Wybór odpowiednich butów na siłownię

Date
sie, 03, 2022

Wybór odpowiednich butów na siłownię

W dzisiejszych czasach panuje moda na zdrowy tryb życia. Jakby nie było, rzeczywiście coś w tym jest. W końcu ruszyliśmy się z kanap i zaczęliśmy ruszać się oraz w miarę zdrowo się odżywiać. Jest to niezwykle ważne i godne pochwały. Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z siłownią, muszą wiedzieć, jak się przygotować do niej, jak i także co powinny ze sobą mieć. Jak to wygląda w rzeczywistości? Sprawdźmy to. 

Wygodne buty

Na pewno podstawą są wygodne buty, które znajdziemy tutaj https://adrenaline.pl/pol_m_Mezczyzni_Buty_Nike-11792.html. Od razu polecamy buty markowe, ponieważ są one na pewno bardziej wytrzymałe. Co więcej, są one wygodniejsze. Nie się ukryć, że takowe buty będą nam służyły o wiele, wiele dłużej. Akurat to się na podoba, ponieważ wiemy doskonale, że komfort podczas wykonywania ćwiczeń jest najważniejszy.

Bez dwóch zdań właściwy wybór butów jest konieczny, aby nie nabawić się kontuzji. Jest to niezwykle ważne. Wiadomo, że nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze. Co nam z chodzenia na siłownię, skoro od razu nabawimy się kontuzji i skończy się tym, że znów będziemy mieli dłuższą przerwę. 

Pamiętajmy, że nawet najlepsze buty z oferty https://adrenaline.pl/pol_m_Mezczyzni_Buty_adidas-11806.html nie dają nam stuprocentowego bezpieczeństwa. Musimy dostosować odpowiednio trudność treningu do naszych możliwości, jak i do naszej kondycji. Wiadomo, że bywa z tym różnie. Poza tym, że na siłowni trenujemy kardio, to także stawiamy na trening siłowy. Jak wiadomo trening siłowy, wiąże się z doborem ciężarów. Wszelkie ciężary nie mogą być zbyt ciężkie. Gdy dobierzemy zbyt duży ciężar, to nie ma szans, aby nie nabawić się kontuzji. Nie pomogą nam nawet odpowiednio dobrane buty, ani też cały strój. Musimy ćwiczyć z głową. 

Pomoc profesjonalistów

Na pewno ważna jest pomoc profesjonalistów, gdy nasza wiedza nie jest zbyt imponująca. Musimy pamiętać o tym, że na siłowni możemy skorzystać z pomocy trenerów personalnych, którzy zawsze są do naszej dyspozycji. 

Problem polega na tym, że wiele osób po prostu się wstydzi podejść do trenera personalnego. Co takim osobom możemy polecić? Sporo cennych informacji znajdziemy w sieci. Dobrym źródłem wiedzy są blogi, które to prowadzone są przez profesjonalistów. Dzięki temu jesteśmy w stanie nieco poszerzyć swoją wiedzę. Pamiętajmy jednak o tym, aby rzeczywiście były to dobre blogi, które są prowadzone przez osoby z pasją. Takich w sieci nie brakuje. Przykładem może być strona https://www.transferbydgoszcz.pl/lifestyle/. Znajdą się tutaj cenne informacje nie tylko dla kompletnych amatorów sportu, ale także dla osób, które miały już do czynienia ze sportem. Doskonale sobie z tego zdajemy sprawę. 

W treningach bardzo ważna jest regularność. To, że będziemy chodzić na siłownię raz na dwa tygodnie, kompletnie nie wystarczy. Regularność jest tutaj kluczem do sukcesu. Dzięki niej przestaniemy mieć zakwasy, a na dodatek będziemy odpowiednio zmotywowani. Motywacja jest tutaj absolutnie kluczowa. 

Wpis gościnny, sponsorowany.

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

16 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Angela

  22 sierpnia 2023

  Przyznam szczerze, że na siłownie nie chodzę, ale zaczynając pracę w sklepie (już tam nie pracuję) kilka krotnie zdarzyło mi się kupować buty bo się rozlatywały. W końcu kupiłam buty do chodzenia po górach i od tamtego czasu nie rozstaję się z nimi. Ćwiczę w nich, pracuję i chodzę. Także dobrze dobrane buty, to podstawa.

 2. Odpowiedz

  Ala

  10 sierpnia 2022

  Co prawda na siłownię nie chodzę, ale to fakt, markowe buty są bardziej wytrzymałe, szczególnie te sportowe. 😉

  • Odpowiedz

   Recenzje Kiti

   10 sierpnia 2022

   Są droższe niż w sklepie w mieście, ale na pewno bardziej wytrzymałe.

 3. Odpowiedz

  Agnieszka D.

  10 sierpnia 2022

  To ważna kwestia i dla mnie problematyczna. Nie mam doświadczenia z siłownią i zawsze się zastanawiam, co mi by było potrzebne do ćwiczeń.

 4. Odpowiedz

  Anna

  7 sierpnia 2022

  W sklepach sportowych są specjalne działy i tam łatwo takie buty znaleźć.

 5. Odpowiedz

  Zołza z kitką

  6 sierpnia 2022

  Na siłowni byłam raz – to zdecydowanie nie jest miejsce dla mnie 😉

 6. Odpowiedz

  M. Kwiatkowska

  4 sierpnia 2022

  Na pewno dobrze jest zainwestować w dobre buty na siłownię.

 7. Odpowiedz

  olka

  4 sierpnia 2022

  Sporo osób ćwiczy w Vansach, widziałam, że chyba cieszą się największą popularnością.

 8. Odpowiedz

  Sisters92

  4 sierpnia 2022

  Gdy nie mamy żadnej wiedzy skorzystanie z pomocy profesjonalistów nie jest powodem do wstydu, a dobrą decyzją.

 9. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  4 sierpnia 2022

  Buty na siłownie powinny być na pewno dobrze dobrane do osoby.

 10. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  4 sierpnia 2022

  Bez wątpienia dobrze jest korzystać z wiedzy osób, które się na tym znają.

 11. Odpowiedz

  Pojedztam

  4 sierpnia 2022

  Kupno dobrych i sprawdzonych butów powinno być w każdym przypadku podstawą.

 12. Odpowiedz

  Kruszynka

  4 sierpnia 2022

  Pomoc profesjonalistów zawsze idealnie się sprawdza, warto mieć ją na uwadze.

 13. Odpowiedz

  Paula

  4 sierpnia 2022

  Niewątpliwie jest to ważne zadanie, więc dobrze jest skorzystać z pomocy profesjonalistów.

  • Odpowiedz

   Vicky

   4 sierpnia 2022

   Szczególnie, gdy nie ma się jeszcze żadnego doświadczenia 🙂

   • Odpowiedz

    Paula

    5 sierpnia 2022

    Wtedy tym bardziej taka pomoc jest nieoceniona.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Hate Mail – Donna Marchetti

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły