To Ty mnie ocalisz – Jasinda Wilder

Date
wrz, 20, 2014

To-Ty-mnie-ocalisz-Tom-2Często dzieje się tak, że wcale nie szukamy miłości – to ona odnajduje nas. Tak było również w przypadku Kylie i Oza. Połączyła ich przyjaźń, miłość i muzyka. “To Ty mnie ocalisz” jest drugą częścią pięknej, stworzonej przez Jasindę Wilder historii.

Kylie i Ozowi udało się załatwić swój pierwszy, płatny występ. Są zachwyceni otwierającymi się przed nimi możliwościami. Colton, ojciec dziewczyny i zarazem sławny muzyk, zaprasza na ich występ swojego przyjaciela, który jest łowcą talentów, a on jest oczarowany ich muzyką i natychmiast załatwia dla nich przesłuchanie. Wszystko układa sie wspaniale – jak z bajki. Tak jednak nie wygląda prawdziwe życie, więc i od tej szczęśliwie zakochanej pary los musiał się odwrócić. Wypadek jest jednak tylko początkiem złych wydarzeń.

Powieść jest przepełniona uczuciami, przyznam, że miejscami staje się aż mdła od tego co łączy głównych bohaterów. W ciekawy sposób został przedstawiony Ben, który przez cały czas nie przestaje być zazdrosny o swoją “najlepszą przyjaciółkę”. Tym razem większość fabuły widziana jest oczami Oza, ale na końcu książki znalazły też rozdziały poświęcone myślom Colta, Bena oraz wyjątkowo Kylie. Jest to miłe urozmaicenie.

Fabuła po słodkich wstępie stała się okrutnie przewidywalna, przynajmniej do czasu, kiedy pisarka postanowiła czytelnika zaskoczyć ogromem wydarzeń. Wiemy co się stanie, ale później dzieje się jeszcze więcej, a tego już przewidzieć czytelnik nie mógł. Sprawia to wrażenie koła ratunkowego, którego w ostatniej chwili uchwyciła się Jasinda Wilder. Książkę bardzo przyjemnie się czyta, jest lekko i ciekawie napisana, ale brakuje w niej polotu, czym jestem nieco zawiedziona, bo miałam nadzieję na to, że mój wewnętrzny świat zatrzęsie się w posadach. Tak się nie stało, a ja nie czuję żalu, że dylogia dobiegła końca (choć po przeczytaniu pierwszej części aż trzęsłam się by móc przeczytać drugą).

Kiedy problemy przestają być problemami… no właśnie – to wydarzyło się w tej historii. Problemy, które były opisane w “To Ty mnie pokochasz” jako dość poważne i rzeczywiście na takie wyglądały, tutaj jakby w ogóle przestały istnieć. Rozwiązały się same? Takie bagatelizowanie spraw, dzięki którym fabuła nabierała smaku, bardzo źle wpłynęło na całą historię. Choć poznajemy wszystkie tajemnice, które skrywało życie Oza, jego “ja” nie powinno się przez to tak diametralnie zmienić. Z osoby, która wzbudzała zainteresowanie, stał się po prostu… zwyczajny i nie wart jakiejś nadprogramowej uwagi.

“To Ty mnie ocalisz” jest dobrą kontynuacją, niestety jednak nieporównywalnie gorszą od pierwszej części. Oczywiście książkę trzeba przeczytać, bo przecież nie można w swoim umyśle pozostawić tak drastycznie urwanej historii. To jednak tylko plasterek, który naklejamy na wymagającą zszycia ranę.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Amber

logo_amber

21 września 2014

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »