Świat chce, byś był sobą – Joanna Gaines

Date
lis, 06, 2021

Świat chce, byś był sobą

Każdy człowiek jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Często jednak pod naciskiem społecznym zakładamy, że te indywidualne cechy nie czynią nas lepszymi, a gorszymi. Zamiast pielęgnować swoją wyjątkowość, staramy się z nią walczyć. Książka dla najmłodszych czytelników „Świat chce, byś był sobą” pokazuje dzieciom (i nie tylko), że dzielące je różnice to atuty, a nie wady. Brzmi pięknie, prawda? Zajrzyjmy więc do środka. 

O czym jest książka?

Dzieci o różnym pochodzeniu etnicznym i społecznym, każde o innych zdolnościach i zainteresowaniach, budują balony, by wspólnie wznieść się ku niebu. Każdy z małych bohaterów jest inny, a za czym idzie wyjątkowy.

Książka ma za zadanie wzmacniać w dzieciach poczucie własnej wartości, wskazując mocne strony każdego z nich. Zachęca do rozwijania i pielęgnowania talentów, a także akceptacji różnic między ludźmi. Podkreśla wartość pracy zespołowej.

Strona wizualna

Książka została pięknie wydana. Ma format A4, twardą oprawę i pastelowe barwy. Wydrukowana jest w pełnym kolorze. Autorką świetnych ilustracji jest Julianna Swaney. Bez trudu można się nią zauroczyć, a wspaniały wygląd jedynie podkreśla cudowne, niezwykle ważne przesłanie.  

Moja opinia i przemyślenia

Uważam, że takie publikacje jak “Świat chce, byś był sobą” są naszym dzieciom w dzisiejszym świecie ogromnie potrzebne. Prawda jest taka, że gdyby nie presja społeczna, większość z naszych pociech w ogóle nie zauważyłaby, że różni się czymkolwiek od innych dzieci albo że któryś z rówieśników odstaje od grupy. To nie po kolorze oczu, włosów czy skóry maluchy wybierają sobie przyjaciół. Nie ma dla nich znaczenia cudza niepełnosprawność ani pojemność konta rodziców. Ważne jest, by wspólnie doskonale się bawić. Różnice, które zaczynają nas dzielić, pokazują najmłodszym dorośli. Czasami zupełnie nieświadomie, ale niekiedy z pełną premedytacją.  

Podsumowanie

“Świat chce, byś był sobą” to pięknie napisana i cudownie zilustrowana książka, którą każde dziecko powinno mieć w swojej domowej biblioteczce. Niesie ze sobą ważne przesłanie i uczy, że warto wykorzystywać własne talenty. Pokazuje, że każdy z nas jest inny i właśnie dzięki tym różnicom stajemy się wyjątkowi. Sądzę, że to niezwykła, bardzo wartościowa publikacja. Polecam! Zdecydowanie warto ją poznać! 

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Znajdź pluszaka | gra rodzinna

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

17 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Wiktoria

  9 grudnia 2021

  Książka jest super, każde dziecko powinno ją przeczytać lub usłyszeć. Książeczka jest pięknie wydana! Aż oko się cieszy, jak widzę te śliczne grafiki.

 2. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  12 listopada 2021

  A ja chciałabym być sobą, ale to świat mi na to nie pozwala. I tak się właśnie robi błędem koło w które wpadają dzieciaki. Nic w życiu nie jest łatwe. Niestety.

 3. Odpowiedz

  Adrianna

  12 listopada 2021

  Takie książki niosą za sobą ogromną wartość i na pewno każdy powinien mieć takie pozycje na swojej półce. Te piękne ilustracje dodatkowo nadają tej książce niezwykły klimat.

 4. Odpowiedz

  Lilianna

  11 listopada 2021

  Sądzę, że to może być książka, która z miłą chęcią przeczytam w wieczorny czas. Jestem je ciekawa i to bardzo.

 5. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  10 listopada 2021

  Wydaje mi się, że tego typu książki to must have w domowej biblioteczce każdego rodzica. Chętnie się na nią skuszę, zaciekawiłaś mnie. Wydanie też pięknie się prezentuje.

 6. Odpowiedz

  Joanna Kisiel

  10 listopada 2021

  Ależ pięknie wydana jest ta książka. Ja się bardzo ciesze, że jest coraz więcej takich książek. To się ceni.

 7. Odpowiedz

  Paula

  9 listopada 2021

  Sztywna oprawa, pastelowe kolory i przede wszystkim ważne przesłanie zachęcają do lektury.

 8. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  8 listopada 2021

  Jestem zachwycona tą pozycją i niesamowicie podoba mi się jej przesłanie.

 9. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  8 listopada 2021

  Już wcześniej, za sprawą bardzo pozytywnych opinii, zwróciłam uwagę na tę książkę, teraz utwierdzam się w przekonaniu, że warto po nią chwycić. 🙂

 10. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  7 listopada 2021

  mam w planach tą książkę, a po Twojej recenzji, w dość niedalekich planach 😉

 11. Odpowiedz

  Monika Kilijańska

  7 listopada 2021

  Ostatnio moja córka na moje twierdzenie, że jest sobą, obraziła się, że… nie jest sową 😉 Ale zdecydowanie warto pokazywać dzieciom, że bycie sobą jest super.

 12. Odpowiedz

  Irena Bujak

  7 listopada 2021

  Po tym, co piszesz o książeczce i pokazanych rozkładówkach też uważam, że to obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego malucha. Inność to nic złego.

 13. Odpowiedz

  Martyna K.

  7 listopada 2021

  Oczarowała mnie ta książka nie tylko pastelowa szatą, ale przede wszystkim swoją treścią.

 14. Odpowiedz

  Paulina

  7 listopada 2021

  Sama z przyjemnością się z nią zapoznałam i będę polecać dalej.

  • Odpowiedz

   Karolina Kosek

   9 listopada 2021

   tak zachwalacie, że już nie mogę się doczekać kiedy sama przeczytam !

 15. Odpowiedz

  Pojedztam.pl

  7 listopada 2021

  Jestem zachwycona wydaniem i treścią tej książki, jest naprawdę świetna.

 16. Odpowiedz

  Olka

  7 listopada 2021

  Ale piękne przesłanie! I tak, absolutnie się z Tobą zgadzam, że takie książki są teraz niezwykle potrzebne. Jasne, nie załatwią tego, co sami powinniśmy swoją postawą i przekazem wpajać najmłodszym. Ale dobrze, że stanowią wsparcie w tym procesie.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły