Proste sposoby na ozdobienie doniczek

Date
lis, 25, 2015

Klasyczne doniczki to idealna podstawa własnych dekoracji. Nie ważne czy z kwiatami, ziołami czy innymi roślinami, mogą w cudowny sposób zmienić nasze otoczenie. Poniżej kilka prostych pomysłów na to w jaki sposób można je własnoręcznie ozdobić. 

doniczki1

Nowocześnie i elegancko. Wystarczy zanurzyć doniczkę w białej farbie by w cudowny sposób kontrastowała z zielenią posadzonej w niej rośliny.

doniczki2

Gliniane doniczki są idealną bazą dla techniki decoupage. W ten sposób można stworzyć tysiące własnych wariacji – wystarczy mieć pod ręką kilka kolorowych serwetek.

doniczki3

Stylowe “ombre” to ciekawy, ożywiający pomieszczenie akcent. Niceo farby akrylowej i kolorowy żwirek nadadzą pokojowi zupełnie nowy wygląd.

doniczkitop

Stworenie własnej etykiety na wzór tablicy szkolnej to nie tylko ciekawy, ale również praktyczny sposób gdyż przy każdym, ponownym użyciu doniczki można podpisać jej zawartość.

doniczki5

 Kropki z farby mogą wydawać się wręcz banalne, ale dzięki swojej wypukłości powodują ciekawy, stylowy efekt.

doniczki6

Pastelowe, kobiece barwy powodują, że pomieszczenie stanie się przytulne, a do wykonania nie ma nic prostrzego. Wystarczy nieco kreatywności.

doniczki7

W ten sposób natomiast pomieszczenie można nieco ożywić.

doniczki8

Niekoniecznie jednak trzeba używać farby. Kamienie czy cekiny będą równie dobrym, oryginalnym pomysłem.

doniczkibuzki

Wesołe buźki na doniczkach wywołają podobny uśmiech na twarzach młodszych domowników, zwłaszcza gdy będą mogli zaangażować się w ich wykonanie.

doniczkasznurek

By nadać swoim doniczkom rustykalny, plażowy wygląd wystarczy… odrobina sznurka.

doniczkiwserwetkach

Koronka z pewnością nada doniczkom delikatności i kobiecego uroku, wykonanie takiej ozdoby jest jednak zdecydowanie trudniejszą sztuką.

doniczki12

Neonowy i młodzieńczy wygląd. Zdecydowane barwy. Nieco połysku. Glittery to przyjazny dzieciom, nadający pomieszczeniu życia, pomysł.

doniczkiikat

Jeżeli uważasz, że możesz spróbować swoich sił i pomalować doniczki własnoręcznie, to wzory w stylu “Ikat” będą wyglądały wspaniale.

25 listopada 2015

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »