Step Up: All In

Date
gru, 30, 2014

stepupSerię “Step Up” rozpoczął “Taniec zmysłów”, amerykańskiej produkcji film muzyczny w reżyserii Anne Fletcher. Film był poruszający i świetnie zrealizowany, nic dziwnego więc, że doczekał się wielu kontynuacji. Czy jednak dotrzymują mu one kroku?

Sean (Ryan Guzman) marzył o karierze w świecie show biznesu. Los Angeles jednak okazało się niezbyt przyjaznym miastem i sam talent nie wystarczył. Gdy opuściła go ekipa, spłukany, przybity chłopak rozpoczął pracę woźnego w zaprzyjaźnionej szkole tańca. Nie porzucił jednak nadziei i gdy dowiedział się o konkursie, w którym stawką miał być trzyletni kontrakt w Las Vegas, postanowił, że zrobi wszystko by zebrać nową ekipę.

“Step Up” powraca z wielkim bum. “All In” to lekka i zabawna komedia z dużą ilością zadziwiających układów tanecznych. Rozkręca się powoli, z początku choreografia jest oklepana i zwyczajna, ale w Las Vegas wszystko ożywa i taniec wraca na wysoki poziom, dodatkowo układy okraszone zostały sporą dawką efekciarstwa. Pod tym względem film stoi na najwyższym poziomie.

Przyznam, że zawiodła mnie fabuła, choć tak dzieje się już od drugiej części serii. Pierwszy “Step Up” był moim zdaniem genialny i rzeczywiście opowiadał realistyczną, ciekawą historię. Drugi, nieco mniej intrygujący, ale również trzymający pod tym względem poziom, także należy do kanonu moich ulubionych. Późniejsze filmy jednak były już tylko o tańczeniu, a “All In” to po prostu kolejna bajka jakich wiele, nie mogąca fabularnie zainteresować nikogo prócz nieco starszych nastolatek – choć sądzę, że i dla nich znajdzie się coś ciekawszego. Także nowy film jest po prostu historią o tańczeniu i przeznaczony jest wyłącznie dla miłośników muzyki i nowoczesnego tańca.

Nie jestem przekonana czy płytki scenariusz, który na siłę stara się moralizować widza, ratują zabawne momenty i ciekawe układy taneczne. Uważam, że skoro robi się tego typu ekranizację, to naprawdę można było się wysilić i stworzyć do niej chociaż odrobinę ciekawszą, mniej oklepaną i przewidywalną historię. Ta nadaje się wyłącznie dla miłośników serii, którzy film obejrzą, ponieważ lubili poprzednie części. Z pewnością dzięki niej “Step Up” nowych fanów nie zyska.

Taniec porywa i to trzeba przyznać. Pod tym względem piąty “Step Up” nawet bardziej niż daje radę. Osobiście widziałam film jedynie w 2D, ale wyobrażam sobie, że wersja 3D może robić wrażenie. Przyjemnie też było spotkać bohaterów poprzednich części: Andie (Briana Evigan), Moosa (Adam Sevani) i innych oraz obserwować ich, nie zawsze udane, zetknięcie z dorosłością i walkę o własne marzenia.

Mimo, że “All In” to zdecydowanie najsłabsza z dotychczas wyprodukowanych części, to jednak w dalszym ciągu pozostanę wierną fanką “Step Up”. Mam nadzieję, że w przyszłości powstanie podobny film, poruszający jednak również pod względem fabularnym, a nie jedynie prezentujący ciekawe układy taneczne. Jeżeli ktoś nie miał jeszcze styczności z tymi tytułami, polecam zacząć od początku.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję Monolith Studio

monolith

2 stycznia 2015

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Karolina K.

  30 grudnia 2014

  Kiedyś namiętnie oglądałam filmy taneczne. Mam w domu Step Up, Step Up 2, Just Dance, oglądałam też Fame i inne, których tytułów nie pamiętam. Niestety, po jakimś czasie zauważyłam, że fabuła prawie zawsze jest podobna do siebie. Szkoda, ale tak to już jest.
  Pozdrawiam

 2. Odpowiedz

  Soulmate

  30 grudnia 2014

  Obejrzałam go ostatnio i naprawdę słabo to wyszło… Wiadomo, taniec – szczególnie ostatni układ – był cudowny, ale fabuła? Wszyscy się tam urwali z choinki 😀

  Polecam “Światła sceny” i Dirty Dancing 2, i tytuły z komentarza Karoliny 🙂 Jakbyś miała jeszcze coś w zanadrzu, czekam na recenzje 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »