Ty decydujesz! Nowa seria książeczek od Harper Kids

Date
maj, 03, 2022

Ty decydujesz!

Nowa seria książeczek od Harper Kids

Znacie komiksy paragrafowe? Uważam, że są doskonałą zabawą! Po raz pierwszy jednak widzę je w baśniowej, kolorowej i pogodnej odsłonie dla najmłodszych czytelników.

Trzy małe świnki 

Jak wyglądałaby bajka o Trzech małych świnkach, gdyby została napisana dziś? Właśnie tak! Dynamiczna, pełna zwrotów akcja; współczesny język, grafika i realia, a przede wszystkim: interaktywna konstrukcja książki przypominająca grę.

Dziecko wciela się w role jednej ze świnek i decyduje czy wspólnie z braćmi chce wyruszyć z domu, czy może ukryje się, by zostać wraz z mamą. Kolejne decyzje powiodą młodego czytelnika za każdym razem ku nowej przygodzie.  

Czerwony Kapturek

Alternatywna wersja przerażającej historii opowiada o małej dziewczynce, która poczęstowała wilka niesionymi do babci ciasteczkami, by ten przypadkiem z głodu nie postanowił jej zjeść. Może też być bardzo niemiłą i naśmiewać się z biednego wilka, albo sama zjeść wszystkie ciasteczka. Jest wiele możliwości, a wszystkie opisane zostały w paragrafowej historii „Czerwonego Kapturka”.

Nie dla każdego dziecka…

Mój czteroletni synek bardzo lubi kolorowe książeczki. Seria „Ty decydujesz!” jednak zupełnie się w jego przypadku nie sprawdziła. Za każdym razem, gdy powtarzaliśmy historię, dokonywał konsekwentnie dokładnie tych samych wyborów. Na moje propozycje „a może tym razem” reagował stanowczym i bezdyskusyjnym „nie”. Pozostaje mi jedynie być dumną z faktu, że malec dokładnie wie, czego chce. 

Moja opinia i przemyślenia

Zawarte w książeczkach historie skierowane zostały do najmłodszych dzieci. Są łagodne, pozytywne i poza samymi bohaterami nie mają wiele wspólnego z mrocznymi baśniami Braci Grimm. Wydane zostały w niemalże tęczowych barwach, ilustracje mają niezwykle szczegółowe i bez trudu przyciągają wzrok. Opcja wyboru, jak w komiksach paragrafowych, to ciekawy sprawdzian dla pomysłowości dziecka i przyjemny, dodatkowy element zabawy. 

Podsumowanie

„Ty decydujesz” to pogodna seria książeczek paragrafowych, w której do tej pory ukazały się alternatywne wersje „Czerwonego Kapturka” i „Trzech małych świnek”. Baśnie zostały przekształcone na współczesne, opowiedziane prostymi słowami, ale wciąż interesujące historie. Myślę, że nowa na polskim rynku wydawniczym seria bajek wielokrotnego wyboru to idealny pomysł na wspólne spędzanie czasu z naszymi najmłodszymi pociechami.     

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Akademia Mądrego Dziecka: Pokochaj naturę

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

6 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Monika Kilijańska

  16 maja 2022

  Ależ świetny pomysł na snucie historii! Pamiętam, że jak czytałam dzieciom bajki to często chciały jakieś dodatkowe wątki wplatać, a tu mają je do wyboru.

 2. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  16 maja 2022

  Moja młoda czytelniczka z pewnością będzie chciała się z tymi książeczkami zapoznać, ciekawe przygody się szykują, coś innego. 🙂

 3. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  14 maja 2022

  sama świetnie się bawiłam przy tej serii, jest tyle możliwości !

 4. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  13 maja 2022

  Miałam okazję poznać te lektury. Są one świetne. Podoba mi się, że wybieranie jest związane z ilustracją, a nie numerem strony.

 5. Odpowiedz

  Margaret

  13 maja 2022

  Ciekawy pomysł by najmłodszym uatrakcyjnić słowo pisane. Co prawda mam już starsze dzieci, jednak zawsze uważałam, że warto maluchy od najmłodszych lat zainteresować książką.

 6. Odpowiedz

  Irena Bujak

  13 maja 2022

  Fajnie, że powstały również książki paragrafowe dla dzieci. Jestem pewna, że możliwość wyboru zakończenia będzie dla nich niezwykle atrakcyjne.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Flirtation or Faceoff – Leah Brunner

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły