Sekretnik zakręconej dziewczyny

Date
lip, 31, 2017

Pisanie pamiętników czy dzienników nigdy nie przestaje być modne, chociaż w obecnych czasach młodzież najczęściej przenosi się na blogi. Wydawnictwo Aksjomat prezentuje kreatywną książeczkę, która bez trudu może zamienić się w pamiętnik nastolatki i udowodnić, że jednak pisanie na komputerze nie jest tak fajne jak przelewanie myśli na klasyczny papier.

„Sekretnik zakręconej dziewczyny” to kołonotatnik zawierający wiele ciekawych propozycji. Poddaje pomysły, zapewnia oprawę graficzną, zostawia miejsce na własne przemyślenia. Jest typowo dziewczęcy i znaleźć w nim można niemalże wszystko – na przykład przepisy kulinarne czy miniplaner urodzinowy.

Początek sekretnika wskazuje, że przeznaczony jest dla nieco młodszych dzieci. Świadczyć o tym mogą proste pytania, naklejki, zwierzątka. Później jednak poruszana jest kwestia mody, projektowania strojów, makijażu i marzeń. Nie potrafię więc tak dokładnie określić grupy wiekowej odbiorców. Sekretnik zawiera elementy dla 8-10 latków oraz dla dziewczynek w wieku 11-13 lat, dlatego wybór chyba musi po prostu pozostać kwestią indywidualną młodych czytelniczek.

Szata graficzna sekretnika to tak naprawdę kolaż posklejany z różnych ścinków. Ilustracje zostały wzięte z Shutterstocka, o czym wydawca informuje na samym początku. Zestawione jednak zostały w dobrym guście, tworząc całkiem przyjemny dla oka, dziewczęcy styl. Pomysły i projekty również tworzą prawdziwy misz-masz. Za różową okładką kryją się miejsca na prace własną, ale także mini poradnik dobrego wychowania, dowcipy, ważne daty, znaczenia imion (choć akurat ten dział bym usunęła – dziewczynki o imionach, których nie ma na stronach sekretnika mogą poczuć się dotknięte).

Twórcy książeczki przemyśleli sprawę i kołonotatnik ma twardą oprawę, która pozwoli dziewczynkom uzupełniać go zawsze i wszędzie (niekoniecznie tylko i wyłącznie w miejscach, w których znajdzie się stół). Jednocześnie jest na tyle niewielki i lekki, że rzeczywiście można go bez trudu nosić ze sobą.

„Sekretnik zakręconej dziewczyny” to ciekawy, dobrze zorganizowany projekt, który powinien spodobać się młodszym czytelniczkom. Pomaga w kreatywnej zabawie i podsuwa różne, interesujące pomysły. Z pewnością nie jedna młodsza nastolatka bardzo miło spędzi z sekretnikiem czas.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Do trzech razy śmierć – Jenny Blackhurst

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły