Przypadki Callie i Kaydena – Jessicsa Sorensen

Date
cze, 29, 2015

przypadki-callie-i-kaydena-b-iext29104018Nawet we własnym domu może przytrafić się coś złego – rzecz, która wpłynie na całe nasze dalsze życie. Bohaterowie powieści „Przypadki Callie i Kaydena” bezustannie, dzień po dniu, zmagają się ze swoimi własnymi koszmarami i niekiedy równie okropną rzeczywistością.

Nareszcie kończy się szkoła i Callie może wyjechać do college, opuszczając miasteczko w którym jest samotna i nieszczęśliwa. Tam wreszcie poznaje przyjaciela, któremu może zaufać, bo on również nie miał lekkiego życia. Gdy jednak spotyka Kaydena, który uczy się w tym samym college na stypendium sportowym, wspomnienia sprzed kilku miesięcy powracają. Przez zupełny przypadek uratowała go przed pobiciem przez ojca, a on czuje się jej dłużnikiem i nie zamierza odpuścić.

Nie ukrywam, że miałam nadzieję na szczęśliwe zakończenie i liczę na to, że pojawi się kolejna część. Pisarka w rewelacyjny sposób kreuje portrety psychologiczne bohaterów, którzy byli ofiarami rożnego rodzaju patologii, a teraz muszą sobie radzić ze wstępem do dorosłego życia. Callie nie jest łatwo okazywać uczucia. Po tym co przeszła na samą myśl o jakiekolwiek bliskości ogarnia ją paniczny strach. Kayden ma dziewczynę, której właściwie nawet nie lubi. Tak jest znacznie prościej. Dzięki temu zachowuje odpowiedni dystans. Z Callie jednak nic nie jest łatwe, ale obydwoje zdają sobie sprawę, że ich relacje są warte zachodu – jak nigdy nic dotąd.

Powieść napisana została lekko i sprawnie. Czyta się ją szybko i przyjemnie – chociaż niejednokrotnie jej treść wkracza na znacznie trudniejsze tematy. Rozpacz postaci została przedstawiona bardzo realistycznie, ale pisarka pamiętała również o lżejszych, weselszych chwilach. Słodko-gorzkie wątki przeplatają się nawzajem tworząc pełną, zupełnie zwyczajną (a jednocześnie na swój własny sposób niezwykłą) fabułę. „Przypadki Callie i Kaydena” to książka obok której nie sposób przejść obojętnie.

Gatunek „new adult” staje się w Polsce coraz bardziej popularny, bardzo trudno jest jednak odróżnić naprawdę dobre powieści od kompletnych, grafomańskich i nudnawych książek. Tym razem lektura była strzałem w dziesiątkę. Poważna, zmuszająca do refleksji, a jednocześnie lekka i przystępna. Dodatkowo napisana w cudownym stylu. „Przypadki Callie i Kaydena” to tytuł, który jak najbardziej wszystkim polecam (nie tylko miłośnikom romansów), a sama z niecierpliwością czekam na kolejną część. Liczę na to, że już niebawem będzie można przeczytać ją także w naszym rodzimym języku.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka

logo-zysk

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Doomisia♥

  30 czerwca 2015

  Bardzo chcę poznać tę historię 🙂

 2. Odpowiedz

  Kasia

  29 czerwca 2015

  Swietnie! Pisz dalej 🙂 Niezaprzeczalnie masz ogromny wrecz talent do pisania i tworzenia nowych tekstow 😉 Twoj blog jest pierwszym tego i chyba najwiekszym dowodem 🙂 Naprawde, sledze kazdy wpis, czytam przynajmniej dwa razy 🙂 Wszystkie Twoje wpisy są swietne, choc z jednymi zgadzam się bardziej, z innymi zaś mniej 🙂 Pozdrawiam Cię ciepło w ten chłodny zimowy wieczór.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bądź tak po prostu – Ewelina Dobosz

Everdell 

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły