Tajny Klub Nietypowych Czarownic – Mandanna Sangu

Date
paź, 21, 2023

Tajny Klub Nietypowych Czarownic

Lubicie lekką fantastykę? Ja osobiście uwielbiam! Dlatego z ogromną przyjemnością sięgam po takie powieści, jak „Tajny Klub Nietypowych Czarownic”, która jest oszałamiającą mieszanką magii, ciepła i niezwykłych relacji międzyludzkich. Opowieść, która zdobyła nominację do prestiżowej nagrody Goodreads Choice Award 2022, prowadzi czytelnika poprzez intrygujący świat Miki Moon — młodej czarownicy, ukrywającej swoje prawdziwe umiejętności przed światem.

Zarys fabuły

Mika, wyróżniająca się niewiarygodnym talentem do tworzenia magicznych eliksirów, nieustannie poszukuje swojego miejsca w rzeczywistości przepełnionej tajemnicami i zaklęciami. Nie znana mi do tej pory autorka, Mandanna Sangu, z niezwykłą gracją prowadzi nas przez ulice Londynu, gdzie magia łączy się z codzienną rzeczywistością, a zaklęcia mieszają się z brytyjskim poczuciem humoru i niesamowitym klimatem.

Moja opinia i przemyślenia

Myślę że powieść w pełni zasługuje na miano „cozy fantasy”, będąc cudownie ciepłą i urokliwą historią. Podczas lektury zdecydowanie poprawia się nastrój. Jest w niej miejsce na magię, przyjaźń i miłość, które przewijają się przez strony książki, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Mika, choć zmagająca się z izolacją i lękami, dzięki niezwykłej ofercie pracy, ma szansę na odnalezienie prawdziwego domu i rodziny, której zawsze pragnęła. To naprawdę fajnie poprowadzony wątek.

Postacie, które pisarka umieściła w tej historii, są niezwykle różnorodne, pełne barw i swoistej głębi. Każda z nich wnosi do opowieści coś wyjątkowego, dodając kolejne warstwy znaczenia i całą masę przeróżnych emocji. Przeżywamy z nimi chwile radości, smutku, odkrywamy sekrety i doświadczamy magicznych chwil, które na długo zostają w pamięci.

Szczególną uwagę przyciąga również lekkość i humor, z jakim autorka podchodzi do tematu czarownic i magii. Elementy fantastyczne przeplatają się z realnym światem, dodając powieści uroku i lekkości. Mandanna Sangu stworzyła historię, która, mimo swojej prostoty, jest bogata i wartościowa. Zdecydowanie zasługuje na uwagę!

Na zakończenie

„Tajny Klub Nietypowych Czarownic” to wyjątkowa lektura, która zachwyca, bawi i inspiruje. Przepełniona magią i ciepłem, pozwala na moment zapomnieć o codziennych troskach, zanurzając czytelnika w świat pełen przyjaźni, miłości i niezwykłych przygód. Lekturę serdecznie polecam, bo zdecydowanie warto! 🧙‍♀️🌿💖

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Syrena z błękitnej toni – Kerrelyn Sparks

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

11 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Anna

  25 października 2023

  Bardzo ładna okładka, książka też wydaje się ciekawa. 🙂

 2. Odpowiedz

  Sawka

  25 października 2023

  interesujący opis – zobaczę czy jest w mojej bibliotece

 3. Odpowiedz

  Pojedztam

  23 października 2023

  Muszę sprawdzić czy jest dostępna w bibliotece. Może mi się spodobać.

 4. Odpowiedz

  Martyna K.

  23 października 2023

  Skoro jest to książka która inspiruje, postaram się z nią zapoznać.

 5. Odpowiedz

  Irena

  23 października 2023

  Jestem zachwycona tym tytułem, przeczytałam ekspresowo i dawno się przy tym tak dobrze nie bawiłam.

 6. Odpowiedz

  dyeblonde

  23 października 2023

  Przepełniona magią i ciepłem – jak to fajnie brzmi, z chęcią bym ją sobie przeczytała

 7. Odpowiedz

  Zuzanna

  23 października 2023

  Myślę, że mam kogoś, kogo ta pozycja może bardzo zainteresować, więc podam dalej Twój wpis.

 8. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  23 października 2023

  Z przyjemnością polecę ten tytuł mojej córce, zapowiada się szalenie ciekawie, ciepła książka w ręku, kiedy zimna aura za oknem.

 9. Odpowiedz

  KonfabulaPL

  23 października 2023

  Już okładka mnie przyciąga, a po Twojej recenzji wiem, że warto po nią sięgnąć. Lubię takie przerywniki pomiędzy trudniejszymi, dołującymi lekturami.

 10. Odpowiedz

  Drusilla

  21 października 2023

  Brzmi wspaniale! Na pewno przeczytam 😊❤️

 11. Odpowiedz

  Anna

  21 października 2023

  Magia, ciepło i niezwykłe relacje międzyludzkie. Chyba chcę to przeczytać.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Hate Mail – Donna Marchetti

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły