Rebeliantka – Małgorzata Warda

Date
sty, 21, 2018

„Rebeliantka” to drugi tom cyklu „5 sekund do IO”, którego nie mogłam doczekać się od momentu, gdy po raz pierwszy, na fanpagu autorki, Małgorzaty Wardy, ujrzałam jego intrygującą okładkę. Kto przypuszczałby, że uniwersum z gier komputerowych może mieć tak katastrofalny w skutkach wpływ na rzeczywistość?

Książka opowiada historię nastoletniej dziewczyny, która jest miłośniczką gier komputerowych. Nowa, zaawansowana technologia dla graczy wydaje się bardzo niebezpieczna, ale dopóki nie będzie na to dowodów, państwo ma związane ręce. Dlatego policja wyszukuje najlepszych graczy, by ci pomogli prowadzić śledztwo od strony wirtualnego świata. Na taki układ idzie właśnie Mika, dla której możliwość skorzystania z najnowszych konsoli, sama w sobie jest wystarczającą nagrodą. Dziewczyna jednak powoli zaczyna odkrywać, że grozi jej prawdziwe, realne niebezpieczeństwo.

Właściwie ciężko określić czy powieść zalicza się do gatunku fantasy, czy jest to bardziej kryminalno-obyczajowa młodzieżówka. W książce pojawiają się przeróżne wątki, a mimo że kilka z nich jest niemożliwych do realizacji w rzeczywistym świecie, to jednak postęp technologiczny biegnie na przód i kto wie, może już za dwa-trzy lata będziemy mogli zagrać w bardzo podobną grę do tej, w której udział bierze Mika.

Małgorzata Warda jak zawsze pokazała klasę i stworzyła niezwykłą historię, którą czyta się z zapartym tchem. Jej bohaterowie są żywi i niezwykle barwni, mają rzeczywiste problemy i bardzo łatwo zrozumieć motywy ich działania. Sama Mika to rozsądna, nieco skrzywdzona przez los dziewczyna, którą z każdą stroną poznajemy coraz lepiej. Tym razem może nie było tak, że utożsamiałam się z główną bohaterką, ale z pewnością się z nią bardzo zaprzyjaźniłam.

W pierwszym tomie czytelnicy mogli ujrzeć jedynie wstęp do niebezpiecznych wydarzeń. W drugim stają się one bardziej realne i konkretne. Zarówno główna bohaterka, jak i my sami zaczynamy widzieć więcej, rozumieć co się dzieje. Czy Mika da wciągnąć się w niebezpieczną grę? Czy poniesie jej konsekwencje? Dziewczyna jeszcze nie ma pojęcia, co czeka ją samą i jej najbliższych.

„5 sekund do IO” to doskonała, trzymająca w napięciu seria, z zupełnie nowatorskim pomysłem umieszczonym jako motyw przewodni powieści. „Rebeliantkę” przeczytałam dosłownie w jeden wieczór i już nie mogę doczekać się kolejnej części. Jestem niezwykle ciekawa, jak skończy się ta pełna niebezpieczeństw historia.

Dziękuję!

18 stycznia 2018

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

3 komentarze

 1. Odpowiedz

  Zakładka do Przyszłości

  28 stycznia 2018

  Właśnie zabrałam się za lekturę tomu pierwszego tej serii 🙂 Tom drugi już czeka w domowej biblioteczce 🙂
  Pozdrawiam Zakładka do Przyszłości

 2. Odpowiedz

  Sniffonia

  22 stycznia 2018

  Nie słyszałem wcześniej o omawianej przez Ciebie pozycji, aczkolwiek po twojej recenzji wiem, że będę miał co nadrabiać. Jako gracz chętnie sięgnę po tego typu tematykę!

 3. Odpowiedz

  paulina

  21 stycznia 2018

  zapowiada się ciekawie, chętnie bym przeczytała

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »