Vegenerata – Przemysław Ignaszewski

Date
mar, 27, 2017

Na polskim rynku pojawia się coraz większa ilość książek kucharskich instruujących jak przygotować zdrową żywność. Coraz liczniejsze grono osób rezygnuje również z jedzenia mięsa.  Społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome i rośnie zapotrzebowanie na tego typu pozycje. Tym razem miałam przyjemność zajrzeć do książki „Vegenerata. Sposób na zdrowie. Biegaj, gotuj, chudnij.”.

W książce znaleźć można przepisy na przekąski dla aktywnych, wegańskie śniadania i obiady, zupy, koktajle, słodycze i ciasta. Jej autor, Przemysław Ignaszewski, pewnego dnia postanowił zmienić swoje życie. Stał się aktywny fizycznie, pokochał bieganie i zainteresował się zdrową kuchnią. Swoją pasją oraz sposobami na zdrowie dzieli się z czytelnikami na blogu oraz w książce „Vegenerata”.

Dawno nie widziałam brzydko lub nieintuicyjnie wydanej książki kucharskiej, a i ten tytuł nie odbiega tutaj od normy. Zintegrowana oprawa, ładne zdjęcia, prosto opisane przygotowanie potraw. Proponowane przepisy w większości są lekkie i interesujące, ale autor nie zawsze jest konsekwentny. Przykładowo pojawia się parę ciast z białej mąki i cukru. Oponowałabym przeciwko zaliczaniu ich do zdrowej żywności.

„Vegenerata” to nie tylko książka kucharska. To również historia Przemysława Ignaszewskiego, który z dystansem i humorem podchodzi do samego siebie. Powoli, zdanie po zdaniu, opowiada w jaki sposób dorósł do podjęcia decyzji o zdrowym sposobie odżywiania i takiej, a nie innej formy aktywności fizycznej. To o czym opowiada jest z pewnością ciekawe i może stanowić inspirację dla osób, które dopiero chciałyby coś w swoim życiu zmienić.

W książce jest bardzo wiele przepisów i z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś co chętnie przyszykuje we własnym domu. W moim przypadku taki przepis znalazł się niejeden. Daktylowe krążki, zupa z groszku z jarmużem, mus z orzechów nerkowca to pomysły, które do mnie przemawiają. Dodatkowo każdy pomysł na potrawę ozdobiony został dobrej jakości, kolorowym zdjęciem.

Książkę Przemysława Ignaszewskiego „Vegenerata” mogę polecić zarówno jako książkę kucharską jak i jako całkiem przyjemny poradnik motywacyjny. Jeżeli jednak dbasz o linię, musisz uważać na niektóre przepisy i dostosować je do swoich potrzeb lub w ogóle pominąć. Pasją autora książki stało się bieganie, więc on na takie przysmaki po prostu może sobie od czasu do czasu pozwolić.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

6 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Edyta Mój kawałek podłogi

  6 kwietnia 2017

  Brzmi kusząco! Lubię jego przepisy, więc chętnie zaopatrzę się w książkę 🙂

 2. Odpowiedz

  Natalia Cieślak

  6 kwietnia 2017

  Uwielbiam kupywać książki kucharskie a po Twojej recenzji ta również znajdzie się z mojej biblioteczce.

 3. Odpowiedz

  Justyna

  6 kwietnia 2017

  Nie znam tego pana. Tytuł przyciąga

 4. Odpowiedz

  chiyome

  30 marca 2017

  Jestem ogromnie ciekawa tej książki. Uważam, że ona została napisana specjalnie dla mnie – wegetarianka, która musi schudnąć. Po Twojej recenzji jestem pewna, że chcę ją.

 5. Odpowiedz

  Gustaw Grochowski

  29 marca 2017

  Masz rację, książki kucharskie to zdecydowanie dział, w którym muszą być dobre zdjęcia i ogólnie projekt, inaczej nikt tego nie kupi. Szkoda, że z pozostałą literaturą nie jest już tak dobrze…

 6. Odpowiedz

  CzekoAda

  27 marca 2017

  Ciekawie się zapowiada 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły