Skuteczna nauka języków poprzez zabawę? Tak, to możliwe! 

Date
cze, 23, 2019

W dzisiejszych czasach znajomość języka obcego nie jest już przywilejem, ale koniecznością. Nic więc dziwnego, że dzieci uczymy od najmłodszych lat. Umysły naszych pociech są otwarte i chłonne, a one same nawet nie zdają sobie sprawy, że się czegoś uczą i samego procesu nie kojarzą jeszcze negatywnie ze szkolną rutyną. Poznawanie języków obcych to dla nich kreatywna zabawa. Oczywiście jednak trzeba dobrze wybrać, by już na samym początku nie zniechęcić dziecka. 

W dzisiejszym wpisie chciałam opowiedzieć kilka słów o szkole języka angielskiego i hiszpańskiego dla dzieci w Łodzi, która skrywa się pod wdzięczną nazwą Baby English Center.  

Przygodę z językiem obcym powinno się rozpocząć w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Nie ma więc lepszej propozycji dla takiej grupy wiekowej niż nauka poprzez zabawę. Wiele jednak firm oferuje takie metody, a później dziecko nic z nich nie wynosi, poza przyjemnie spędzonym czasem. Dlatego Baby English Center to szkoła, która postawiła na nowatorską metodę nauczania o nazwie Genki English. 

Czym jest Genki English?

Słowo „genki” znaczy zabawny, ekscytujący, pełen życia. 

Twórcą metody Genki English jest Richard Graham, doradca edukacyjny, nauczyciel języka angielskiego oraz trener na szkoleniach dla nauczycieli. Mimo że istnieją setki metod nauki poprzez zabawę, to jednak metoda Genki jest wyjątkowa. Dlaczego? Ponieważ nie tylko nie nudzi uczestników zajęć, ale również wywołuje w nich ekscytację i chęć poznawania świata, oraz oczywiście przekazywanego im języka. Obejrzałam kilka różnych prezentacji i uważam, że to metoda, która traktuje dzieci poważnie, jak młodych dorosłych, a nie osoby o niższym poziomie inteligencji. Dodatkowo bardzo ważny jest fakt, że skuteczność metody została potwierdzona w badaniach naukowych i otrzymała pozytywną opinię takich uniwersytetów jak Harvard.

Co Richard Graham mówi o stworzonej przez siebie metodzie? 

„Po prostu spróbujcie! Na pewno będziecie zachwyceni. Kursy prowadzone w oparciu o metodę Genki English są jedyne w swoim rodzaju. Jest w nich tyle energii i pasji, że Wasze dzieci na pewno pokochają angielski w stylu „Genki”.”

Półkolonie z językiem angielskim w Łodzi

Wakacje nie są po to, by narzekać na nudę! 

Szkoła językowa Baby English Center oferuje również turnusy półkolonii, organizowane pod hasłem „lenistwu w wakacje mówimy nie!”, na których dzieci z pewnością nie będą się nudziły. W planie półkolonii przewidziane zostały: wycieczki, warsztaty, codzienna nauka języka angielskiego, wyżywienie, ubezpieczenie NNW i doskonała zabawa gratis. By rodzice mieli pewność, że wszystko jest w porządku, półkolonie zostały zatwierdzone przez Kuratorium Oświaty. Dziećmi przez cały dzień opiekują się nauczyciele, którzy rozmawiają z nimi po angielsku.

Akademia Baby English Center

Szkoła dodatkowo prowadzi wiele zajęć w ramach akademii. Mają one na celu zainspirowanie najmłodszych słuchaczy i promocję kreatywnego spędzania czasu. Oferta zajęć dodatkowych dla dzieci jest wyjątkowo bogata. Od warsztatów z robotyki, poprzez zabawy kulinarne i aktywność fizyczną, aż po zajęcia dla małych chemików. Myślę, że każdy maluch znajdzie coś dla siebie i być może właśnie na takich zajęciach odkryje swoją pasję. 

Koniec nudnego siedzenia w ławkach i bezmyślnego powtarzania słówek czy zasad gramatycznych! Twoje dziecko może poznawać języki obce w sposób naturalny, w ogóle nie zdając sobie z tego sprawy, a przy okazji nieźle się bawiąc. Moim zdaniem oferta szkoły językowej Baby English Center wygląda znakomicie. Jeżeli mieszkasz w Łodzi i masz małe dzieci, koniecznie daj jej szansę! 

A jaką metodę nauki języków Wy lubicie najbardziej?

Wpis powstał we współpracy z Baby English Center 

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

31 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Natalia Bronikowska

  20 lipca 2019

  Ciekawy wpis! Ja od przyszłego roku będę chodzić na hiszpański i bardzo się z tego cieszę. 🙂

 2. Odpowiedz

  Stacja Książka

  19 lipca 2019

  No i super! Nauka poprzez zabawę najlepiej wchodzi do głowy i potrafi utrzymać się na dłużej.

 3. Odpowiedz

  Toukie

  6 lipca 2019

  Uczę języka angielskiego przedszkolaków i starsze dzieciaki. Zabawa i gry i zawsze działają pozytywnie 😍

 4. Odpowiedz

  Viki

  3 lipca 2019

  Szkoda że nie mieszkam w Łodzi albo w jej okolicach bo z pewnością bym się temu bliżej przyglądała

 5. Odpowiedz

  Lottie

  2 lipca 2019

  Bardzo fajny pomysł;) Sama chciałabym znać kilka języków obcych, ale mam ogromne problemy z regularnością w nauce:(

 6. Odpowiedz

  Monika Monime.pl

  28 czerwca 2019

  Przez zabawę właśnie najlepiej się uczyć wszystkiego, nie tylko języków.

 7. Odpowiedz

  Magia_ksiazek

  28 czerwca 2019

  Moi rodzice zapisali mnie w wieku 3 lat do szkoły językowej, w której uczyłam się angielskiego. Naprawdę dało mi to dużo, bo nigdy nie musiałam siedzieć i uczyć się tego przedmiotu w szkole. U mnie w klasie wiele osób ma braki i to co dla nich jest trudne, dla mnie jest banalne, gdyż uczyłam się tego kilka lat temu.

 8. Odpowiedz

  Zakładki made by A

  28 czerwca 2019

  To super pomysł. Widzę jak moje dziecko łatwiej uczy się angielskiego dzięki zabawie, a nawet bajkom w tym języku.

 9. Odpowiedz

  Spojlerka

  26 czerwca 2019

  Kiedy zaczynałam się brać za język angielski już tak bardziej na poważnie, to bardzo żałowałam, że jako dziecko nie przykładałam się do niego bardziej. Teraz mimo wszystko coś tam mówię, piszę i rozumiem, ale zdaję sobie sprawę, że gdybym zaczęła w wieku przedszkolnym to byłabym na zupełnie innym poziomie. Z języków obcych zawsze chciałam poznać szwedzki/norweski nie wiem dlaczego po prostu chyba mają w sobie coś, co mnie do nich przyciąga. Nauka powinna być zabawą, żeby nie zniechęcać właśnie zwłaszcza tych najmłodszych.

 10. Odpowiedz

  Dominika D.

  26 czerwca 2019

  Wygląda ciekawie, jednak to oferta nie dla mnie. Nie mam żadnych znajomych w Łodzi.

 11. Odpowiedz

  Oliwia

  26 czerwca 2019

  Bardzo lubię tego tyłu szkoły, bo zachęcają dziedci do nauki. Czasami trudno zachęci do nauki, więc taki sposób jest bardzo interesujący, zresztą to dzięki właśnie czemuś takiemu sama lata temu zaczęłam moją przygodę z językiem angielskim 😉

 12. Odpowiedz

  Wiewiórka w okularach

  26 czerwca 2019

  Szkoda, że nie napisałaś czegoś więcej o tej metodzie Genki.

 13. Odpowiedz

  Kinga

  25 czerwca 2019

  Brawo za inicjatywe. Dzieci szybko łapią, jeżeli mają bardzi szybko język wprowadzony, ale przez zabawe to nawet dorosły człowiek więcej się nauczy. Świetna metoda dająca bardzo dobre efekty.

 14. Odpowiedz

  Aleksja

  25 czerwca 2019

  sama chciałabym tak być uczona języków obcych, a tak to wiecznie problemy i do dziś ciężko mi to wszystko idzie

 15. Odpowiedz

  Anszpi

  25 czerwca 2019

  Zabawa jest najlepszym sposobem na zdobywanie nowej wiedzy

 16. Odpowiedz

  Aleksandra_B

  25 czerwca 2019

  Aż żałuję, że w taki sposób nas nie uczono języków obcych. Taka forma byłaby znacznie lepsza, niż wymuszanie na dziecku znajomości danych słów, bo inaczej dostaje się złą ocenę. A tak nauka języka angielskiego kojarzy mi się z wiecznym kuciem.

 17. Odpowiedz

  Bookendorfina

  25 czerwca 2019

  Moje trzy ukochane pasje w życiu: podróże, książki i języki obce, uwielbiam się ich uczyć, zabawę w składania słów, szukanie analogii. 🙂

 18. Odpowiedz

  blogierka

  25 czerwca 2019

  Nauka przez zabawę jest zdecydowanie skuteczna!

 19. Odpowiedz

  paulina

  24 czerwca 2019

  Dzięki zabawie można o wiele więcej zapamiętać, więc takie podejście do nauki języków jest bardzo fajne i myślę, że dzieciaki odnoszą z niej wielką korzyść 🙂

 20. Odpowiedz

  TosiMama

  24 czerwca 2019

  Nauka przez zabawę zwykle przynosi niezwykłe efekty!

 21. Odpowiedz

  Aneta S.

  24 czerwca 2019

  |Nauka przez zabawę jest skuteczna i co najważniejsze przyjemna:) Taki sposób poznawania języka obcego wydaje mi się świetny.

 22. Odpowiedz

  Sylwia z Młoda mama pisze

  24 czerwca 2019

  Super sposób na wykorzystanie wakacji.

 23. Odpowiedz

  Hanna

  24 czerwca 2019

  Mój syn uczył się angielskiego w klasie językowej. To dało mu dobre opanowanie gramatyki. Natomiast słuchania, rozumienia i mówienia nauczył się grając on-line w międzynarodowych zespołach. Ja lubię czytać po ang., oglądać filmy, czyli uczę się poprzez przyjemności:)

 24. Odpowiedz

  Mama i Trio

  24 czerwca 2019

  Dorośli też lubią się bawić 🙂 Nauka hiszpańskiego również jest w planach, ale stale coś… Muszę w końcu się zebrać.

 25. Odpowiedz

  Psyche Tee - Wirtualny Gabinet Psychologiczny

  24 czerwca 2019

  Nauka przez zabawę, to najskuteczniejsza nauka – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych 😉

 26. Odpowiedz

  Joanna

  24 czerwca 2019

  Wpis przyda się zapewne nie jednej osobie. Super, że powstają takie metody nauki. Dzieci mają teraz naprawdę ogrom możliwości. Wystarczy tylko chcieć.

 27. Odpowiedz

  Aneta

  24 czerwca 2019

  Naturalne poznawanie języka wśród rówieśników i poprzez zabawę wydaje się metodą idealną.

 28. Odpowiedz

  Drusilla

  24 czerwca 2019

  Mimo że już dzieckiem nie jestem, to sama bym chętnie wzięła udział w takich zajęciach, jak tam pokazują na stronie 🙂

 29. Odpowiedz

  Bookendorfina

  24 czerwca 2019

  I w to w moim mieście, chętnie przyjrzę się bliżej ofercie szkoły. 🙂

 30. Odpowiedz

  Zaczytanamarzycielka8

  24 czerwca 2019

  Mi nauka języków przychodzi bardzo łatwo. Cieszę się z tego bo mogę poznawać książki w ich oryginalnym języku. Na obecną chwilę uczę się francuskiego że względu na pracę jaka wykonuje, ale nauka języków obcych zawsze sprawiała mi mega przyjemność i tak jest do dnia dzisiejszego

 31. Odpowiedz

  Kasia

  24 czerwca 2019

  Sama bardzo chętnie nauczylabym się hiszpańskiego a jakoś nie mogę się zabrać

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Hate Mail – Donna Marchetti

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły