy Juliette Ferrars, teraz znanej także jako Ella Sommers, która staje przed największym wyzwaniem swojego życia. Książka dostarcza czytelnikom niezapomnianych emocji, rozwijając historię w niespodziewany sposób.

O czym jest książka?

Główna bohaterka, Juliette Ferrars, zmaga się z odkryciem prawdy o swojej tożsamości. Okazuje się, że jej prawdziwe imię to Ella Sommers, a jej życie jest bardziej skomplikowane, niż mogła sobie wyobrazić. Podczas gdy Ella próbuje zrozumieć swoją przeszłość i patrzy w niepewną przyszłość, granice między dobrem a złem stają się coraz bardziej rozmyte. W obliczu starych wrogów i nadchodzącego dnia rozliczenia, Ella musi zdecydować, po której stronie stanie do walki. Jej przeznaczenie może nie należeć już do niej samej, a jej wybory będą miały ogromne konsekwencje.

Moja opinia i przemyślenia

Tahereh Mafi ponownie udowadnia, że jest mistrzynią kreowania fascynujących światów i złożonych bohaterów. „Wyśnij mnie” to książka, która od pierwszych stron wciąga czytelnika w wir wydarzeń. Fabuła jest przemyślana i pełna zaskakujących zwrotów akcji, które trzymają w napięciu do samego końca. Myślę jednak, że to bohaterowie są jednym z największych atutów tej serii. Juliette, a właściwie Ella, przechodzi niesamowitą przemianę. Jej wewnętrzne rozterki, zmagania z przeszłością i trudne decyzje, jakie musi podjąć, są ukazane w sposób niezwykle realistyczny. Czytelnik ma szansę wczuć się w jej sytuację i zrozumieć motywacje. Narracja z perspektywy Kenjiego dodaje książce lekkości i humoru, co stanowi miły kontrast do poważnych i dramatycznych wydarzeń.

Styl pisania Tahereh Mafi jest pełen emocji i finezji. Jej umiejętność budowania napięcia i tworzenia zapadających w pamięć scen sprawia, że trudno się oderwać od książki. Opisy są bogate, ale nie przytłaczające, a dialogi naturalne i pełne życia. Każdy rozdział oddaje charakter postaci. Jednak trudno byłoby nie zauważyć pewnych mankamentów. W ostatnim tomie nie dzieje się nic nowego. Zabrakło uroku tej starszej trylogii. Finałowa bitwa, choć emocjonująca, mogła być bardziej spektakularna. Niemniej jednak, te drobne niedociągnięcia nie odbierają przyjemności z lektury i nie zmniejszają wartości całej serii.

Podsumowanie

„Wyśnij mnie” to godne zakończenie serii „Dotknij mnie”. Tahereh Mafi dostarcza czytelnikom emocjonującą i wzruszającą opowieść o tożsamości, wyborach i walce z własnymi demonami. Bohaterowie są złożeni i dobrze wykreowani, a fabuła pełna zaskakujących zwrotów akcji. Choć książka ma pewne drobne niedociągnięcia, to jednak jest to lektura, która na długo pozostaje w pamięci. Dla fanów serii „Dotknij mnie” jest to moim zdaniem pozycja obowiązkowa, która zamyka historię w satysfakcjonujący sposób.

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawcy.

Przeczytaj również:

Gdyby ocean nosił twoje imię – Tahereh Mafi 

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

9 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Angela

  6 lipca 2024

  No no ciekawa recenzja, z miłą chęcią sięgnę po tą pozycję. Fajnie, że recenzujesz też takie książki.

 2. Odpowiedz

  Maria Kasperczak

  6 lipca 2024

  Wiem komu polecę tę serię, a może lepiej zrobię jej niespodziankę i kupię. Dzięki za polecenie

 3. Odpowiedz

  Anna

  5 lipca 2024

  Ciekawa historia, ale mnie zauroczyla okladka. NIe mozna sie oderwac od oka… 🙂

 4. Odpowiedz

  Martyna K.

  4 lipca 2024

  Myślę, że miło można spędzić czas z taką publikacją. Muszę przyznać, że z zainteresowaniem zapoznam się z tym tytułem.

 5. Odpowiedz

  Adrianna Andrzejewska

  3 lipca 2024

  Czytałam już kilka opinii na temat tej pozycjii. Mimo, że nie ulega wątpliwości, że książka jest interesująca i ma w sobie to, na co liczą czytelnicy, to jednak jako osoba, która nie zna całego kontekstu ta pozycja, jak i cała seria nie wzbudziły we mnie szczególnego zainteresowania.

 6. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  3 lipca 2024

  Nie słyszałam wcześniej o tej serii, a czuję, że mogłyby być to interesujące przygody czytelnicza, chętnie się przekonam.

 7. Odpowiedz

  Agnieszka

  3 lipca 2024

  Słyszałam o tej serii ale nie miałam okazji sięgnąć. Myślę że by mi się spodobała.

 8. Odpowiedz

  krystynabozenna

  2 lipca 2024

  Dobra książka dla fanów, nie czytałam serii…

 9. Odpowiedz

  Iga

  1 lipca 2024

  Fabuła jest pełna zaskakujących zwrotów akcji, a styl autorki trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Mimo drobnych niedociągnięć, “Wyśnij mnie” to godne zakończenie serii, które na długo pozostaje w pamięci.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Hate Mail – Donna Marchetti

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły