Pisane szkarłatem – Anne Bishop

Date
maj, 04, 2014

pisane-szkarłatem“Pisane szkarłatem” to pierwszy tom nowego cyklu autorstwa Anne Bishop, noszącego tytuł “Inni”. Uwielbiam zarówno serię “Czarne Kamienie” jak i trylogię “Efemera”, więc gdy tylko książka ukazała się w zapowiedziach, wiedziałam, że będę musiała ją przeczytać. Anne Bishop to jedna z nielicznych pisarek, do której żywię pełne zaufanie i wiem, że nie poczęstuje mojej wyobraźni niczym nieciekawym. Dalej pozostaję pod głębokim wrażeniem krótkiego opowiadania, noszącego tytuł “Głos”, które ostatnio dane mi było przeczytać.

Główną bohaterką powieści jest Meg Corbyn. Dziewczyna ma niesamowite zdolności. Jest wieszczką krwi. Dzięki nacinaniu własnej skóry potrafi przewidzieć przyszłość. Dlatego właśnie jest cennym i pilnie strzeżonym skarbem. Pewnego dnia jednak stwierdza, że na dosyć takiego rodzaju niewoli. Odważa się postawić krok naprzód – ucieka. Miejsce, które dla siebie znalazła jest jednak pełne niebezpieczeństw. Meg zaczyna żyć w pobliżu Innych, gdzie podejmuje się roli łącznika, między nimi a ludźmi. Przywódca Innych – Simon Wilcza Straż – choć nie chętnie, to jednak pod wpływem intuicji godzi się by powierzyć kobiecie to zadanie. Zwłaszcza, że zapach Meg znacząco różni się od tego, jaki wydzielają inni ludzie.

Zmiennokształtni są rasą dobrze wszystkim znaną, a jednak, mimo tego, Anne Bishop udało się pokazać ich w zupełnie innym świetle niż dotychczas. Pisarka ma niesamowite pomysły oraz wyobraźnię i nie obawia się z nich korzystać. Nie opisuje ludzi, którzy posiadają magiczne zdolności. Zdecydowanie nie! Stworzyła zupełnie nową, inteligentną rasę, rządzącą się swoimi własnymi prawami i na swój sposób zagłębiającą się w rzeczywistość.

Relacje między bohaterami przebiegają według tych samych schematów co w poprzednich książkach pisarki, uważam jednak, że to historie doskonałe. Różnią się co prawda szczegółami, ale w sam zarys mogłabym wczytywać się bez końca. Uwielbiam po prostu to jak te wszystkie uczucia, łączące postacie więzy i przyprawiające o drżenie serca wydarzenia, pisarka ubiera w słowa. Robi to w sposób wręcz genialny. Jedno czego mi w powieści zabrakło to wątek romantyczny, z których znana jest pisarka. Mam cichutką nadzieję, że coś takiego pojawi się dalej, ponieważ naprawdę uwielbiam takie historie w jej wykonaniu.

“Pisane szkarłatem” to powieść “do zaczytania”. Nie sposób oderwać się od jej stron. Gdy zaczniesz musisz czytać do samego końca. Taki urok roztaczają wszystkie książki pisarki, ale myślę, że ten tworzony przez pierwszy tom cyklu “Inni” jest jak do tej pory najsilniejszy. Anne Bishop opanowała w sposób perfekcyjny nie tylko warsztat literacki, ale także realizację setek własnych pomysłów. Jej twórczość jest pełna uroku i niepowtarzalna. Przy żadnym z jej cykli nie dało się powiedzieć “to już kiedyś gdzieś było”. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko powieść gorąco wszystkim polecić – nie tylko wielbicielom autorki. Przygodę z cyklem “Inni” naprawdę warto rozpocząć – bez względu na to co lubi się czytać.

 Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Initium

INITIUM_LOGO_300dpi

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

0 Comments

 1. Odpowiedz

  Karriba

  5 maja 2014

  Na pewno przeczytam 🙂 Zawsze mam szaloną ochotę na lektury, które zbierają dobre oceny na blogach, a ta książka przez jakiś czas była naprawdę bardzo popularna 🙂

 2. Odpowiedz

  Beti

  5 maja 2014

  Marzę o tej książce, mam ją na liście MUST HAVE 🙂

 3. Odpowiedz

  Krystian Ka

  5 maja 2014

  Oooo widzę, że coś dla siebie znalazłem 🙂 dzięki za recenzję. Książka na pewno znajdzie się w moich rękach 🙂

 4. Odpowiedz

  Drusilla

  5 maja 2014

  Kocham tą autorkę!

 5. Odpowiedz

  Niezgodna

  5 maja 2014

  Interesujący opis i bardzo zachęcająca recenzja Jeśli mówisz, że ta autorka jest tak dobra, to wezmę się za jej książki.

 6. Odpowiedz

  Anath

  5 maja 2014

  Czytałam. Książka szału nie miała, jak dla mnie, ale była w miarę ok 😉

  Pozdrawiam, Anath

 7. Odpowiedz

  Weronika

  6 maja 2014

  Nie czytałam jeszcze żadnej książki tej autorki, ale myślę, że po tą sięgnę 😉

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »