Wampirzyca Karin

Date
lut, 03, 2011

Wampirzyca Karin

Scenariusz: Yuna Kagesaki
Rysunek: Yuna Kagesaki
Tłumaczenie: Aleksandra Watanuki

Opis z tyłu okładki: Karin to czarna owca w wampirzej rodzinie. Jest bowiem wampirem który co pewien czas musi pozbyć się swojej krwi zamiast wysysać ja z ludzi. Kiedy do jej szkoły trafia Kenta Usui dziewczynka nie potrafi być wobec niego obojętna. Chłopiec, nieświadomy tego że Karin jest wampirzycą, próbuje odkryć przyczynę jej dziwnych zachowań. Jedynie Anju, mroczna siostra Karin za pomocą magii utrzymuje wampirzą naturę ich obu w tajemnicy.

Moja recenzja: Kiedy zobaczyłam książeczkę w Empiku podchodziłam do niej bardzo sceptycznie, opis z tyłu okładki też mnie specjalnie nie zachęcił, jednak zakupu ani trochę nie żałuję! Manga jest napisana z humorem,  Polskie tłumaczenie momentami trochę mnie gryzło (“cześcik” dla przykładu), ale dało się je przeboleć. Karin nie zachowuje się tak strasznie idiotycznie jak często robią to mangowe bohaterki. Kreska jest urokliwa, a klimat Burtonowy – czyli coś zupełnie dla mnie. Dodatkowo “bajeczka” bardzo szybko robi się nie dla dzieci i porusza naprawdę poważne, często spotykane w Japonii problemy. Do tego dużą przyjemność sprawiło mi czytanie wstawek autorki komiksu, obrazujących jej perypetie z całą serią. Szczerze polecam.

Karin: Główna bohaterka, lat 15, czarna owca w rodzinie wampirów, które wyemigrowały 200 lat wcześniej do Japonii. Urocza, troskliwa i śmieszna.

Kenta: Nowy uczeń, lat 15, który poznaje tajemnicę Karin. On też ma swoją własną.

Anju: Młodsza siostrzyczka Karin, lat 11, wyjątkowo uzdolniona jeżeli chodzi o wykorzystywanie “magii” wampirów. Moja ulubiona postać. Kolekcjonuje lalki, w których zaklęte są dusze złoczyńców (na przykład seryjnych morderców). Nawet jej ubiór jest niecodzienny, zawsze wkłada na siebie Wiktoriańskie suknie.

Ren: Starszy brat Karin, lat 21. Wredny, arogancki, krnąbrny, a do tego kobieciarz, czyli tutaj podział się cały ten urok którego wyraźnie brakuje Kencie.


Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  Koralina

  18 maja 2021

  uwielbiam takie przewrotne historie, ale wampir, który musi pozbyć się krwi, fantastyczny pomysł, w życiu bym na to nie wpadła

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Cień w żarze – Jennifer L. Armentrout

Odjechane jednorożce 

Twisted-Wonderland. Zdarzenia w Heartslabyulu

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »