Ród – J.D. Horn

Date
kwi, 29, 2015

rodmiyeeuKażde, niewielkie, senne miasteczko posiada swoją wyjątkową historię. Tak jest również i z Savannah. Tutaj jednak legendy ożywają, a najbardziej nierealne opowieści stają się najprawdziwszą prawdą.

Taylorowie to potężny ród, na którym spoczywa ogromna odpowiedzialność. Jego członkowie władają magią i pilnują granicy, która oddziela ludzką rzeczywistość od świata demonów. Każdy jednak ma również swoje własne cele i kierujące nim w życiu priorytety. Mercy jako jedyna przyszła na świat pozbawiona mocy – całą magię odziedziczyła jej siostra bliźniaczka. Wielu członków rodziny traktuje dziewczynę jak wielkie rozczarowanie, ona jednak stara się nie zwracać na to uwagi i chociaż zazdrości siostrze mocy, jest pewna, że uda jej się żyć swoim własnym życiem. Przynajmniej do czasu, aż jej znienawidzona, stojąca na czele rodziny ciotka, nie zostanie zamordowana, a ktoś będzie musiał przejąć rolę, która wcześniej należała do tej bezwzględnej kobiety.

Nie wiem czy to jakiś stereotyp, ale dopóki nie zajrzałam do notki o autorze, byłam przekonana, że „Wiedźmy z Savannah” napisała kobieta. Zważywszy na to, że świat opisuje nam główna bohaterka, myślę, że J.D. Horn podjął nie lada wyzwanie – sprostał mu jednak znakomicie. Jako czytelniczka bez trudu jestem w stanie wcielić się w rolę Mercy, podążać jej śladami, oraz co najważniejsze zrozumieć jej motywy i postępowanie. Kreacja tej dziewczyny jest bezbłędna! Choć niekiedy bohaterka jest zbyt dobra lub postępuje bardzo naiwnie, nie da się jej odmówić prawdziwości i niemalże realnego istnienia.

Chociaż fabuła książki toczy się raczej jednotorowo, jej akcja jest wyjątkowo rozbudowana, a wykreowany przez autora świat wypełniony setkami barw. Zdarzenia następują po sobie logicznie, zgodnie z zasadą przyczynowo-skutkową (co wbrew pozorom w tego typu powieściach wcale nie zdarza się tak często). Treść książki jest ciekawa i wciągająca, dodatkowo historia została opowiedziana w lekkim stylu, a jej czytanie sprawia przyjemność – gdy już się zacznie, naprawdę trudno się oderwać.

Przyznam szczerze, że mimo wielu pochlebnych opinii, nie spodziewałam się tak dobrej treści. W tej książce nie tylko świetna okładka przyciąga wzrok. „Ród” to intrygująca, dobrze napisana powieść, które bez trudu wciągnie czytelnika w swój świat. Z niecierpliwością wyczekuję kolejnej części, mając nadzieję, że będzie tak samo dobra jak pierwszy tom. Polecam!

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Feeria

569cf2cec9_wydawnictwo-feeria-podroze

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

3 komentarze

 1. Odpowiedz

  Elenkaa_

  29 kwietnia 2015

  Na razie mnie nie ciągnie do tej ksiażki 🙂

 2. Odpowiedz

  Fenko

  29 kwietnia 2015

  O kurczę, byłam pewna, że to naprawdę kobieta napisała o.o 😀

 3. Odpowiedz

  Irena Bujak (Bujaczek)

  2 maja 2015

  Tak myślałam, że ci się spodoba 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »