Wiedźmi stos – Josephine Angelini

Date
maj, 06, 2017

„Wiedźmi stos” to trzeci, a zarazem ostatni tom trylogii o podróżach między różnymi wersjami tego samego wszechświata. Jak ta wyprawa zakończy się dla Lily Proctor i jej przyjaciół? Czy uda im się ocalić przynajmniej swój własny świat?

[stextbox id=”custom” caption=”Szczegółowe informacje” bwidth=”2″ color=”FF7B24″ ccolor=”FFFFFF” bcolor=”FF8838″ bgcolor=”FFEF85″ cbgcolor=”182B26″ bgcolorto=”FFD561″ cbgcolorto=”3F7063″ mleft=”10″ mright=”10″ mtop=”10″ mbottom=”10″ image=”null”]autor: Josephine Angelini
seria: Worldwalker Trilogy
data wydania: marzec 2017
tłumaczenie: Dominika Repeczko
ISBN: 978-83-7686-543-0[/stextbox]

Kiedy Lily dowiedziała się, że jest czarownicą, cała jej rzeczywistość przewróciła się do góry nogami. Co prawda musi być silna i odważna, czuje się odpowiedzialna za innych, ale przynajmniej teraz wie, gdzie jest jej miejsce we wszechświecie. Nie ważne ile przeciwności losu będą musieli pokonać ani ilu ludziom przemówić do rozumu. Lili, Rowan i pozostali członkowie sabatu zamierzają walczyć do samego końca i nie dopuszczają do siebie myśli, że mogliby przegrać. Nawet jeżeli na ich drodze pojawi się nowy, zupełnie nieoczekiwany wróg.

Trylogia jest fantastyczna (dosłownie i w przenośni). Niesamowicie wciąga, została dobrze napisana, może poszczycić się wartką akcją i logiczną fabułą. W trzecim tomie jednak nie obyło się bez paru zgrzytów. Na przykład sytuacja z Rowanem została zbyt prosto (żeby nie powiedzieć głupio) wyjaśniona.  Jestem za to naprawdę zła na autorkę, ponieważ wątek ten miał prawdziwy potencjał i mógł przysporzyć wiele czytelniczek o drżenie serca i pełne podniecenia, niecierpliwe oczekiwanie na wyjaśnienie się sytuacji. Postaram się nie spoilerować, ale sądzę, że nie tylko do mnie będą należały tego typu uczucia.

Poza tym jednak podoba mi się baśniowy, nieco mroczny klimat całej historii jej zakończenie i fakt, że w trzeciej części na czytelników czeka wiele niespodzianek. To już nie ta sama wojna co w poprzednich tomach. Lubię również fragmenty, w których bohaterowie przemieszczają się między światami i ten szok kulturowy, który im towarzyszy. Myślę jednak, że ten wątek również można by było nieco rozwinąć.

Przez wszystkie trzy tomy z przyjemnością obserwowałam zmiany zachodzące w Lily. Dziewczyna dojrzała, rozwinęła swoją empatię, ale również, kiedy sytuacja tego wymagała, stała się bezwzględna. Zaczęła rozumieć różnego rodzaju dylematy moralne. Lily po prostu dorosła i z małej dziewczynki stała się odpowiedzialną kobietą.

Po lekturze trylogii spod pióra Josephine Angelini zapragnęłam sięgnąć po inne książki pisarki, ale niestety okazało się, że są już niedostępne na naszym rynku. Być może skuszę się na lekturę w oryginale, ale po cichu liczę na to, że seria o Lily Proctor będzie cieszyła się na tyle dużym powodzeniem, by ktoś zdecydował się na wznowienie „Spętanych przez bogów”. Zarówno „Wiedźmi stos”, jak i pozostałe dwa tomy (jeżeli ktoś nie miał przyjemności ich przeczytać) serdecznie polecam wszystkim wielbicielom młodzieżowej fantastyki. To naprawdę dobra, ciekawie napisana historia, która wciąga od pierwszej aż do ostatniej strony, porywając czytelników do zupełnie innego, pełnego tajemnic świata.

Dziękuję!

[stextbox id=”custom” caption=”O autorce słów kilka” bwidth=”2″ color=”FF7B24″ ccolor=”FFFFFF” bcolor=”FF8838″ bgcolor=”FFEF85″ cbgcolor=”182B26″ bgcolorto=”FFD561″ cbgcolorto=”3F7063″ mleft=”10″ mright=”10″ mtop=”10″ mbottom=”10″ image=”null”]

Josephine Angelini pochodzi z małej miejscowości w stanie Massachusetts o nazwie Ashland, jest najmłodsza z ośmiorga rodzeństwa, ma sześć sióstr i jednego brata. Jej mama była przekonana, że będzie chłopcem dla którego wybrała imię Joseph. Jak wiadomo okazało się inaczej, jednak jej mama stwierdziła, że szkoda marnować już wybrane imię i po prostu dodała końcówkę “ine” i z męskiego imienia otrzymali imię dla dziewczynki. Ukończył z BFA w Nowego Jorku, z odłożonych pieniędzy ze stypendium przeprowadziła się do Los Angeles gdzie obecnie mieszka z mężem i pisze.

[/stextbox]

Wiedźmi stos – Josephine Angelini

[buybox-widget category=”book” ean=”9788376865430″]

8 maja 2017

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

5 komentarzy

 1. Odpowiedz

  pożeram strony

  8 maja 2017

  W ogóle nie czytam takich książek. Jestem fanką reportaży i kryminałów.

 2. Odpowiedz

  Ewa

  8 maja 2017

  Jak dotąd nie słyszałam o tej serii, ale bardzo mnie zaintrygowała. Uwielbiam czytać o podróżach między wymiarami!

 3. Odpowiedz

  Piotrek

  8 maja 2017

  chyba jednak nie moje klimaty;)

 4. Odpowiedz

  Life by MARCELKA

  8 maja 2017

  nie pamiętam kiedy ostatnio czytałam tego typu książkę – chyba czas to nadrobić

 5. Odpowiedz

  happyabroad

  7 maja 2017

  Nie mam zbyt duzego doswiadczenia z literatura fantastyczna, ale z Twojego opisu wynika, ze to ciekawa historia. Pozdrawiam 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Dom w Riverton – Kate Morton

Wsiąść do Pociągu: Europa

SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »