Reminders of him. Cząstka ciebie, którą znam – Colleen Hoover 

Date
wrz, 14, 2022

Reminders of him. Cząstka ciebie, którą znam

Istnieją tacy pisarze, po których publikacje sięgasz dosłownie w ciemno. Tytuł, gatunek literacki, fabuła, okładka — to wszystko nie jest ważne. Liczy się tylko nazwisko Autora. Taką właśnie pisarką jest dla mnie Colleen Hoover. Wiem, że jakiejkolwiek historii by nie stworzyła, to dam się jej porwać. 

Zarys fabuły

Życie Kenny Rowan nie jest usłane różami. Spowodowała wypadek samochodowy, który doprowadził do śmierci ojca jej dziecka. Odsiedziała pięcioletni wyrok w więzieniu. Teraz jest jednak zdeterminowana. Gotowa zrobić wszystko, co trzeba, by odkupić winy i odzyskać swoją córeczkę, którą przez te wszystkie lata opiekowali się dziadkowie od strony ojca. Jak Kenny poradzi sobie z traumą i czy znajdzie się ktokolwiek gotowy stanąć po jej stronie? 

Moja opinia i przemyślenia

„Reminders of him. Cząstka ciebie, którą znam” to świetnie opowiedziana historia, którą czyta się niezwykle lekko i przeżywa wspólnie z bohaterami. Colleen Hoover potrafi ukazać emocje w prostych, na pozór zwyczajnych zdaniach. Nadaje im znaczenie i sprawia, że otrzymują wielką moc. 

Pierwszy raz od bardzo długiego czasu mam ochotę posłuchać radia. Jakiejś piosenki, nawet smutnej.

Pisarka tym razem porusza nie tylko temat romantycznej miłości, ale także uczucia, jakim darzymy dzieci i robi to w sposób wspaniały, który z łatwością trafi do każdego czytelnika. Pisze o stracie, odkupieniu win i o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Opowiada też o przeszłości, która potrafi być dla nas ogromnym ciężarem. Wszystko to jednak robi w taki sposób, że ostatecznie przekaz powieści odebrałam jako niezwykle pozytywny i dający nadzieję na lepsze jutro. Być może nawet nieco cukierkowy.

[…] Grace miała już wyrobione zdanie na mój temat, a ja byłam zbyt przerażona i zbyt młoda, żeby wiedzieć jak je zmienić. 

Wydarzenia w książce przedstawione są z dwóch perspektyw — Ledgera i Kenny. By uporać się ze smutkiem i wyrzutami sumienia, kobieta pisze listy do swojego zmarłego chłopaka, co wydaje mi się bardzo ciekawym dodatkiem. Bohaterowie powieści są realistyczni, a ich sylwetki zostały doskonale zarysowane. Tak, jak to tylko Colleen Hoover potrafi.

Podsumowanie

Reminders of him. Cząstka ciebie, którą znam” to pięknie napisana powieść, która skłania do niejednej refleksji. Angażuje czytelnika emocjonalnie i w jakiś magiczny sposób sprawia, że nie można się od niej oderwać. Lekturą jestem szczerze zachwycona i nie mogę się doczekać wydania w Polsce kolejnej napisanej przez Colleen Hoover książki. 

Dziękuję!

Świetne książki i powieści romantyczne znajdziesz na stronie księgarni Taniaksiazka.pl

 

Przeczytaj również:

Gdyby nie ty – Colleen Hoover 

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

12 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Pasieka Kulturalna | Katarzyna Krasoń

  30 września 2022

  Muszę koniecznie poznać treść tej historii

  • Odpowiedz

   Vicky

   1 października 2022

   Polecam! ♥

 2. Odpowiedz

  Ala

  15 września 2022

  Miałam nadrabiać zaległości i nie kupować nowych książek, ale ta mnie bardzo zaciekawiła i muszę ją mieć! 🙂

 3. Odpowiedz

  Radosna - Książki jak narkotyk

  15 września 2022

  Tej książki autorki nie czytałam, więc będę musiała ją sprawdzić. Co prawda nie jest to autorka, po którą sięgam wcześniej.

 4. Odpowiedz

  Wędrowki po kuchni

  15 września 2022

  Nie miałam okazji zapoznać się z twórczością tej autorki, ale czuję się mocno zachęcona

 5. Odpowiedz

  Joanna Kisiel

  15 września 2022

  Już gdzieś czytałam o autorce i jej książkach. Były to głownie pozytywne opinie. Zapiszę sobie ten tytuł, może uda mi się zapoznać z książką.

 6. Odpowiedz

  Justyna

  15 września 2022

  Nie słyszałam wcześniej o tej książce. Jednak podoba mi się zarys fabuły i chętnie bym ją przeczytała

 7. Odpowiedz

  Monika

  14 września 2022

  Myślę, ze to książka na jakiś leniwy wieczór jesienny. Taki z gorącym kakao i ciepłym, miękkim kocykiem, najlepiej przy trzaskającym obok kominku.

 8. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  14 września 2022

  Lubię, gdy książka skłania do refleksji. Takie lektury są bardzo ważne.

 9. Odpowiedz

  Pojedztam.pl

  14 września 2022

  Jeszcze nie miałam okazji się z nią zapoznać, więc mam co nadrabiać.

 10. Odpowiedz

  Martyna K.

  14 września 2022

  Siostra swego czasu czytała wszystkie książki autorki, ale ma w tej kwestii nieco zaległości.

 11. Odpowiedz

  Agnieszka D.

  14 września 2022

  Moja przygoda z tą autorką jeszcze się nie rozpoczęła, ale w pracy dużo młodych dziewczyn pyta o jej książki, więc myślę, że dalej ma fanów.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Horimiya ♥ TOMY #07 – #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły