Szkolna wyprawka pierwszaka – krótki niezbędnik

Date
sie, 30, 2022

Szkolna wyprawka pierwszaka – krótki niezbędnik

W tym roku moja młodsza córka zaczyna naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. W związku z tym potrzebowała kompletnej wyprawki szkolnej od A do Z. Kupiliśmy takie podstawowe rzeczy, jak: tornister, piórnik, przybory szkolne, zeszyty, strój na WF, ale także lunchbox, wielorazową butelkę na wodę, czy nawet biurko i krzesło, żeby przygotować dla niej kącik do nauki i odrabiania prac domowych. Nie są to małe wydatki, dlatego zawsze warto rozglądać się za promocjami, a jedną z fajniejszych akcji promocyjnych w tym roku przygotowało PayPo – lider płatności odroczonych w Polsce. W dzisiejszym wpisie podpowiem na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu szkolnej wyprawki dla pierwszaka oraz o akcji Back to School z PayPo. 

Niezbędnik pierwszoklasisty

Każdy świeżo upieczony pierwszoklasista powinien mieć:

 • Tornister (Najlepiej sprawdzi się taki solidnie wyprofilowany, który nie będzie obciążał pleców dziecka. Powinien mieć też dwie osobne przegrody, żeby jedzenie trzymać w innej kieszeni niż książki oraz miejsce na butelkę z wodą.)
 • Piórnik (My zdecydowaliśmy się na piórnik z trzema przegrodami, ale bez wyposażenia. Niestety najczęściej jest ono gorszej jakości niż takie dokupione oddzielnie.)
 • Zestaw przyborów szkolnych (Każda szkoła na pierwszym zebraniu rodziców dzieli się listą niezbędnych przedmiotów.)
 • Zeszyty w kratkę i trzy linie (To rzeczy, które dobrze jest wybrać wspólnie z dzieckiem. Doskonale pamiętam, jak ważne było dla mnie w szkole podstawowej, by mieć ładnie oprawione zeszyty.) 
 • Lunchbox (Najlepiej sprawdzi się taki z kilkoma przegródkami. Ważne jest też, by miał solidne zamknięcie i nie było możliwości, że otworzy się przypadkiem w plecaku.)
 • Butelkę wielorazową lub bidon 
 • Strój na WF (Biała koszulka i granatowe lub czarne spodenki.)
 • Szkolne kapcie i buty na WF (Większość szkół wymaga takich z białymi podeszwami.)

Co jeszcze?

Uważam, że ważną sprawą jest własny kącik do nauki dla młodego ucznia, w którym dziecko będzie czuło się pewnie, bezpiecznie i przede wszystkim będzie mogło się tam bez przeszkód skupić, szczególnie gdy w domu mieszka wspólnie z hałasującym młodszym rodzeństwem. W naszym przypadku priorytetem stało się niewielkie biurko, wygodne krzesło, przybornik i lampka z białym, pobudzającym umysł światłem. 

Zwrócić uwagę trzeba również na garderobę pierwszoklasisty. Po wakacjach przedszkolne spodnie mojej córki sięgają jej ledwo do kostek. Uważam też, że powycierana odzież, w której tarzała się po podłodze w przedszkolu, budując korek na autostradzie i podziemne parkingi dla autek zwyczajnie nie będzie odpowiednia do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej. Nie wspominając już o stroju galowym (granatowa spódniczka i biała bluzka), którego brak w szkole negatywnie wpływa na ocenę z zachowania.  

Back to School z PayPo 

Akcja rozpoczęła się już 22 sierpnia i potrwa do 5 września. Bierze w niej udział około 20 popularnych sklepów z asortymentem dla dzieci, młodzieży i nastolatków (między innymi moja ukochana księgarnia Taniaksiazka.pl). Wszystkie sklepy znaleźć można na stronie akcji. Przygotowały one różnego rodzaju promocje, kody rabatowe, a w niektórych sklepach biorących udział w akcji można skorzystać dodatkowo z rat 0%. Sklepy z listy oferują oczywiście pełen asortyment niezbędny do szkolnych wyprawek (nie tylko dla pierwszaków). 

Dlaczego warto zainteresować się akcją Back to School z PayPo? Powodów jest wiele, ale najważniejszy z nich to moim zdaniem rozsądne planowanie wydatków. Trudno ukryć fakt, że również szkolne rzeczy z roku na rok stają się coraz droższe. PayPo pozwala na zrobienie zakupów, za które (bez żadnych dodatkowych kosztów) płacimy w ciągu 30 dni. Płaci się oczywiście jedynie za te produkty, których nie zwracamy do sklepu, co jest szczególnie ważne na przykład, gdy zdecydujemy się na zamówienie przez internet butów dla dzieci. Za produkty, które nam z jakichś powodów nie pasują i postanowimy je zwrócić, po prostu nie płacimy. Z PayPo nie musimy oczekiwać na zwrot środków na nasze konto i dbamy o płynność finansową. 

Akcja Back to School z PayPo jest to więc rewelacyjne rozwiązanie, kiedy chcemy kupić wyprawkę szkolną w dobrych cenach, z dodatkowym rabatem lub z ofertą specjalną i jednocześnie zapłacić za wszystko nawet za 30 dni bez dodatkowych kosztów.

Na zakończenie

Wyprawka szkolna pierwszaka to niezwykle ważna sprawa. Pamiętam swoje faux pas, gdy pierwszego dnia szkoły nie przygotowałam starszej córce drugiego śniadania. Była z tego powodu bardzo nieszczęśliwa, bo mimo że dzień szkoły trwał tylko trzy godziny lekcyjne, to jednak inne dzieci zabrały ze sobą przekąski. Tym razem nie zamierzam popełnić takiego błędu i mam nadzieję, że pierwsze dni szkoły młodszej córki znajdą się w jej najwspanialszych wspomnieniach. Mam pewność, że będzie miała wszystko, czego potrzebuje – w końcu kompletuję wyprawkę z PayPo 🙂

Znacie PayPo? Miałyście już okazję korzystać z usługi płatności odroczonych? Co waszym zdaniem koniecznie powinno znaleźć się w wyprawce szkolnej pierwszaka? Chętnie przeczytam wasze komentarze!

Wpis powstał we współpracy z PayPo.

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

21 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Joanna Kisiel

  17 września 2022

  Jedną wyprawkę na pierwszaka mam już za sobą i w przypadku mojej córki była ona ogromna, ale tylko dlatego, że potrzebuje miliona rzeczy, które teoretycznie są nie potrzebne, ale dla niej bardzo ważne i potrzebne. Z roku na rok jest jeszcze więcej 😛 W przyszłym roku będziemy kompletować kolejną wyprawkę dla pierwszaka, zobaczymy jak wyjdzie 🙂

 2. Odpowiedz

  Justyna

  17 września 2022

  Pamiętam jak w zeszłym roku kompletowałam pierwszą wyprawkę dla córki. W tym roku już wiedziała co chce mieć w plecaku.

 3. Odpowiedz

  Monika

  16 września 2022

  Jak ja się cieszę, ze teraz jest taki wybór bidonów i lunchboxów, bo dzięki temu nie ma problemu zgniecionego jedzenia czy wylanego na książki soku.

 4. Odpowiedz

  Martyna K.

  16 września 2022

  Warto dokonać przemyślanych zakupów, zwłaszcza jeśli chodzi też o niezbędnik pierwszoklasisty.

 5. Odpowiedz

  Agnieszka D.

  16 września 2022

  Bardzo ważny jest plecak, musi być dobrze wybrany i pakowny, ale też musi dbać o plecy ucznia.

 6. Odpowiedz

  Ala

  16 września 2022

  Bardzo przydatny wpis. Twoje wskazówki przydają mi się w przyszłym roku, kiedy mój synek pójdzie do pierwszej klasy. 😉

 7. Odpowiedz

  apartamenatnawsi

  3 września 2022

  ciekawa ta wyprawka , fajny blog

 8. Odpowiedz

  Paula

  2 września 2022

  U nas na szkołach podają wykaz, więc też jest to ułatwieniem.

 9. Odpowiedz

  Kiti

  1 września 2022

  To fakt, też zawsze zwracałam uwagę na okładki zeszytów.

 10. Odpowiedz

  Apartamentnawsi

  1 września 2022

  Kiedy to szłam do szkoły , fajny post 😀

 11. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  31 sierpnia 2022

  Niewątpliwie dobrze jest zadbać o to, by w wyprawce niczego nie brakowało.

 12. Odpowiedz

  Margaret

  31 sierpnia 2022

  Nie miałam jeszcze przyjemności korzystać z ich oferty. Nasze pierwsze wyprawki już za nami. Mamy ciut starsze dzieciaki ale z doświadczenia pamiętam te ich pierwsze chwile i dni w szkole.
  Na pewno wiem, liczy się każdy drobiazg nawet ten, który wydawałoby się mało znaczący. Jutro życzę powodzenia ☺️💚

 13. Odpowiedz

  Anna

  31 sierpnia 2022

  Pierwsza szkolna wyprawka to ważna rzecz. Tylko czasami obserwuję, że rodzice przesadzają z gadżetami, nadopiekuńczo wyposażając dziecko jak na wypadek wojny.

 14. Odpowiedz

  Aleksandra Załęska

  31 sierpnia 2022

  Bardzo przydatny wpis. W zeszłym roku kompletowałam wyprawkę dla pierwszaka, w tym jest łatwiej, ale oszczędności nigdy za wiele 😉

 15. Odpowiedz

  Paulina

  31 sierpnia 2022

  Nie korzystałam jeszcze z tej opcji, jednak widzę, że warto to zmienić.

 16. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  31 sierpnia 2022

  Kompletowanie co roku wyprawki szkolnej dla dzieciaków to zawsze było wyzwanie, tym bardziej, że różne profile szkół, a zatem nieco odmienna lista. 🙂

 17. Odpowiedz

  olka

  30 sierpnia 2022

  Sama dzieci nie mam, ale z lekkim rozrzewnieniem wspominam, jak jako dziecko szykowałam się do nowego roku szkolnego, wybierałam z pietyzmem zeszyty i inny gadżety 😉

  • Odpowiedz

   Bookendorfina Izabela Pycio

   31 sierpnia 2022

   U mnie podstawówka przypadła w czasach, kiedy były tylko szare zeszyty i jeden rodzaj kleju, każdy miał tą samą linijkę i cyrkiel, a mimo wszystko i tak jakoś dawaliśmy sobie radę, gumki się podpisywało, naklejało naklejki na piórnik. 😉

 18. Odpowiedz

  Instytut Designu

  30 sierpnia 2022

  Bidon na wodę, porządne pióro z nakładka i usztywniany tornister to podstawa.

 19. Odpowiedz

  AMN

  30 sierpnia 2022

  Znam tylko z nazwy, sama nie korzystałam z tego. Chociaż coraz bardziej się zastanawiam, akurat jedna firma w której kiedyś robiłam zakupy wprowadziła taką opcję, a mi w oko wpadło parę rzeczy…

 20. Odpowiedz

  czerwonafilizanka

  30 sierpnia 2022

  Lunchbox i butelka na wodę to przydatne rzeczy, kącik do nauki to ważne dla dzecka miejsce w domu, istotne by dziecko dobrze sie tam czuło

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły