Władcy czasu – Alexandra Monir

Date
lip, 23, 2014

wladcyczasu“Władcy czasu” to kontynuacja fantastycznej serii spod pióra Alexandry Monir. Michele jest córką rodziców z różnych epok – jej ociec żył sto lat wcześniej niż jej matka. Dziewczyna zostaje rzucona w wir czasu, a jej egzystencja we współczesnym Nowym Jorku stoi pod znakiem zapytania. Michele ma setki pytań i bezustannie szuka na nie odpowiedzi.

Philip Walker pojawia się w XXI wieku. Nie pamięta jednak niczego co działo się w 1910 roku. Znalazł sposób by być z Michele, nie ma jednak o tym pojęcia, ale dziewczyna zrobi wszystko by go przekonać, że nie jest wariatką, a on jest jej ukochanym. Na jej drodze staje jednak mrożąca krew w żyłach, upiorna Rebecca zdeterminowana by zemścić się na ojcu Michele, który ją niegdyś porzucił.

Rzeczą, która niestety najbardziej rzuciła mi się w oczy podczas czytania, była zmiana imienia jednego z bohaterów. W “Poza czasem” przyjacielem Cassie był Aaron, w książce “Władcy czasu” występuje natomiast Matt. Po głowie snuje mi się jedno, proste pytanie: “…ale, dlaczego?”. Błąd pojawia się także w opisie z tyłu okładki. Bohaterka ma na imię “Michele” przez jedno “l” i choć to wygląda na nieprawidłową pisownię, skąd wzięło się imię dziewczyny, zostało dokładnie wytłumaczone w treści.

Na szczęście to by było na tyle, jeżeli chodzi o pojawiające się w książce błędy. Pozostałe jej części to pomysłowa fabuła i ciekawa (choć niezbyt wartka) akcja. Tym razem na pierwszy plan wysunęły się relacje głównej bohaterki i jej mamy z Irvingiem Henrym (lub w XXI wieku Henrym Irvingiem) oraz jego pamiętniki. Problem z Philipem został natomiast dość szybko rozwiązany i jedynie przez krótki moment przyprawiał o potocznie zwane “drżenie serca”.

Książkę uważam za udaną, ale jednocześnie bardzo skrótową kontynuację. Nawet muzyka, która wręcz rozbrzmiewała na stronach “Poza czasem” tutaj potraktowana została dość pobieżnie. Czuję się nieco zawiedziona, gdyż liczyłam na więcej. Wiem jednak, że z przyjemnością sięgnęłabym po następną część. Bardzo polubiłam sympatycznych bohaterów, których wykreowała pisarka. Podoba mi się też styl, którym posługuje się Alexandra Monir. Jest ciepły i przyjemny, dzięki czemu cykl naprawdę rewelacyjnie się czyta.

“Władcy czasu” to lektura warta uwagi. Lekka i miła. Pozwala na kilka chwil oderwać się od codziennych spraw. Obiecuje nam, że marzenia mają szansę się spełnić, nawet gdy wydają się bardzo nierealne. Powieść jest typowo młodzieżowa i właśnie jako taką serdecznie ją polecam. Można z nią w bardzo miły sposób spędzić czas.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Jaguar

jaguarlogo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

0 Comments

 1. Odpowiedz

  Angelika

  23 lipca 2014

  Tom I czytałam i mam ochotę na tę część:)

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Cień w żarze – Jennifer L. Armentrout

Odjechane jednorożce 

Twisted-Wonderland. Zdarzenia w Heartslabyulu

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »