Ratunku! Wymyśliłam męża – Katarzyna Kowalewska 

Date
lip, 20, 2022

Ratunku! Wymyśliłam męża

Każdy czasami miewa takie dni, że potrzebuje zajrzeć do cudzego życia, by podnieść się na duchu. W moim przypadku w takich okresach idealnie sprawdzają się książki. Szczególnie powieści komediowe, dzięki którym mogę przeżywać wesołe perypetie i potknięcia bohaterów, z których jednak ostatecznie zawsze wychodzą obronną ręką. Poprawa humoru gwarantowana. Czy taką właśnie lekturę zapewniła mi Katarzyna Kowalewska swoją książką noszącą tytuł „Ratunku! Wymyśliłam męża”?

Zarys fabuły 

Gdy Flora (skrót od Florencja) dorosła, jej rodzice przeprowadzili się do wymarzonych Włoch, (w jej mniemaniu) porzucając swoją jedyną córkę. Jednak na kursie pisarskim dziewczyna poznała grono wspaniałych przyjaciół, którzy, choć bardzo różnią się charakterami, są dla siebie nawzajem prawdziwym wsparciem. Flora ma też męża, którego jednak uważa za zdecydowanie zbyt mało romantycznego. Dlatego zaczyna pisać o tym, jak według niej powinien zachowywać się mężczyzna idealny. Co jednak zrobi, gdy jej własny partner nagle zacznie przemawiać słowami tego wymyślonego?  

“Bartek gardził komediami romantycznymi. Bardziej romantyczna od niego była nawet plama na bluzce autorstwa przelatującego gołębia. Flora żałowała czasem, że jej mąż nie jest bardziej szarmancki, uroczy, uwodzicielski, optymistycznie nastawiony do świata.”

Moja opinia i przemyślenia

Książka jest lekka i niezwykle pogodna. Czyta się ją z ciekawością i uśmiechem na twarzy. Została wypełniona ciepłem i dobrym humorem, a przy tym jest inteligentnie napisana i zawiera wiele (mniejszych i większych) życiowych prawd. Wykreowani przez Katarzynę Kowalewską bohaterowie są niezwykle barwni, pomysłowi i pełni wdzięku. Trudno nie polubić ich niecodziennego grona. Pisarka zwraca też czytelnikom uwagę na fakt, że wiele naszych problemów w kontaktach z najbliższymi bierze się nie skądinąd, a ze zwykłego braku dobrej komunikacji i wiele rzeczy można rozwiązać porządną rozmową (a przynajmniej warto spróbować). 

Podsumowanie

„Ratunku! Wymyśliłam męża” to dobrze napisana, nieinfantylna komedia obyczajowa. Czyta się ją znakomicie i będzie doskonałym pomysłem na wolne chwile podczas urlopu. To książka, z którą warto go spędzić. Zapewniam, Kochane, że nie pożałujecie! Serdecznie polecam! 

Dziękuję!

 

Przeczytaj również:

Większy kawałek nieba – Krystyna Mirek

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

13 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  4 sierpnia 2022

  Radosna okładka tego wydania już bardzo mi się podoba.

 2. Odpowiedz

  P. K.

  4 sierpnia 2022

  Trudniejsze lektury lubię sobie przeplatać właśnie takimi lekkimi wydaniami.

 3. Odpowiedz

  Kruszynka

  4 sierpnia 2022

  Sporo osób poleca to wydanie, nie przejdę obok niego obojętnie.

 4. Odpowiedz

  Zuzka

  24 lipca 2022

  Taka lekka pozycja na zresetowanie głowy zawsze jest obecna w mojej biblioteczce. Dawno nic takiego nie czytałam. Tej książki nie znam.

 5. Odpowiedz

  Pojedztam

  23 lipca 2022

  Z przyjemnością skuszę się na tę lekturę w przyszłości. Czuję, że przypadnie mi do gustu.

  • Odpowiedz

   Vicky

   23 lipca 2022

   Polecam! Bardzo fajnie napisana książka.

 6. Odpowiedz

  Irena Bujak (Bujaczek)

  22 lipca 2022

  Myślę, że to taka lektura idealna na letnie dni. Miło spędzi się z nią czas i przy tym zrelaksuje.

  • Odpowiedz

   Vicky

   23 lipca 2022

   Oj tak, zdecydowanie!

 7. Odpowiedz

  Martyna K

  22 lipca 2022

  Kojarzę tę lekturę z mediów społecznościowych. Niewątpliwie mam co nadrabiać w przyszłości.

  • Odpowiedz

   Vicky

   23 lipca 2022

   Polecam! Jest bardzo fajna!

 8. Odpowiedz

  dyedblonde

  22 lipca 2022

  oo to to cos dla mnie! muszę ją gdzieś dorwać i sobie przeczytać lubię takie lekkie propozycje 🙂
  dzięki za tytuł

  • Odpowiedz

   Vicky

   23 lipca 2022

   Sympatyczna komedia na letnie, leniwe dni 🙂

 9. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  22 lipca 2022

  Może właśnie takiej lekkie komediowej książki teraz mi potrzeba, na jeszcze większe wakacyjne wyluzowanie, zachęcająco się zapowiada. 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Horimiya ♥ TOMY #07 – #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły