Święta po sąsiedzku – Anna Wolf

Date
gru, 28, 2023

Święta po sąsiedzku

„Święta po sąsiedzku” Anny Wolf to powieść, która zabiera czytelników w podróż pełną emocji, humoru i świątecznej magii. Opowieść o Rose i Jasonie, sąsiadach, których dzieli wzajemna niechęć, ukazuje, jak niespodziewane okoliczności mogą zmienić relacje między ludźmi. Dzięki połączeniu świątecznej atmosfery i sąsiedzkiej rywalizacji książka staje się idealną lekturę na zimowe wieczory.

Zarys fabuły

Historia rozgrywa się wokół mieszkającej ze swoim dziadkiem Rose, i Jasona, który dzieli dom z babcią. Mimo wzajemnej niechęci, zostają zmuszeni do współpracy, gdy ich dziadkowie organizują wspólną Wigilię. To, co zaczyna się jako konflikt, stopniowo przeradza się w serię zabawnych, czasem zaskakujących zdarzeń, które przybliżają ich do siebie. Autorka zręcznie przeplata wątki komediowe z romantycznymi, tworząc ciepłą, choć nie pozbawioną pikanterii opowieść.

Moja opinia i przemyślenia

Anna Wolf prezentuje swoje umiejętności, kreując postacie, które są zarówno frustrujące, jak i urocze. Rose i Jason, pomimo swoich nieporozumień, stopniowo odkrywają w sobie wzajemne pokrewieństwo dusz. Ich przekomarzania i batalie słowne są zabawne, a momentami nawet wzruszające. Choć fabuła niekiedy wydaje się przewidywalna, to jednak sposób, w jaki autorka opowiada tę historię, sprawia, że trudno się od niej oderwać. Humor i lekkość narracji dodają powieści uroku, czyniąc ją idealną lekturą na zimowe wieczory. 

Dodatkowo, warto podkreślić, jak autorka z umiejętnością wprowadza w „Świętach po sąsiedzku” subtelne wątki dotyczące wartości rodzinnych i wzajemnego wsparcia. Postacie dziadków, choć pełnią role drugoplanowe, są kluczowe dla rozwoju relacji między głównymi bohaterami. Ich ciepło, mądrość życiowa i pełen humoru stosunek do otaczającej ich rzeczywistości dodają powieści głębi i uczucia autentyczności. To, w jaki sposób Anna Wolf łączy pokoleniowe różnice, pokazując jednocześnie ich wzajemny wpływ i znaczenie w życiu bohaterów, jest jednym z najjaśniejszych punktów całej historii. Ta mieszanka ciepła, humoru i głębi ludzkich uczuć czyni „Święta po sąsiedzku” nie tylko rozrywkową lekturą, ale także refleksyjnym spojrzeniem na to, co w życiu naprawdę ważne.

Podsumowanie

„Święta po sąsiedzku” Anny Wolf to książka, która idealnie wpisuje się w klimat świąteczny, oferując czytelnikom ucieczkę od codzienności i chwilę relaksu. Historia Rose i Jasona, choć miejscami przesycona świątecznym kiczem (no przed tym chyba nie dało się uciec…), oferuje coś więcej niż typowy romans. To opowieść o znaczeniu rodziny, przyjaźni i o tym, jak czasami najmniej oczekiwane osoby mogą wywrzeć na nas największy wpływ. Książka z pewnością przypadnie do gustu fanom lekkich romansów, a także tym, którzy szukają humorystycznej odskoczni w zimowym sezonie.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu.

Przeczytaj również:

Serce Noelle – Katarzyna Bester

 

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

10 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Zuzanna

  3 stycznia 2024

  Mam słabość do twórczości Pani Anny, ale tej książki jeszcze nie znam. Wiem jednak, że wkrótce to się zmieni.

 2. Odpowiedz

  Kinga

  3 stycznia 2024

  Wspaniała książka. Była na mojej liście i została przeczytana w czasie świat. Uśmiałam się przednio 😉 Taka życiowa i jednocześnie świąteczna. Także polecam.

 3. Odpowiedz

  dyedblonde

  3 stycznia 2024

  to już ostatnia chwila żeby sięgać po tego typu książki i poczuć jeszcze ten klimat,
  Mam nadzieję, że uda mi się ją szybko przeczytac

 4. Odpowiedz

  Pojedztam

  2 stycznia 2024

  Książki świąteczne są ciekawe przez sporą część roku.

 5. Odpowiedz

  Irena

  2 stycznia 2024

  Wiesz co, ja byłam nią naprawdę mile zaskoczona. Nie sądziłam, że spodoba mi się aż tak bardzo.

 6. Odpowiedz

  Martyna K

  2 stycznia 2024

  Chyba nie znam jeszcze książek tej autorki, raczej chętnie polecę ją siostrze.

 7. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  2 stycznia 2024

  W tym roku jak nigdy potrzebowałam przygód czytelniczych w świątecznej odsłonie, mało miałam czasu na cieszenie się świątecznym klimatem w realu, dlatego chętnie chwytałam w nocnych chwilach za książki krążące wokół tych pięknych świąt. Mam wrażenie, że jeszcze nie mam ich dość, chętnie rozejrzę się za tym tytułem.

 8. Odpowiedz

  Pojedztam

  31 grudnia 2023

  Nie znam jeszcze tego tytułu, ale może będzie okazja by to zmienić.

 9. Odpowiedz

  Anna

  29 grudnia 2023

  Tak, na pewno przyjemna lektura na świąteczną przerwę 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Hate Mail – Donna Marchetti

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły