Seria książeczek dla najmłodszych – Lotta Olsson, Charlotte Ramel

Date
paź, 14, 2017

 

Mały, mały smyk

Auto robi brum

Bardzo wielki nos

Sweter włóż i już

Niedawno nakładem wydawnictwa Zakamarki ukazała się seria książeczek dla najmłodszych stworzonych przez Lottę Olsson i Charlotte Ramel. Wśród nich znalazły się tytuły: Mały, mały smyk; Auto robi brum; Bardzo wielki nos; Sweter włóż i już.

Mały, mały smyk opisuje jeden dzień z życia dwulatka przy pomocy różnych dźwięków i rysowanych niemalże dziecięcą ręką obrazków. Jestem pod wrażeniem, jak twórcy na jednej ze stron udało się, w tej konwencji, oddać mimikę twarzy bardzo wkurzonej dziewczynki. Wygląda jak Mała Mi. Auto robi brum to zabawny, różnotematyczny wierszyk (nie tylko o pszczołach w samochodzie). Bardzo wielki nos to historyjka urwisa prosiaczka i mamusi, która go kocha. Ostatnia z książeczek, Sweter włóż u już, opowiada o pracochłonnym ubieraniu się, zanim w chłodniejsze dni będzie można wyjść na dwór.

Książeczki to rymy, rytmy, dźwięki i obrazy. Naśladowanie dźwięków zawsze stanowiło jedną z najlepszych, dziecięcych zabaw. Seria jest przemyślana i dobrze wydana. Czasami książeczki dla najmłodszych wyglądają jakby były robione na odczepnego. Tu zdecydowanie tak nie jest. Szczegóły zostały starannie dopracowane, a opowieści o nich samych z pewnością spodobają się dzieciom.

Proste rymowanki i znajome elementy na obrazkach to rzeczy, które najbardziej przyciągają uwagę najmłodszych. Jednocześnie książeczki oprawione zostały w przytłumione barwy, dzięki czemu sprawiają wrażenie ciepłych, przyjaznych i swojskich. Każdy z tytułów stworzonych przez Lottę Olsson i Charlotte Ramel idealnie nadaje się na towarzysza dziecięcych zabaw i dobry punkt programu w zaplanowanym od rana do wieczora, pracowitym dniu malucha.

Ostatnio wypróbowywałam całe morze tytułów, ale ta seria stała się jedną z moich ulubionych. Polecam wszystkim młodym mamom – z pewnością Wasze maluchy na tym skorzystają (i oczywiście będą również bardzo zadowolone).

1_zakamarki_logo

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  paulina

  16 października 2017

  ojeeeej jaki słodkie te książeczki!

 2. Odpowiedz

  Katarzyna Mirek

  17 października 2017

  Jakie piękne książeczki… Patrząc na takie pozycje żałuję że moi synowie już tacy duzi

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »