Wiatr przez dziurkę od klucza – Stephen King

Date
gru, 02, 2015

mroczna-wieza-wiatr-przez-dziurke-od-klucza-b-iext29683632Stephen King jest znakomitym, światowej sławy, niezwykle płodnym pisarzem, ale to właśnie cykl „Mroczna Wieża” wśród jego twórczości zyskał miano legendy. Seria łączy motywy przewodnie wielu gatunków. Obejmuje elementy fantasy, SF, literatury grozy i westernu. Sam Autor „Mroczną Wieżę” uważa za swoje magnum opus.

Mimo że książka „Wiatr przez dziurkę od klucza” została wydana jako ostatnia, chronologicznie znajduje się pomiędzy czwartym, a piątym tomem i tak ukazała się właśnie w wydawnictwie Albatros. Roland i jego drużyna zatrzymują się, by schronić się przed wichurą, zwaną Lododmuchem. Tam rewolwerowiec opowiada towarzyszom o misji, którą zlecił mu ojciec po tragicznej śmierci matki Rolanda.

Powieść wydaje się być tym razem taką literacką zabawą, której tworzenie sprawiło pisarzowi niekłamaną przyjemność. Jest to historia, w której opowiedziana zostaje kolejna historia, a w niej jeszcze jedna. Roland Deschain z Gildead po raz kolejny pokazał jak cudownie i porywająco potrafi opowiadać. Moim zdaniem najlepiej tu wypada opowieść dotycząca jedenastoletniego chłopca,Tima Rossa, która porywa czytelnika bez reszty.

„Wiatr przez dziurkę od klucza” to lektura niepozbawiona morału. Dobro i zło, wartości takie jak: miłość, rodzina, odwaga to części goście fantastycznej, krwawej baśni, którą stworzył Stephen King. Fabuła jest logiczna i dobrze przemyślana, opowiedziane historie przeplatają się ze sobą. Do tego napisane zostały w dobrym, lekkim stylu. Mimo że książka nie odkrywa przed czytelnikami tajemnicy Mrocznej Wieży, to jednak stanowi miły dodatek do fantastycznej serii.

Wydanie wznowienia „Mrocznej Wieży” jest po prostu genialne. Wydawnictwo Albatros zdecydowanie postawiło na jakość. Myślę, że wielbiciele serii są zachwyceni – ja sama jestem. To edycja niemalże kolekcjonerska, której postawienie na półce sprawia niekłamaną przyjemność. Wspólnie, wszystkie tomy, będą prezentowały się naprawdę cudownie.

Nie jestem przekonana czy powieść przemówiłaby do kogoś, kto po prosu lubi prozę Stephena Kinga, a wielbicielem „Mrocznej Wieży” nie jest. Wiem natomiast, że książka spodoba się każdemu, komu do gustu przypadła również reszta cyklu. To naprawdę świetne, godne uwagi uzupełnienie serii i miłe spotkanie z jej bohaterami. Lekturę gorąco i bez zastrzeżeń wszystkim fanom polecam. „Wiatr przez dziurkę od klucza” naprawdę warto przeczytać!

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Albatros

albatros

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  Tetiana

  3 grudnia 2015

  Próbowałam przeczytać tę książkę ze 2 razy ale jakoś nigdy nie mogłam w pełni jej przeczytać. Chyba nie mam ochoty.
  http://kochamczytack.blogspot.com

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »