Trumps (samochody i motocykle)

Date
maj, 23, 2015

0788_99905750788„Trumps” to gra karciana firmy Shuffle, w której rozgrywkę można prowadzić na kilka, różnych sposobów. Jest to zaledwie jedna z licznych propozycji, jakie oferuje wydawnictwo.

Wiek: 6+
Liczba graczy: 2+
Czas rozgrywki: ok. 15 minut

Cel i fabuła gry

Rozgrywka jest prosta. W jednym z wypadków przypomina nieco bardziej rozbudowaną, znaną wszystkim doskonale wojnę, w której wygrywa gracz pozbawiający przeciwnika kart. W drugim wariancie natomiast wygrywa osoba, której uda się uzbierać najwięcej kwartetów tak samo oznaczonych kart. Wszystko to natomiast dzieje się na tle szybkich motorów i tuningowanych aut.

cars1

Strona wizualna

Konwencja gry spodoba się miłośnikom motoryzacji. W zestawie otrzymujemy dwie talie kart – jedna to motocykle, druga samochody. Wszystko to szczelnie zamknięte w plastikowym pudełku. Kolorowe zdjęcia umilają rozgrywkę. Niewielkie rozmiary gry ułatwiają jej transport i sprawiają, że będzie idealnym wyborem do zabrania na wszelkiego rodzaju wyjazdy czy nawet dalekie wakacje.

cars2

Przygotowanie gry

Wariant I – Kwartet

Przygotowanie gry zależne jest od liczby graczy. Dla dwóch osób rozdaje się po sześć kart, resztę zostawiając w zakrytym stosie. Dla większej ilości rozdaje się wszystkie karty, natomiast jeśli wyjdzie nieparzysta liczba, ostatnią odkłada się na bok.

Wariant II – Trumps

Rozdaje się wszystkie karty – do wyboru, z jednej lub z dwóch talii.

cars3

Przebieg rozgrywki

Wariant I – Kwartet

Gracze naprzemiennie pytają o daną kartę wybranego przeciwnika. Jeżeli posiada tak oznaczoną kartę, musi ją oddać proszącemu, a osoba dalej kontynuuje pytanie. Jej tura kończy się w momencie gdy nie trafi. Wówczas zaczyna następny gracz (lub w wariancie dwuosobowym przed przekazaniem tury dobiera kartę). W momencie gdy jeden z graczy posiada cztery karty z tą samą literą, wykłada je na stół. Wygrywa osoba z największą ilością stosików.

Wariant II – Trumps

Rozpoczyna się wojna. Gracz, który zaczyna, wybiera jedną ze statystyk pojazdu na swojej wierzchniej karcie, po czym wykłada ją na stół, a pozostali gracze dokładają swoje. Karta z najlepszą statystyką zwycięża pozostałe. Osoba, która zwycięży zabiera karty i dokłada je na koniec swojej talii. Teraz ona rozpoczyna kolejkę.

Istnieje również możliwość grania z aplikacją na urządzenia mobilne, która dodatkowo wzbogaca rozgrywkę.

cars4

Podsumowanie

„Trumps” w wersji samochodowo-motocyklowej to ciekawa gra dla chłopców w wieku mniej więcej szkoły podstawowej. Najlepiej również gdy w rozgrywce może wziąć udział więcej niż dwóch graczy – w innym wypadku raczej szybko się znudzi. Jej zdecydowanymi zaletami są wielkość pudełka (można wszędzie ze sobą zabrać) oraz cena. Gra stanowi miłą odmianę od karcianej wojny czy zwykłego Piotrusia.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Cartamundi

9693371_CM LOGO 2 (2)

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »