Victoria Frances

Date
sty, 24, 2016

Jedną z moich ulubionych artystek jest Victoria Francés, której karierę śledzę od lat. W obecnych czasach w Polsce można kupić kalendarze z jej pracami, puzzle, albumy, plakaty, bluzy czy koszulki, kiedy jednak zakochałam się w jej pracach ich dostępność była znikoma, a ja byłam przeszczęśliwa gdy kalendarz z jej ilustracjami przywiozłam sobie z Anglii. Oprócz mrocznych obrazów artystka lubi także stylizowane fotografie, bogato zdobione suknie i klimatyczne miejsca.

fv1

Victoria Frances to hiszpańska ilustratorka i rysowniczka. Urodziła się w Walencji, ale pierwsze 14 lat swojego życia spędziła w Galicji. Jest absolwentką hiszpańskiego Uniwersytetu Sztuk Pięknych (Universidad de Bellas Artes).

vf4

Styl jej prac jest bardzo gotycki. W jej twórczości najczęściej spotykane są upiorne kobiety w długich sukniach. Sama twierdzi, że inspirują ją pisarze tacy jak Edgar Allan Poe, Anne Rice, H.P. Lovecraft, Bram Stoker, Goethe, Oscar Wilde, Victor Hugo, Charles Baudelaire czy Stephen King oraz artyści Brian Froud, Alan Lee, Joseph Vargo, David Delamare, Natalia Pierandrei, Fernando Fernández, Segrelles i Pepe González, a także muzyka zespołu Dark Sanctuary i kino.

vf7

Pierwszy album Favole wydała w wieku 21 lat, 23 kwietnia 2003 roku. Nie okazał się jednak zbyt wielkim sukcesem, a Victoria wróciła na Uniwersytet Sztuk Pięknych aby kontynuować studiowanie. Jej pierwsze publiczne wystąpienie odbyło się na XXII Międzynarodowej Wystawie Komiksów w Barcelonie, 8 marca 2004. Sławę zyskała nieco później wraz z nastającą na wampiry modą.

vf3

Strona artystki: http://www.victoriafrances.es/en/

vf5

Mini Galeria

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Wiktoria

  27 stycznia 2016

  Zawsze jestem pod wrażeniem osób, które mają taki talent 😀 piękne prace 🙂 pozdrawiam cieplutko

 2. Odpowiedz

  Magia Słowa

  24 stycznia 2016

  Ładne to obrazki 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Asystentka złoczyńcy – Hannah Nicole Maehrer

Gra planszowa Gejsze 2 Herbaciarnie

Nawet jeśli rozetniesz mi usta tom #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły