Wczoraj był pierwszy dzień wiosny. Na dworze robi się coraz cieplej, coraz częściej odwiedza nas również tak rzadko ostatnio widywane słońce. Zaczyna się sezon na fotografowanie. Mnie również swoim urokiem skusiły kolorowe, pierwszowiosenne kwiaty w ogrodzie. W stworzonej przeze mnie galerii możecie podziwiać efekt tej małej przygody. 

>>> KLIK <<<

Jak udało mi się stworzyć taką galerię? 

Wszystko zawdzięczam firmie 3N. Na swojej stronie zamieściła zestaw narzędzi umożliwiających proste tworzenie multimedialnych galerii internetowych. Do wyboru są trzy wersje: darmowa galeria, sygnowana logiem firmy (taka, jak moja), galeria do użytku komercyjnego na jednej domenie oraz galeria do użytku komercyjnego z licencją na pięć domen. 

Opowiem Wam o instalacji dla WordPressa 

Ze strony https://3n.com.pl ściągnęłam plik z rozszerzeniem .exe, który wystarczyło po prostu uruchomić, by zainstalować program. Galerię w całości tworzy się offline z poziomu naszego komputera. Po uruchomieniu programu wyskakuje okienko z dokładnym opisem, co można w nim zrobić. Program kolejno prosi o wybranie ustawień galerii. Pojawia się ich prawdziwa mnogość. Wybory są bardzo przejrzyste, ale w razie czego twórczy umieścili na swojej stronie bardzo dokładny poradnik. Stworzona przeze mnie galeria jest niemalże na ustawieniach domyślnych (lekko zmieniłam kolorystykę i wielkość obrazków).  Menu jest przejrzyste i intuicyjne. 

Uwaga! Te krzaczki widoczne na screenach to nie wina programu. Komputer na którym budowałam galerię ma inne ustawienia regionalne i nie posiada polskich znaków. 

Schody zaczynają się dopiero, gdy stworzymy już gotową galerię i chcemy opublikować ją na naszej stronie. Nie jest to czynność skomplikowana i również została dokładnie opisana, ale dla laika przyzwyczajonego do wtyczek, które ściąga się z poziomu kokpitu, a one później działają już same, może stanowić pewne wyzwanie. 

Po wgraniu na nasz serwer pliku wykonywalnego galerii vg.js w kodzie strony (w sekcji <head>) należy dodać kod JavaScript, żeby załadować galerię i kolejny, by ją uruchomić. Czynności te oraz odpowiednie linijki kodu zostały zaprezentowane w dziale „Dla webmasterów”. Natomiast laik znajdzie instrukcję, napisaną na zasadzie kopiuj + wklej z przeznaczoną dla niego linijką kodu (na przykład galeria może pokazywać się na pasku bocznym Twojej strony). 

Uwaga! Pamiętajcie, by przed każdym edytowaniem kodu strony zrobić jej backup. To bardzo cenny nawyk, bo zawsze może nam się coś przez przypadek popsuć. 

Wirtualna Galeria Fotografii to funkcjonalny i estetyczny program. Przydatny szczególnie wówczas, gdy swoją stronę stawiamy od postaw. Jest intuicyjny i estetyczny, a wraz z nim można tworzyć prawdziwe cuda. Polecam zajrzeć na stronkę vg.3n.com.pl i wypróbować samodzielnie. 

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

22 komentarze

 1. Odpowiedz

  AMN

  29 września 2019

  O, jakie fajne. Nawet nie wiedziałam, że takie coś istnieje 😀 Ale ja nie za bardzo znam się na zdjęciach, więc na razie mi się nie przyda 😉 Ale podrzucę koleżance 😀

 2. Odpowiedz

  Martyna

  26 marca 2019

  Natalia, galeria wymaga tego, by na Twojej stronie/blogu była możliwość osadzania skryptów. Na wordpressie jest (jeśli ktoś ma zainstalowany wordpressowy cms na swoim serwerze), ale na bloggerze chyba nie. Ewentualnie możnaby ją zainstalować na darmowym serwerze i u siebie dodać link.

 3. Odpowiedz

  Martyna Nawrocka

  26 marca 2019

  Sakurakotoo, ta galeria to taki mini-program komputerowy, który wgrywasz na swój serwer, więc dostęp do niej będą miały te, i tylko te osoby, które będą znały do niej bezpośredni adres. Na przykład tu mamy galerię z ważkami: https://vg.3n.com.pl/gallery/dragonfly/ . Gdyby ktoś nie miał tego linku, to w życiu by tego nie znalazł. Oczywiście, zawartość serwera możesz jeszcze ohasłować, ale to już niezależne od galerii 😉

 4. Odpowiedz

  Sakurakotoo

  26 marca 2019

  Bardzo fajny pomysł z taką galerią 🙂 Ja akurat trzymam wszystkie zdjęcia na komputerze, ale powoli zaczyna mi brakować miejsca więc chyba przerzucę się na taką internetową. Powiedz mi tylko, czy każdy ma do niej dostęp czy mogę ustawić ją także jako prywatną, gdzie tylko ja będę widziała zawartość?

  Sakurakotoo ❀ ❀ ❀

 5. Odpowiedz

  Natalia

  26 marca 2019

  Fajne rozwiązanie 🙂

 6. Odpowiedz

  blogierka

  26 marca 2019

  Polecam wordpressa-tam masz takie możliwości pod ręką 🙂

 7. Odpowiedz

  Karolina

  24 marca 2019

  Myslalam ostatnio o stworzeniu takiej galerii u siebie, wyglada to rzeczywiście bardzo estetycznie i przyciąga oko. Musze sprobowac!

 8. Odpowiedz

  Dagmara

  24 marca 2019

  Uwielbiam wiosnę i pierwsze wiosenne kwiaty❤️

 9. Odpowiedz

  sabina

  24 marca 2019

  Bardzo lubię uwieczniać wiosnę i moment, gdy natura budzi się do życia. Swietna ta galeria fotografii, nie słyszałam jeszcze o niej.

 10. Odpowiedz

  Małgorzata

  24 marca 2019

  Piękna galeria. Wiosna to wdzięczna pora roku do robienia zdjęć

 11. Odpowiedz

  Natalia

  24 marca 2019

  Całkiem fajny program. Pisałaś tam o instalacji dla WordPressa, a ciekawa jestem jak jest z bloggerem. Mam wiele zdjęć kwiatów na swoim komputerze, więc też mogłabym się “pobawić” tym programem 🙂

  • Odpowiedz

   Vicky

   24 marca 2019

   Niestety z tego co wiem, blogger nie ma możliwości zmieniania / nadpisywania plików. To raczej narzędzie dla osób z własnym miejscem na serwerze.

 12. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  23 marca 2019

  W wolnej chwili chętnie przyjrzę się programowi, może wykorzystam go w propagowaniu swojej pasji. 🙂

 13. Odpowiedz

  todoarmo. pl

  22 marca 2019

  Kwiaty uwielbiam je na zdjęciach jak i na żywo. Pięknie wyszły ci te zdjęcia . U mnie w ogrodzie nie ma jeszcze aż tylu kwiatów niestety. Z ta galerią to super pomysł bardzo fajnie się to prezentuje.

  • Odpowiedz

   Vicky

   23 marca 2019

   Dziękuję 🙂

 14. Odpowiedz

  Karolinka's Beauty blog

  22 marca 2019

  Ah, dobrze, że czuć już wiosnę, chociaż przyznam, że ostatnie dni w Krakowie nie należały do najbardziej słonecznych i ciepłych. Mimo wszystko cieszę się, że nie pada już śnieg, a do początków prawdziwych ciepłych dni już bliżej niż dalej.
  Galeria bardzo ładna 🙂

  • Odpowiedz

   Vicky

   23 marca 2019

   Może brakuje w Krakowie pogody, ale za to macie Targi wszelkiej maści (teraz trwają Bio kosmetyków) <3 Zazdroszczę 🙂

 15. Odpowiedz

  Sandra

  22 marca 2019

  O wirtualnej galerii słyszałam, ale nigdy się nie zagłębiałam w ten temat. Może w końcu warto poszerzyć swoją wiedzę? 😀 A zdjęcie to od razu na myśl przywołuje wiosnę, którą już widać za oknem. Miłego weekendu życzę!

  • Odpowiedz

   Vicky

   23 marca 2019

   Dziękuję i nawzajem 🙂

 16. Odpowiedz

  Iwetta

  22 marca 2019

  Patrząc na takie zdjęcia od razu można pełną piersią poczuć wiosnę 🙂 Myślę, że taka galeria to naprawdę świetny pomysł. A krokusy uwielbiam, zakwitły ostatnio w mojej rabatce w ogródku 🙂 Myślę, że ja także takową galerię sobie ogarnę. To naprawdę świetna sprawa ! 🙂
  pozdrawiam serdecznie

  • Odpowiedz

   Vicky

   23 marca 2019

   Mam tylko nadzieję, że taka wiosenna pogoda się utrzyma <3

 17. Odpowiedz

  Drusilla

  22 marca 2019

  Bardzo ładna galeria, aż poczułam wiosnę i nabrałam ochoty na spacer 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły