Szefowa wszystkich szefów – Aleksandra Tyl 

Date
sty, 04, 2024

Szefowa wszystkich szefów

Książka „Szefowa wszystkich szefów” spod pióra Aleksandry Tyl to humorystyczna komedia z elementami sensacji, która wprowadza nas w świat mafijnych intryg w nieco inny sposób niż moglibyśmy się tego spodziewać. Lekka i zabawna powieść jest idealna dla tych, którzy szukają odskoczni od codzienności i chcą się zanurzyć w świecie, w którym mafia ma potyczkę z komedią.

Zarys fabuły

Głównym bohaterem książki jest Marek, przedstawiciel handlowy w firmie produkującej szczoteczki do zębów. Mimo że jego zarobki są przyzwoite, Marek czuje się niezadowolony ze swojego życia. Wkrótce wpada na absurdalny, ale jednocześnie intrygujący pomysł – założy własną mafię, by zdobyć pieniądze, władzę i szacunek. Jego plan szybko przyciąga uwagę kolegów z pracy, którzy również pragną łatwego zysku. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy na scenie pojawia się tajemnicza kobieta, która wprowadza nowe zasady gry.

Moja opinia i przemyślenia

„Szefowa wszystkich szefów” to książka, która zaskakuje swoim podejściem do tematu mafii. Zamiast krwawych porachunków i mrocznej atmosfery, otrzymujemy lekką komedię z elementami sensacji. Humor Aleksandry Tyl jest specyficzny, ale jednocześnie świeży i oryginalny. Postacie w powieści są barwne i różnorodne, a ich przygody często prowadzą do zabawnych i nieoczekiwanych sytuacji. Styl pisania autorki jest przystępny i lekki, co sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Chociaż fabuła nie jest wyjątkowo skomplikowana, to jednak trzyma w napięciu i angażuje czytelnika.

Jednak historia może nie przypaść do gustu każdemu. Specyficzne poczucie humoru autorki i nietypowe podejście do tematu mafii mogą być dla niektórych czytelników zbyt dalekie od tradycyjnych oczekiwań. Mimo to, uważam, że „Szefowa wszystkich szefów” jest dobrze napisaną powieścią, która zapewnia świetną rozrywkę i odskocznię od codzienności.

Podsumowanie

„Szefowa wszystkich szefów” to książka, która oferuje czytelnikom unikalną mieszankę humoru, sensacji i lekkiej komedii. Jest to idealna propozycja dla tych, którzy szukają czegoś odprężającego i nietypowego. Aleksandra Tyl udowadnia, że potrafi tworzyć ciekawe i angażujące historie, które trzymają czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Polecam tę książkę wszystkim, którzy chcą się zrelaksować i dobrze bawić, a przy tym nie oczekują tradycyjnego podejścia do tematu mafii.

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawcy.

 

Przeczytaj również:

Zabójczy kulig – Alek Rogoziński

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

6 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Anna

  10 stycznia 2024

  Nie wiem czy taki miks tematów w jednej książce byłby dla mnie strawny…Ale książka na pewno znajdzie czytelników.

 2. Odpowiedz

  dyedblonde

  8 stycznia 2024

  podoba mi się! już sama okładka wpadła mi w oko a zawartość w moim stylu! dzieki za tytul

 3. Odpowiedz

  Zuzanna

  6 stycznia 2024

  Wiem komu może się ta książka spodobać, więc podeślę link do Twojej recenzji dalej.

 4. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  6 stycznia 2024

  Czasem lubię takie klimaty, z przymrużeniem oko, dawką dobrego humoru, sympatycznie można się w nich zanurzyć, zatem tytuł będę miała na uwadze.

 5. Odpowiedz

  Irena

  5 stycznia 2024

  Hm, może w komediowej odsłonie mafia bardziej przypadnie mi do gustu. Muszę to sprawdzić.

 6. Odpowiedz

  Martyna K

  5 stycznia 2024

  Twórczość tej autorki jest dla mnie w całości nieznana. Mam co nadrabiać.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły