Seria książeczek dla najmłodszych – Lotta Olsson, Charlotte Ramel

Date
paź, 14, 2017

 

Mały, mały smyk

Auto robi brum

Bardzo wielki nos

Sweter włóż i już

Niedawno nakładem wydawnictwa Zakamarki ukazała się seria książeczek dla najmłodszych stworzonych przez Lottę Olsson i Charlotte Ramel. Wśród nich znalazły się tytuły: Mały, mały smyk; Auto robi brum; Bardzo wielki nos; Sweter włóż i już.

Mały, mały smyk opisuje jeden dzień z życia dwulatka przy pomocy różnych dźwięków i rysowanych niemalże dziecięcą ręką obrazków. Jestem pod wrażeniem, jak twórcy na jednej ze stron udało się, w tej konwencji, oddać mimikę twarzy bardzo wkurzonej dziewczynki. Wygląda jak Mała Mi. Auto robi brum to zabawny, różnotematyczny wierszyk (nie tylko o pszczołach w samochodzie). Bardzo wielki nos to historyjka urwisa prosiaczka i mamusi, która go kocha. Ostatnia z książeczek, Sweter włóż u już, opowiada o pracochłonnym ubieraniu się, zanim w chłodniejsze dni będzie można wyjść na dwór.

Książeczki to rymy, rytmy, dźwięki i obrazy. Naśladowanie dźwięków zawsze stanowiło jedną z najlepszych, dziecięcych zabaw. Seria jest przemyślana i dobrze wydana. Czasami książeczki dla najmłodszych wyglądają jakby były robione na odczepnego. Tu zdecydowanie tak nie jest. Szczegóły zostały starannie dopracowane, a opowieści o nich samych z pewnością spodobają się dzieciom.

Proste rymowanki i znajome elementy na obrazkach to rzeczy, które najbardziej przyciągają uwagę najmłodszych. Jednocześnie książeczki oprawione zostały w przytłumione barwy, dzięki czemu sprawiają wrażenie ciepłych, przyjaznych i swojskich. Każdy z tytułów stworzonych przez Lottę Olsson i Charlotte Ramel idealnie nadaje się na towarzysza dziecięcych zabaw i dobry punkt programu w zaplanowanym od rana do wieczora, pracowitym dniu malucha.

Ostatnio wypróbowywałam całe morze tytułów, ale ta seria stała się jedną z moich ulubionych. Polecam wszystkim młodym mamom – z pewnością Wasze maluchy na tym skorzystają (i oczywiście będą również bardzo zadowolone).

1_zakamarki_logo

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Katarzyna Mirek

  17 października 2017

  Jakie piękne książeczki… Patrząc na takie pozycje żałuję że moi synowie już tacy duzi

 2. Odpowiedz

  paulina

  16 października 2017

  ojeeeej jaki słodkie te książeczki!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Do trzech razy śmierć – Jenny Blackhurst

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły