Wielka księga zabaw: Ratujmy Ziemię

Date
maj, 19, 2019

Dbanie o naszą planetę to niezwykle ważne zadanie, które każdy rodzic ma obowiązek powierzyć swojemu dziecku. W jego realizacji pomogą nam właśnie takie cudowne publikacje, jak „Wielka księga zabaw: Ratujmy Ziemię” od wydawnictwa Egmont. 

Co znajdziemy w środku?

Publikacja ma duży (mogą położyć na niej dwie standardowe książki), kwadratowy format i twardą oprawę. W środku znajduje się kolorowa gra planszowa i wiele działów z odkrywanymi, tekturowymi kieszonkami. Dzieci dowiedzą się z niej, jak segregować śmieci, oszczędzać wodę, które zabawki są ekologiczne i poznają wiele innych ważnych zagadnień. To takie małe kompendium ochrony środowiska przedstawione w przystępnej, zachęcającej do kreatywnej zabawy formie. 

Przemyślenia i moja opinia

Książka skierowana jest do dzieci w wieku starszego przedszkolaka lub młodszego ucznia szkoły podstawowej, ale gdy przeglądałyśmy ją z córką, nawet ja sama wyniosłam z niej jakąś nową wiedzę. Przykładowo nie miałam pojęcia, że na opakowaniach umieszczane są różne, podobne do siebie oznaczenia i tylko jedno oznacza przydatność do recyklingu. Drugi znak informuje konsumenta o tym, że producent płaci za utylizację śmieci. 

Taka publikacja to nie tylko zdobywanie wartościowej wiedzy, ale również świetna zabawa. „Przyjrzyj się i odszukaj”, gra planszowa, „prawda czy fałsz” z otwieranymi okienkami, zabawa w ekoogrodnika, nauka segregowania odpadów – wszystkie te czynności sprawiają naszym pociechom radość, zwłaszcza gdy później, już poza książeczką, mogą wykorzystać świeżo zdobytą wiedzę, by wykonywać je wspólnie z rodzicami. 

Urzekło mnie, jak bardzo szczegółowa jest książka pod względem szaty graficznej. Z jednej strony znalazły się w niej dość proste ilustracje, z drugiej jednak są niezwykle barwne i przyciągają wzrok. Ilustratorka zadbała o to, by żyły własnym życiem, dodając do nich wiele zabawnych, ciekawych i sympatycznych drobiazgów. 

Podsumowanie

Tytuł „Wielka księga zabaw: Ratujmy Ziemię” serdecznie polecam wszystkim rodzinom z dziećmi. Książka porusza bardzo ważną tematykę, zachęcając najmłodszych czytelników do ochrony środowiska poprzez zabawę. Dowiemy się z niej wielu ciekawostek. Miło i kreatywnie spędzimy przy niej czas. To takie sympatyczne i niezwykle barwne kompendium wiedzy dla najmłodszych czytelników. Znalazło się w nim wszystko na temat ochrony środowiska, o czym każdy maluch powinien się dowiedzieć. 

Dziękuję!

 

Przeczytaj również:

TATA I JA, CZYLI O WSPÓLNYM CZYTANIU SŁÓW KILKA

AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA: MOJE PIERWSZE 100 POJAZDÓW

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

29 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Stacja Książka

  26 maja 2019

  Książeczka wydaje się całkiem fajna. Jest i planszówka i inne rzeczy. Pomyślę o niej, gdy będę potrzebowała prezentu dla jakiegoś malucha 🙂

 2. Odpowiedz

  Kinga

  26 maja 2019

  Mój starszy synsyn jest eko maniakiem i zaraza przy tym młodszego brata. Świetnie. Staram się dbać o środowisko i uczę tego dzieci. Świetna propozycka dla moich chlooakow.

 3. Odpowiedz

  Viki

  24 maja 2019

  Rzeczywiście Książka jest ciekawa i pouczająca na pewno warto na nią zwrócić uwagę Ja na razie sobie odpuszczę ponieważ mam dwulatkiem w domu i obawiam się że przy niej długo by nie przetrwała

 4. Odpowiedz

  Wiewiórka w okularach

  23 maja 2019

  Świetna książka, dla dzieci w sam 🙂 I aż miło się na nią patrzy, jest taka kolorowa 🙂

 5. Odpowiedz

  Iskierka_czyta

  23 maja 2019

  Niestety nie moja tematyka, bo nie mam dzieci 😉

 6. Odpowiedz

  Aleksandra_B

  23 maja 2019

  Bardzo fajna publikacja. Nie dość, że można się przy niej fajnie bawić, to jeszcze nabyć bardzo ważnej wiedzy, przydatnej w dalszym życiu. A warto ją przekazywać, bo jednak Ziemia z roku na rok coraz bardziej tonie w śmieciach. Jeszcze trochę, a powtórzy się nam scenariusz z „Wall-E”… 😉

 7. Odpowiedz

  Karolinka's Beauty blog

  22 maja 2019

  Ja zawsze pokazujesz pełne uroczych obrazków książeczki, którymi każdy maluch będzie zainteresowany 😀 Rzeczywiście szata graficzna jest bardzo ładna 🙂

 8. Odpowiedz

  zaczytanamarzycielka8

  21 maja 2019

  Oooo szukałam czegoś takiego dla mojego syna na prezent 😉

 9. Odpowiedz

  Dominika

  21 maja 2019

  Bardzo fajna książka ❤️ i pożyteczna.

 10. Odpowiedz

  Katarzyna Krasoń

  21 maja 2019

  Mam tę książkę w domu ijest rewelacyjna. Czekam, aż syn do niej dorośnie 🙂

 11. Odpowiedz

  Bielecki.es

  21 maja 2019

  Biorę ją w ciemno na prezent 😉

 12. Odpowiedz

  Atramentowa Przystań

  20 maja 2019

  Super pomysł! Od małego należy uczyć dzieci o najważniejszych sprawach, a tą niewątpliwie jest ochrona środowiska 🙂 jestem jak najbardziej na tak

  • Odpowiedz

   Vicky

   21 maja 2019

   Ja również, zwłaszcza w takiej fajnej formie 🙂

 13. Odpowiedz

  Mayka.ok

  20 maja 2019

  Cudna książka, będę jej szukać dla chrześniaka! 😀

 14. Odpowiedz

  Monika Monime.pl

  20 maja 2019

  Świetna zabawa i nauka w jednym dla każdego malucha.

 15. Odpowiedz

  Iwetta

  20 maja 2019

  Uwielbiam takie gry. Poprzez zabawę można nauczyć maluchy szacunku do świata zwierząt. Niestety w tych czasach ginie tak dużo puchatych przyjaciół a jeży to już w ogóle. Mi wręcz chce się płakać kiedy widzę rozjechanego jeża na asfalcie. Musimy walczyć o to by uchronić zwierzaki przed niebezpieczeństwem 🙂

 16. Odpowiedz

  Madka roku

  20 maja 2019

  Ta książka wygląda na bardzo wartościową i potrzebną pozycję. Dobrze byłoby, gdyby następne pokolenie było wychowywane w szacunku dla naszej planety.

  • Odpowiedz

   Vicky

   21 maja 2019

   My jeszcze jakoś przetrwamy, ale nasze dzieci będą miały coraz trudniej, więc jest to nie przywilej, a konieczność 🙂

 17. Odpowiedz

  Ewelina

  20 maja 2019

  Bardzo interesująca 🙂

 18. Odpowiedz

  Ewelina

  20 maja 2019

  ooo bardzo ciekawa książka, zapisuję na listę bo czegoś takiego ostatnio szukałam 🙂 Dzięki! 🙂

 19. Odpowiedz

  Toukie

  20 maja 2019

  Ale świetna pozycja. Idealnie sprawdziłaby się w mojej pracy. Dzięki za podsunięcie mi tej książki 🧡🧡

 20. Odpowiedz

  Psyche Tee - Wirtualny Gabinet Psychologiczny

  20 maja 2019

  WOW!! Ta książka wydaje się być naprawdę bardzo interesująca!!:) Dziękuję za polecenie, będę się bliżej przyglądać:)

 21. Odpowiedz

  Marlena H.

  20 maja 2019

  Mamy te książkę jest piękna pod względem graficznym, ale także ma wartościową treść.

 22. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  20 maja 2019

  Potrzeba jak najwięcej takich książeczek, kształtowanie odpowiedniego nastawienia od najmłodszych lat, Ziemia wymaga naszej opieki.

 23. Odpowiedz

  Marysia K

  20 maja 2019

  Coś odpowiedniego dla moich córek, bardzo lubią gdy w przedszkolu czy szkole pojawiają się tematy ekologiczne, mamy też fajną grę w tym temacie, taka książka na pewni uzupełniłaby naszą wiedzę

 24. Odpowiedz

  BrokenVIsion

  20 maja 2019

  Fajnie by było gdyby dzieci miały do takich książek dostęp, ale wielu rodzicom nie chce się nauczyć swoje dzieci by nie rzucały papierków na ziemię, a co dopiero podjąć dalsze kroki w ich uświadamianiu. ¯\_(ツ)_/¯

 25. Odpowiedz

  Dominika D.

  19 maja 2019

  Bardzo kolorowa ta książeczka. Na pewno bardzo się podoba dzieciom.

  • Odpowiedz

   Vicky

   21 maja 2019

   Moja córka jest zachwycona, zwłaszcza okienkami, które można otwierać.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Słodkich snów – Andres Roslund

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »