Re: Zero ♥ Księga druga ♥ TOMY #01 – #03

Date
sty, 23, 2024

Re: Zero ♥ Księga druga 

Kocham fantastykę, ale nie lubię smutnych historii, dlatego bardzo długo zastanawiałam się, czy powinnam sięgać po serię „Re: Zero. Życie w innym świecie od zera”. Gdy wreszcie się na to zdecydowałam, zupełnie przepadłam, ponieważ manga, oprócz tego, że jest niezwykle wciągająca i momentami urocza, dostarcza także przyjemnego powiewu świeżości, prezentując coś innego, niż zazwyczaj.  

Zarys fabuły

Gdy wreszcie bohaterowi udało się osiągnąć cel, budzi się w posiadłości hrabiego Roswaala, opiekuna i poplecznika Emilii. Subaru wydaje się, że wreszcie zazna odrobiny spokoju, nic jednak bardziej mylnego, bo oto, właśnie w tym luksusowym domu, rozpoczyna się kolejna pętla śmierci, a chłopak nie umknie z niej dopóki nie odkryte kto go zabija i czy faktycznie zabić chce go tylko jedna osoba? 

Moja opinia i przemyślenia

Historia Subaru, licealisty, który przenosi się do innego świata, gdzie otrzymuje zdolność powracania do życia po śmierci jest intrygująca i pełna niespodziewanych zwrotów akcji. Manga porusza ciężkie tematy, takie jak strata i trauma, co z pewnością nadaje jej głębii, ale jednocześnie sprawia, że nie można jej traktować jak czysto rozrywkową historię. Nie brakuje tu zarówno krwawych, jak i po prostu bardzo smutnych elementów. Humorystycznych także nie brakuje, ale uważam, że zostały nieco przyćmione przez te pozostałe. Przyznam, że właściwie niewiele pozytywnych rzeczy mogłabym powiedzieć o głównym bohaterze, może poza tym, że jest naprawdę bardzo uparty i stara się dbać o przyjaciół. Mimo to lubię śledzić jego losy — a może nie mimo to, tylko właśnie dlatego, bo po lekturze pierwszej księgi nie oczekiwałam, że życie będzie go oszczędzało. 

Manga jest bardzo popularna, a jeszcze większą popularność zyskała dzięki adaptacji anime, która podbiła świat. Sądzę jednak, że do jej popularności przyczyniły się także kunszt artystyczny i jakość ilustracji. Od strony graficznej manga stoi na naprawdę wysokim poziomie.  Bardzo też lubię jej stonowane, ale doskonale prezentujące kolejne postacie, obwoluty tomików. 

Podsumowanie

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto przeczytać „Re: Zero. Życie w innym świecie od zera” to zapewniam, że jak najbardziej! To ładnie narysowana, bardzo wciągająca manga, która przenosi czytelnika do zupełnie innego świata, bawiąc i zmuszając do refleksji nad własnym życiem. Nie jest to jednak lekka historia i to również dobrze mieć na uwadze. Lekturę serdecznie polecam, jestem przekonana, że Cię nie zawiedzie! 

Egzemplarze do recenzji otrzymałam od wydawcy.

Przeczytaj również: 

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

11 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Paula

  31 stycznia 2024

  Muszę sprawdzić czy jest dostępna w bibliotece.

 2. Odpowiedz

  Drusilla

  29 stycznia 2024

  To seria do której bardzo się przywiązałam 😊💕

 3. Odpowiedz

  Wędrowki po kuchni

  28 stycznia 2024

  Dla wielbicieli tego gatunku to zapewne bardzo ciekawa propozycja 🙂

 4. Odpowiedz

  Pojedztam

  27 stycznia 2024

  Mangi cieszą się zainteresowaniem odbiorców w różnym wieku.

 5. Odpowiedz

  Ania

  26 stycznia 2024

  Moj syn zaczytuje sie w mangach, ja, przyznam, ze malo znam ten gatunek…

 6. Odpowiedz

  Anna

  24 stycznia 2024

  Manga to nie są lektury dla mnie. Te wszystkie historie z przyszłości i często agresywne treści, zupełnie mnie nie pociągają.

 7. Odpowiedz

  Martyna K

  24 stycznia 2024

  Lubię sięgać po lektury, które faktycznie nie są dla mnie dołujące.

 8. Odpowiedz

  dyedblonde

  24 stycznia 2024

  też nie przepadam za smutnych książek czy filmów, nie lubie się dodatkowo dołowac

 9. Odpowiedz

  Adrianna Andrzejewska

  23 stycznia 2024

  Dla wielbicielek tego typu pozycji to na pewno nie lada gratka. Niestety, przestałam być na bieżąco, jeśli chodzi o pojawiające się tytuły.

 10. Odpowiedz

  Zuzanna

  23 stycznia 2024

  Dla fanów gatunku ta seria z pewnością będzie fajną przygodą. Osobiście nie sięgam po ten gatunek.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Kiss Cam – Emilia Jachimczyk

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Horimiya ♥ TOMY #07 – #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły