Sherlock

Date
sty, 05, 2017

9ff5839dce331ca26d7b0e9445b703f1_grDzięki serialowi BBC, w którym słynny detektyw żyje w naszych czasach, nastała moda na Sherlocka. Stąd też wzrosła sprzedaż książek, filmów, płaszczy i oczywiście również gier. Jak na tle trendu wygląda nowy tytuł od wydawnictwa Granna?

wiek: 10+

liczba graczy: 2 – 4 osób

czas gry: około 15 minut

Cel i fabuła

Na znanych z powieści bohaterów pada podejrzenie – jeden z nich jest przestępcą. Do zadania graczy należy rozwiązanie zagadki i odkrycie kto jest złoczyńcą. Tym razem może nim być nawet sam Sherlock.

sherlock1

Strona wizualna

Twórcy gry postawili na klasykę. Odpowiedzialny za ilustracje Vincent Dutrait stworzył wizerunki bohaterów w taki sposób, że fani słynnego detektywa nawet bez podpisów domyśliliby się kto kim jest. Gra nie jest złożona czy skomplikowana, zawiera niewiele elementów, ale są one kompaktowe, niewielkie i bardzo dobrze wykonane. Przydatnym dodatkiem jest blok gotowych tabelek, które znacząco ułatwią graczom śledztwo.

sherlock2

Przygotowanie gry

Twórcy gry przewidzieli dwa warianty – dla dwóch osób i dla trzech lub czterech. Przygotowanie gry rozpoczynamy od potasowania kart i rozdania graczom zasłonek oraz tabelek. Z talii trzynastu kart jedną, losową kładziemy zakrytą na środku stołu. Ukryta na niej postać staje się przestępcą. Pozostałe karty dzielimy po równo między graczy. W wariancie dwuosobowym rozdajemy po pięć kart, a pozostałe kładziemy zakryte na stole.

sherlock3

Przebieg rozgrywki

Gracze po kolei rozgrywają swoje tury wykonując jedną z trzech dostępnych akcji. Do wyboru jest: śledztwo (pytanie do wszystkich graczy czy posiadają karty z danym symbolem), przesłuchanie (do konkretnej osoby kierujemy pytanie ile posiada ikonek danego symbolu), oskarżenie (wskazanie przestępcy, które skutkuje natychmiastowym zwycięstwem lub odpadnięciem z gry). W wariancie dwuosobowym śledztwo polega na odkryciu jednej z odłożonych na stole kart. Gdyby podstawowa forma komuś się już znudziła, twórcy wymyślili także zaawansowany, nieco bardziej skomplikowany wariant gry.

sherlock4

Podsumowanie

Mimo że „Sherlock” to gra składająca się z niewielkiej liczby elementów, to może naprawdę wciągnąć, a każda rozgrywka staje się niepowtarzalna. Gra jest przyjemna w swojej prostocie i wymaga odrobiny logicznego myślenia. Dla fanów Sherlocka będzie naprawdę miłą formą rozrywki. Niestety kiepsko sprawdza się w dwuosobowym wariancie i dopiero przy większej liczbie graczy można ją w pełni docenić.

Dziękuję!

granna_main_page

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Dom w Riverton – Kate Morton

Odjechane jednorożce 

SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »