Rafa koralowa – Katarzyna Bajerowicz

Date
lis, 26, 2018

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zaskakuje nas coraz piękniejszymi tytułami. „Rafa koralowa” jest właśnie jedną z tych niesamowitych książeczek dla młodszych czytelników, które wzbudzają zachwyt i sprawiają, że ciężko oderwać od nich wzrok. 

Co znajdziemy w książce pod tytułem „Rafa koralowa”?

Na początku wraz z małymi żółwikami przeżyjemy pełną niebezpieczeństw podróż poprzez piaszczystą plażę aż do bezpiecznego morza. Na kolejnej stronie natomiast znajdziemy instrukcję jak samodzielnie wykonać zabawkowego żółwika. Kolejne kartki prezentują niesamowitą rafę koralową i żyjące w niej stworzenia. Najbardziej urzekło mnie niebo przeniesione na dno morza. Na zakończenie autorka zostawia swoim czytelnikom pomysłową instrukcję w jaki sposób zaprojektować kartonowe, morskie akwarium.

Dlaczego uważam, że akurat ta konkretna książka jest taka niezwykła? 

„Rafa koralowa” autorstwa Katarzyny Bajerowicz nie zawiera tekstu ozdobionego ilustracjami. To raczej niesamowita grafika z krótkimi przypisami. Mogłabym siedzieć i godzinami wpatrywać się w „nocne morze”. Jest piękne! Mieszkańcy rafy koralowej są wszędzie i żyją pełnią życia, a mienią się całą paletą barw. 

Myślę, że każde dziecko, po zapoznaniu się z tym tytułem, zapragnie przynajmniej odwiedzić oceanarium. To doskonały sposób, by rozbudzać w najmłodszych czytelników chęć poznawania świata. Tekstu w książce jest niewiele, ale jest on ciekawy i dobrze napisany. Natomiast pomysły pani Katarzyny Bajerowicz z serii „zrób to sam” są doskonałe. Uczą kreatywności i są świetnym sposobem na twórcze spędzenie wolnego czasu. 

Gdzie mieszkają żółwie morskie? Jasne, że w morzu! Ale twój żółw nie potrzebuje morza, tylko… kartonu.

„Rafa koralowa” to książeczka nie tyle do czytania, co do podziwiania. Jest naprawdę prześliczna. W rafie koralowej możemy spotkać mnóstwo rozmaitych zwierząt, a wszystkie one zostały umieszczone na kolorowych ilustracjach. Wystarczy tylko poszukać. Rozmaite gatunki ryb, rozgwiazdy, koralowce – to wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. 

Zbliżają się Mikołajki, a po nich Święta Bożego narodzenia. Jeżeli planujesz dla młodszego dziecka  jakiś wartościowy prezent, to książeczka „Rafa koralowa” będzie w sam raz. Z pewnością spodoba się każdemu maluchowi, a dodatkowo wniesie w jego życie parę cennych informacji. Ja sama tytułem jestem zachwycona, a moja córka nie wypuszcza go z rąk. Polecam!

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

9 komentarzy

 1. Odpowiedz

  DeVi

  4 grudnia 2018

  Inspirujące do poznania podmorskiego świata 🙂

 2. Odpowiedz

  Sady

  2 grudnia 2018

  Te ilustracje to na pewno zachwycą każdego dzieciaka 🙂

 3. Odpowiedz

  Literatura Dawna

  27 listopada 2018

  Ciekawa pozycja. Bardzo ładne zdjęcia ☺ chętnie po nią sięgnę ☺

 4. Odpowiedz

  Monika Monime.pl

  26 listopada 2018

  Nawet jako dziecko uwielbiałam takie książki. Dziś z chęcią je moim dzieciom kupuję.

 5. Odpowiedz

  Madka roku

  26 listopada 2018

  Ilustracje wyglądają cudownie!

 6. Odpowiedz

  Nieludzkadziewczyna

  26 listopada 2018

  Uwielbiam takie książki:)

 7. Odpowiedz

  Agnieszka

  26 listopada 2018

  O matko, cudowna, muszę zgłosić w bibliotece, żeby kupili. Dzieciaki uwielbiają takie książki!

 8. Odpowiedz

  Sandra

  26 listopada 2018

  Jak ja lubię takie książki! 🙂 Sa świetnym pomysłem na prezent.

 9. Odpowiedz

  TosiMama

  26 listopada 2018

  Niezwykła książka, musimy ją mieć:)

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Zdejmij z nieba księżyc – Kristan Higgins

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły