Proste sposoby na ozdobienie doniczek

Date
lis, 25, 2015

Klasyczne doniczki to idealna podstawa własnych dekoracji. Nie ważne czy z kwiatami, ziołami czy innymi roślinami, mogą w cudowny sposób zmienić nasze otoczenie. Poniżej kilka prostych pomysłów na to w jaki sposób można je własnoręcznie ozdobić. 

doniczki1

Nowocześnie i elegancko. Wystarczy zanurzyć doniczkę w białej farbie by w cudowny sposób kontrastowała z zielenią posadzonej w niej rośliny.

doniczki2

Gliniane doniczki są idealną bazą dla techniki decoupage. W ten sposób można stworzyć tysiące własnych wariacji – wystarczy mieć pod ręką kilka kolorowych serwetek.

doniczki3

Stylowe “ombre” to ciekawy, ożywiający pomieszczenie akcent. Niceo farby akrylowej i kolorowy żwirek nadadzą pokojowi zupełnie nowy wygląd.

doniczkitop

Stworenie własnej etykiety na wzór tablicy szkolnej to nie tylko ciekawy, ale również praktyczny sposób gdyż przy każdym, ponownym użyciu doniczki można podpisać jej zawartość.

doniczki5

 Kropki z farby mogą wydawać się wręcz banalne, ale dzięki swojej wypukłości powodują ciekawy, stylowy efekt.

doniczki6

Pastelowe, kobiece barwy powodują, że pomieszczenie stanie się przytulne, a do wykonania nie ma nic prostrzego. Wystarczy nieco kreatywności.

doniczki7

W ten sposób natomiast pomieszczenie można nieco ożywić.

doniczki8

Niekoniecznie jednak trzeba używać farby. Kamienie czy cekiny będą równie dobrym, oryginalnym pomysłem.

doniczkibuzki

Wesołe buźki na doniczkach wywołają podobny uśmiech na twarzach młodszych domowników, zwłaszcza gdy będą mogli zaangażować się w ich wykonanie.

doniczkasznurek

By nadać swoim doniczkom rustykalny, plażowy wygląd wystarczy… odrobina sznurka.

doniczkiwserwetkach

Koronka z pewnością nada doniczkom delikatności i kobiecego uroku, wykonanie takiej ozdoby jest jednak zdecydowanie trudniejszą sztuką.

doniczki12

Neonowy i młodzieńczy wygląd. Zdecydowane barwy. Nieco połysku. Glittery to przyjazny dzieciom, nadający pomieszczeniu życia, pomysł.

doniczkiikat

Jeżeli uważasz, że możesz spróbować swoich sił i pomalować doniczki własnoręcznie, to wzory w stylu “Ikat” będą wyglądały wspaniale.

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły