Sekretnik zakręconej dziewczyny

Date
lip, 31, 2017

Pisanie pamiętników czy dzienników nigdy nie przestaje być modne, chociaż w obecnych czasach młodzież najczęściej przenosi się na blogi. Wydawnictwo Aksjomat prezentuje kreatywną książeczkę, która bez trudu może zamienić się w pamiętnik nastolatki i udowodnić, że jednak pisanie na komputerze nie jest tak fajne jak przelewanie myśli na klasyczny papier.

„Sekretnik zakręconej dziewczyny” to kołonotatnik zawierający wiele ciekawych propozycji. Poddaje pomysły, zapewnia oprawę graficzną, zostawia miejsce na własne przemyślenia. Jest typowo dziewczęcy i znaleźć w nim można niemalże wszystko – na przykład przepisy kulinarne czy miniplaner urodzinowy.

Początek sekretnika wskazuje, że przeznaczony jest dla nieco młodszych dzieci. Świadczyć o tym mogą proste pytania, naklejki, zwierzątka. Później jednak poruszana jest kwestia mody, projektowania strojów, makijażu i marzeń. Nie potrafię więc tak dokładnie określić grupy wiekowej odbiorców. Sekretnik zawiera elementy dla 8-10 latków oraz dla dziewczynek w wieku 11-13 lat, dlatego wybór chyba musi po prostu pozostać kwestią indywidualną młodych czytelniczek.

Szata graficzna sekretnika to tak naprawdę kolaż posklejany z różnych ścinków. Ilustracje zostały wzięte z Shutterstocka, o czym wydawca informuje na samym początku. Zestawione jednak zostały w dobrym guście, tworząc całkiem przyjemny dla oka, dziewczęcy styl. Pomysły i projekty również tworzą prawdziwy misz-masz. Za różową okładką kryją się miejsca na prace własną, ale także mini poradnik dobrego wychowania, dowcipy, ważne daty, znaczenia imion (choć akurat ten dział bym usunęła – dziewczynki o imionach, których nie ma na stronach sekretnika mogą poczuć się dotknięte).

Twórcy książeczki przemyśleli sprawę i kołonotatnik ma twardą oprawę, która pozwoli dziewczynkom uzupełniać go zawsze i wszędzie (niekoniecznie tylko i wyłącznie w miejscach, w których znajdzie się stół). Jednocześnie jest na tyle niewielki i lekki, że rzeczywiście można go bez trudu nosić ze sobą.

„Sekretnik zakręconej dziewczyny” to ciekawy, dobrze zorganizowany projekt, który powinien spodobać się młodszym czytelniczkom. Pomaga w kreatywnej zabawie i podsuwa różne, interesujące pomysły. Z pewnością nie jedna młodsza nastolatka bardzo miło spędzi z sekretnikiem czas.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »